Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
56 minut temu, Tomek398 napisał:

Również mam tę aktualizację i zauważyłem ze główne menu home jak i np. menu w youtube jest są za ciemne. Na pewno ciemniejsze niż w 7. Sama jasność w materiałach video jest bez zastrzeżeń .  Czy da się zmienić jasność menu home?

Poza tym systemowy odtwarzacz video znacznie dłużej wczytuje pliki 

To jest to o czym też właśnie wspomniałem. Jeśli chodzi o jasność i jakość odtwarzanego materiału to jest w porządku, ale ja używam skalibrowanych Kino Pro. Kino domowe jest jaśniejsze przy tych samych ustawieniach

Edytowane przez PrzemekKRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PrzemekKRK napisał:

To jest to o czym też właśnie wspomniałem. Jeśli chodzi o jasność i jakość odtwarzanego materiału to jest w porządku, ale ja używam skalibrowanych Kino Pro. Kino domowe jest jaśniejsze przy tych samych ustawieniach

Potwierdzam.. kazde menu jest ciemne.. Sony jak wy mi zaimponowaliscie.. teraz znowu trzy miesiace trzeba czekac na aktualizacje.. chyba pora sprzedac ten badziew

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem na razie tylko DVB-C - żadnych problemów nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaktualizowaliscie swój sprzęt? Przez usb czy neta? Mój tv nie widzi aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi poszedł przez wifi ale mieszkam w Anglii i może dlatego

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oceniłem jeszcze raz jasność menu wieczorem jest zdecydowanie za ciemno. Piszę do ich supportu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z innej beczki. Wlazł mi robak(wtf) między matrycą a powłoką  (serio no serio) i tam zdechł (omg) bo się nie rusza chyba pieczeń od hdr się zrobila. Jakim cudem pytam no jak to mogło się stać zasłania 4 ze skrzydełkami 5 pikseli bo wygląda jak meszka. Jeszcze na srodku !!#@#!!#. Jeszcze nie stukałem w matrycę czekam aż się spali na popiół i się rozysypie zastanawiam się nad reklamacja ale ciekawe czy uznają jak tak to jak to rozwiążą - rozkręca wyjmą- czy dadzą nowy... Nie ma lipy mój 4 tv ale takiego numeru jeszcze nie było.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że już modele xe miały problem z insektami. Na środku ekranu ramka nie przylega do ekranu wnioskuje że ant-man tędy sie dostał i tu przychodzi myśl wlazł jeden czy nie będzie ich więcej spalimy drania za szpiegostwo hehe chyba że nie wytrzymam i oko będzie drażnić to zgłoszę do sony jak złe spasowanie ramki do matrycy i zobaczymy jak to się rozwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam problem z innej beczki. Wlazł mi robak(wtf) między matrycą a powłoką  (serio no serio) i tam zdechł (omg) bo się nie rusza chyba pieczeń od hdr się zrobila. Jakim cudem pytam no jak to mogło się stać zasłania 4 ze skrzydełkami 5 pikseli bo wygląda jak meszka. Jeszcze na srodku !!#@#!!#. Jeszcze nie stukałem w matrycę czekam aż się spali na popiół i się rozysypie zastanawiam się nad reklamacja ale ciekawe czy uznają jak tak to jak to rozwiążą - rozkręca wyjmą- czy dadzą nowy... Nie ma lipy mój 4 tv ale takiego numeru jeszcze nie było.
Mi xe90 wymienili na nowy egzemplarz. Przywieźli nowy odbiornik tv, zostawili całą resztę (pilot, stopa, itp). Dali nową gwarancję.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up
Tego xe90 dawałeś teraz jakoś ma gwarancję? Wymienili ma ten sam model czy dostałeś już XF?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 111kris napisał:

Mi xe90 wymienili na nowy egzemplarz. Przywieźli nowy odbiornik tv, zostawili całą resztę (pilot, stopa, itp). Dali nową gwarancję.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Hmm. To jak się w egzemplarzu coś nie spodoba czego serwis może nie chcieć uznać to wystarczy wyłapać kilka robali w trawie i rzucić na tv. Może któryś wlezie i zdechnie na środku :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@up
Tego xe90 dawałeś teraz jakoś ma gwarancję? Wymienili ma ten sam model czy dostałeś już XF?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Na gwarancję, bezpośrednio w serwisie, bo nie wiedziałem co zrobi MM. Wysłałem im fotki, uznali reklamację - nie czyszczą matryc. Znaleźli jakimś cudem pod koniec roku nowy egzemplarz xe - sprawdziłem ilość przepracowanych godzin i włączeń. Ja miałem 3 robaczki tzw. "przecinki". Dali nową dwu-letnią gwarancję.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Aha... ale zgodnie z polityką gwarancyjną Sony jest możliwość, iż dostarczą używany egzemplarz. Ja się mocno obawiałem, bo pani w serwisie nie była w stanie powiedzieć czy to nówka sztuka. Przyjechał nowy, więc duży plus dla Sony.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A TV do nich trzeba jakoś wysyłać czy wystarczyły fotki, aby uznali gwarancję i przywieźli od razu nowy TV na wymianę? Bo w moim A1 zaczyna wypalać się ekran i zsstanawiam się jak ten proces wgl wygląda.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A TV do nich trzeba jakoś wysyłać czy wystarczyły fotki, aby uznali gwarancję i przywieźli od razu nowy TV na wymianę? Bo w moim A1 zaczyna wypalać się ekran i zsstanawiam się jak ten proces wgl wygląda.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Zadzwoniłem do serwisu w Poznaniu. Prosili aby wysłać fotki na maila. Oddzwoniła pani w przeciągu dwóch tygodni, że gwarancja uznana i uzgodniliśmy termin wymiany. Przyjechali dwaj mili panowie, ściągnęli ze ściany wadliwy, rozpakowali i powiesili nowy. Sprawdziłem ilość przepracowanych godzin i włączyłem krótki test na bad piksele. Wszystko było ok. Dali papier, że była wymiana i tyle.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2019 o 21:47, YorickG napisał:

Potwierdzam.. kazde menu jest ciemne.. Sony jak wy mi zaimponowaliscie.. teraz znowu trzy miesiace trzeba czekac na aktualizacje.. chyba pora sprzedac ten badziew

Może tak sony postanowiło ogarnąc problem nie działającego lokalnego wygaszania w menusach i na ekranach ładowania aplikacji co ujawniało clouding... zamiast po prostu dopuścić lokalne wygaszanie wszędzie jak np. w q8/ q9 ?

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Sony sobie wymyśliło ale jest za ciemno co jest bardzo irytujące. Mogli chociaż dać możliwość zmiany jasności menu

Mam również blu ray sony z aplikacją youtube i tam menu zarówno odtwarzacza jak i youtube'a wygląda dobrze, tzn. ma normalną jasność. 

 

Napisałem do supportu ale oczywiście najpierw reset, ustawienia fabryczne itd. Jednym słowem strata czasu 

I jeszcze jedno. Niech nikt nie liczy że Oreo będzie działał szybciej. Nie będzie....

https://www.reddit.com/r/bravia/comments/brjxay/finally_eu_update_66510/eog0o8k?utm_source=share&utm_medium=web2x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Shoryuken napisał:

Może tak sony postanowiło ogarnąc problem nie działającego lokalnego wygaszania w menusach i na ekranach ładowania aplikacji co ujawniało clouding... zamiast po prostu dopuścić lokalne wygaszanie wszędzie jak np. w q8/ q9 ?

 

O tym samym pomyślałem jak zobaczyłem efekt na własne oczka. Chyba tak bo jak inaczej racjonalnie wytłumaczyć takie posunięcie. Nie dało się tego przecież nie zauważyć w testach więc wygląda to na zamierzoną zmianę. Ręce opadają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś sprawdzone ustawienia Dolby Vision na netflixie? Liczyłem, że nowy update naprawi problem ciemnego i wypranego z kolorów obrazu i częściowo to zrobił ale do ideału jeszcze daleko. Wciąż trzeba się ratować podnoszeniem gamma na maks. ale wtedy ciężko ustawić dobre czernie, które byłyby jednocześnie czarne i nie gubiły detali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy warto doplacac 1500pln do tego soniaka wzgledem samsunga nu8002 ?

nie gram w gry nie ma bluraya, ogladam glownie kablowke godzine dziennie i czesto odpadalam filmy z zalukaj (720p) czasem sciagne cos w mkv

mecze oczywiscie tak ale tylko te wazne jak jest mundial albo LM

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mateusz-kozaq napisał:

witam, czy warto doplacac 1500pln do tego soniaka wzgledem samsunga nu8002 ?

nie gram w gry nie ma bluraya, ogladam glownie kablowke godzine dziennie i czesto odpadalam filmy z zalukaj (720p) czasem sciagne cos w mkv

mecze oczywiscie tak ale tylko te wazne jak jest mundial albo LM

Dla Ciebie jakiś TV do maks  2 tysiecy full hd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Damian gurazda napisał:

Dla Ciebie jakiś TV do maks  2 tysiecy full hd ?

heh :P nie bedzie takich w 65 calach

no ale celna uwaga nie potrzebuje takiego soniaka na wypasie, szukac czegos przyzwoitego poprostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

masz racje moze byc problem ;) przemyśl sobie np ten model 

LG 65UK6300 w dobrych pieniądzach ma dosyc dobre opinie wsrod kupujących do niego może jakiś fajny soundbar i masz eleganckie kino domowe, ewentualnie musialbys doplacic troche do lepszego odswieżania matrycy ale myśle że i ten da rade

Edytowane przez Damian gurazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mateusz-kozaq napisał:

witam, czy warto doplacac 1500pln do tego soniaka wzgledem samsunga nu8002 ?

nie gram w gry nie ma bluraya, ogladam glownie kablowke godzine dziennie i czesto odpadalam filmy z zalukaj (720p) czasem sciagne cos w mkv

mecze oczywiscie tak ale tylko te wazne jak jest mundial albo LM

Nu8042 lub 8072 będzie dobrym pomysłem o ile naprawili lokalne wygaszanie. Xf dla twoich potrzeb nie ma sensu poza tym nadal uważam, że TV wygląda lepiej na NU.

Poleciłbym tobie wręcz coś full hd lub samsuga NU7442 nawet ale do meczy przyda się matryca 120 HZ ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...