Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, psq napisał:

Hehe. Tam nic nie widać :)
Włączyłem to co dales, żebym sprawdził i również u siebie nie widzę nic, z tego co napisałeś.. Żadnych defektów obrazu, więc nie nagrywałem, bo w sumie nie ma to sensu. No ale jeśli chcesz, to ok, daj znać - to wrzucę jakieś wideo, ale to później, bo aktualnie nie mam jak

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

psq, uren, Dzięki Panowie za opnie, pocieszyliście mnie , nie mniej jednak ja widzę cienką linię smugę (kilka mm) gzieś około 1/3 szer. ekranu od prawej strony i kilka mniej widocznych po lewej stronie tez gdzieś 1/3 1/4 szer. od lewego krańca. Być może za słabej jakości film nagrałem no i fakt, trzeba się wpatrywać aby to uchwycić okiem. Może jak uda mi się to ująć kamerą nie smartfonem bezie lepiej widać to podlinkuję.

Suma sumarum dziękuje Wam,  

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
psq, uren, Dzięki Panowie za opnie, pocieszyliście mnie , nie mniej jednak ja widzę cienką linię smugę (kilka mm) gzieś około 1/3 szer. ekranu od prawej strony i kilka mniej widocznych po lewej stronie tez gdzieś 1/3 1/4 szer. od lewego krańca. Być może za słabej jakości film nagrałem no i fakt, trzeba się wpatrywać aby to uchwycić okiem. Może jak uda mi się to ująć kamerą nie smartfonem bezie lepiej widać to podlinkuję.
Suma sumarum dziękuje Wam,  
 
Jeszcze raz obejrzałem materiał. Serio z lupą patrzyłem. U mnie nic nie ma. Hehehe może zrób zdjęcie w którym momencie to widzisz i zaznacz w paincie gdzie patrzeć. A tak poważnie. Mysle, że za bardzo chcesz znaleźć jakieś niedoróbki. A jak materiał UHD w HDR? Ja na próbę ściągałem Predatora remuxa. Chciałem zobaczyć konkretny materiał. Powiem Ci, że naprawdę to wygląda... Pięknie... Hehe pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kloud3 napisał:

psq, uren, Dzięki Panowie za opnie, pocieszyliście mnie , nie mniej jednak ja widzę cienką linię smugę (kilka mm) gzieś około 1/3 szer. ekranu od prawej strony i kilka mniej widocznych po lewej stronie tez gdzieś 1/3 1/4 szer. od lewego krańca. Być może za słabej jakości film nagrałem no i fakt, trzeba się wpatrywać aby to uchwycić okiem. Może jak uda mi się to ująć kamerą nie smartfonem bezie lepiej widać to podlinkuję.

Suma sumarum dziękuje Wam, 

Zgadzam się z @psq . Sam wspominałeś że w sporcie tego nie zauważasz, a przecież nie będziesz non stop niebo oglądał :D. Ja np widzę jedną wadę tego TV. Może to wina samej gry, ale grając w Shadow of the Colossus wyskakujący HUD rozjaśnia w tym miejscu panel gdy jestem w ciemnych lokacjach.  Chce się z nią pogodzić i już, bo ogólnie TV mi bardzo pasuje :)

@psq Pobierałeś te demo co Ci podałem w linku, przełącza Ci automatycznie na HDR?

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@uren
Właśnie na tych demach nie odpala mi HDR.
Na żadnym playerze jaki posiadam.
Ale wspomniany wyżej Predator elegancko w automat idzie i treść jest poprawnie wyświetlana. Nie wiem o co chodzi z tamtymi demami:)


Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, psq napisał:

@uren
Właśnie na tych demach nie odpala mi HDR.
Na żadnym playerze jaki posiadam.
Ale wspomniany wyżej Predator elegancko w automat idzie i treść jest poprawnie wyświetlana. Nie wiem o co chodzi z tamtymi demami:)

Aktualizowałeś TV do Androida 8? Zawsze tak miałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 7.0, do mojego tv jeszcze nie ma aktualizacji - szczerze mówiąc nie wiem czy instalować ręcznie 8.0, bo czytam i myślę, że Sony na nas testuje aktualizacje. Ja beta testerem nie chce być. Poczekam na kolejną aktualizację hehe
Czy zawsze tak było? Nie mam pojęcia. Bo pierwszy raz te dema włączałem. Przeważnie grałem i leciał Netflix lub inne HBO go.
Coś mnie wzięło na zobaczenie jakości filmów z płyty UHD. Ogólnie nie mam odtwarzacza i szczerze mówiąc chyba zacznę myśleć nad odtwarzaczem UHD. Naprawdę pięknie filmy wyglądają. W szczególności te nowe.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, psq napisał:

Mam 7.0, do mojego tv jeszcze nie ma aktualizacji - szczerze mówiąc nie wiem czy instalować ręcznie 8.0, bo czytam i myślę, że Sony na nas testuje aktualizacje. Ja beta testerem nie chce być. Poczekam na kolejną aktualizację hehe
Czy zawsze tak było? Nie mam pojęcia. Bo pierwszy raz te dema włączałem. Przeważnie grałem i leciał Netflix lub inne HBO go.
Coś mnie wzięło na zobaczenie jakości filmów z płyty UHD. Ogólnie nie mam odtwarzacza i szczerze mówiąc chyba zacznę myśleć nad odtwarzaczem UHD. Naprawdę pięknie filmy wyglądają. W szczególności te nowe.

Dobrze myślisz :) Na forum Sony czytałem, że ktoś był w salonie i pracownik potwierdził że to aktualizacja Beta (kolejna ma być marzec-kwiecień). Ja nie muszę być w salonie aby wiedzieć jak wyglądają pierwsze aktualizacje do nowego systemu, czy kolejne inne :D . Ręcznie także nie instaluje (jak na razie), OTA nie mam. Z tym HDR dziwna sytuacja. dema z LG mi ładnie śmigają, jedynie jakieś demo Samsunga nie odtwarza HDR, i piszę tu tu tylko o wbudowanej aplikacji "video". Próbowałeś na nowo uruchomić TV z opcji zasilania, aby sobie wszystko powyłączał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, kloud3 napisał:

Witam wszystkich posiadaczy Xf90,
Ja posiadam 75 calową wersję i w związku z tym, że został mi tydzień na zwrot lub wymianę, mam pytanko.
Jak tam u Was z jednorodnością ekranu. U mnie jeśli chodzi o DSE jest super tzn. brak DSE, niestety widzę banding, bardzo delikatny ale jednak - tak jakbym widział granice stref podświetlenia. Co dziwne, nie widzę go wogóle podczas oglądania meczów piłki nożnej, bardzo rzadko podczas oglądania hokeja, sportów zimowych (skoki, biathlon). Jest widoczny natomiast na białych, szarych, błękitnych tłach podczas "średnio szybkiego" wertykalnego przesuwania się kamery, podczas powolnego i bardzo szybkiego jest prawie niezauważalny.
Dobrze widać to na testowych filmach z youtuba'a np: 
https://www.youtube.com/watch?v=c27g4KwTp5E
https://www.youtube.com/watch?v=zRGUkxrwdeU

Panowie prośba o weryfikację, jak to wygląda u Was, dzięki

 

PS. Jeśli chodzi o blooming - prawie go nie widzę, z tym że oglądam głównie przy świetle, choć nocą również mi nie przeszkadza - odpowiednio ustawiłem napisy, parametry obrazu itd.

Mój clouding przy podświetleniu max i wyłączonym motion flow (czyli jasność na pełnej k****e):

IMG_20190203_122104.thumb.jpg.6e9f3745a4497c590a57c58903f536d9.jpg

IMG_20190203_122511.thumb.jpg.4d4068aa480af8d7dfe3171120154ac6.jpg

w rzeczywistości widoczny ciut mocniej. Na testowym ustawieniu rtings czyli podświetleniu +1 widzę delikatny zarys (bo wiem gdzie szukać) ale w niczym nie odbiega to od standardu, który recenzowali (no i nie ma opcji bym to uchwycił apartem). Zresztą jak poszperasz w necie to każdy egzemplarz ma clouding mówimy jedynie o mniejszym lub większym jego natężeniu no i nie można NIE używać lokalnego wygaszania jak się je ma. Odsyłam do najbardziej jednoznacznej recenzji tego modelu jaka można znaleźć w necie (w zakresie czerni i cloudingu):

http://4k.com/tv/sony-xbr-x900f-4k-uhd-hdr-lcd-tv-review-xbr49x900f-xbr55x900f-xbr65x900f-xbr75x900f-xbr85x900f-23750/

DSE i banding w sportach niezauważalne aczkolwiek bardziej tutaj odnoszę się do materiałów 4k na yt bo na tvp sport w 1080i trochę mi zajęło ustawienie akceptowalnego obrazu i teraz wydaje mi się ok aczkolwiek przeplot i smużenie nadal nie pozwala mi się jednoznacznie wypowiedzieć co do czystości obrazu. Powiem tak 1080i 25Hz na samsungach (KS7000 i NU8) wypada lepiej...

SHADOW OF THE COLOSSUS taaaaak... To jest gra, która zdewastowała moje wyobrażenie o tym tv w ten weekend. Zresztą heh... nie tylko moje i nie tylko o tym tv:

image.thumb.png.85949381fd7ae9b1dbf125fa175c28ff.png

tak jak nie widziałem problemów takich jak banding i dse nigdzie indziej tak tu już owszem, od czasu do czasu (jak postanowiłem gapić się w niebo i ruszać kamerą lewo prawo albo w ściany jaskini przy oświetlonym wylocie i ruszać kamerą góra dół) ale jednak. Jeżeli chodzi o banding to mam na myśli nie vertical a HORIZONTAL banding w tym modelu i też nie jest to typowy banding a raczej siatka ledów lub clouding (banding ma raczej wyraźne granice od linijki-wiem bo mam dorodny okaz w KS7000). Zresztą dse jakie okazyjnie (i nigdy takie samo)widzę w tej grze też wydaje mi się być od siatki ledów. Poniżej obrazek rtings 5% szarości gdzie wydaje mi się uchwycili to samo (oni to robili na jasności 1 więc trzeba się przyjrzeć dolnej połowie ekranu - widać poziome "smugi"):

image.thumb.png.75d636432a13f6a03fa5203e38adb941.png

Również jestem tydzień od decyzji o zwrocie i zacząłem się wahać ale raz, że jestem już zmęczony loterią panelową a dwa prawdopodobnie jestem przewrażliwiony i w nowym egzemplarzu również wyhaczę to samo tylko w innym stopniu, kto wie czy nie gorszym.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Robiłem to.
W sumie nie zależy mi na demach:) Ale mozliwe, że coś mu nie leży.
Treści które włączam (PS4 Pro,Netflix plus inne usługi streaming) działają jak należy.
Myślę nad odtwarzaczem UHD i wiem, że więcej mi nie potrzeba. Jestem mega zadowolony z TV. Zapłaciłem za niego 5699 w październiku. Nie żałuję żadnej złotówki. Czemu Sony? Miałem model ze średniej półki KDL40s5600 i działał 10lat. Teraz oddałem go dla siostry i uwierz - siostra mówi, że TV ma bardzo ładny obraz. Chociaż w grach już delikatnie smużył, ale tragedii nie bylo. Mam nadzieję, że obecny TV posłuży mi kilka lat bez awarii. Taka jakość naprawdę mi wystarcza.
A wszystko dzięki wam hehe.
Tutaj sporo osób wtedy polecało mi model s5600, bo było promo z 3400 na 2800 za wersje 40 calową :D

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Shoryuken napisał:

Mój clouding przy podświetleniu max i wyłączonym motion flow (czyli jasność na pełnej k****e):

IMG_20190203_122104.thumb.jpg.6e9f3745a4497c590a57c58903f536d9.jpg

IMG_20190203_122511.thumb.jpg.4d4068aa480af8d7dfe3171120154ac6.jpg

w rzeczywistości widoczny ciut mocniej. Na testowym ustawieniu rtings czyli podświetleniu +1 widzę delikatny zarys (bo wiem gdzie szukać) ale w niczym nie odbiega to od standardu, który recenzowali (no i nie ma opcji bym to uchwycił apartem). Zresztą jak poszperasz w necie to każdy egzemplarz ma clouding mówimy jedynie o mniejszym lub większym jego natężeniu no i nie można NIE używać lokalnego wygaszania jak się je ma. Odsyłam do najbardziej jednoznacznej recenzji tego modelu jaka można znaleźć w necie (w zakresie czerni i cloudingu):

http://4k.com/tv/sony-xbr-x900f-4k-uhd-hdr-lcd-tv-review-xbr49x900f-xbr55x900f-xbr65x900f-xbr75x900f-xbr85x900f-23750/

DSE i banding w sportach niezauważalne aczkolwiek bardziej tutaj odnoszę się do materiałów 4k na yt bo na tvp sport w 1080i trochę mi zajęło ustawienie akceptowalnego obrazu i teraz wydaje mi się ok aczkolwiek przeplot i smużenie nadal nie pozwala mi się jednoznacznie wypowiedzieć co do czystości obrazu. Powiem tak 1080i 25Hz na samsungach (KS7000 i NU8) wypada lepiej...

SHADOW OF THE COLOSSUS taaaaak... To jest gra, która zdewastowała moje wyobrażenie o tym tv w ten weekend. Zresztą heh... nie tylko moje i nie tylko o tym tv:

image.thumb.png.85949381fd7ae9b1dbf125fa175c28ff.png

tak jak nie widziałem problemów takich jak banding i dse nigdzie indziej tak tu już owszem, od czasu do czasu (jak postanowiłem gapić się w niebo i ruszać kamerą lewo prawo albo w ściany jaskini przy oświetlonym wylocie i ruszać kamerą góra dół) ale jednak. Jeżeli chodzi o banding to mam na myśli nie vertical a HORIZONTAL banding w tym modelu i też nie jest to typowy banding a raczej siatka ledów lub clouding (banding ma raczej wyraźne granice od linijki-wiem bo mam dorodny okaz w KS7000). Zresztą dse jakie okazyjnie (i nigdy takie samo)widzę w tej grze też wydaje mi się być od siatki ledów. Poniżej obrazek rtings 5% szarości gdzie wydaje mi się uchwycili to samo (oni to robili na jasności 1 więc trzeba się przyjrzeć dolnej połowie ekranu - widać poziome "smugi"):

image.thumb.png.75d636432a13f6a03fa5203e38adb941.png

Również jestem tydzień od decyzji o zwrocie i zacząłem się wahać ale raz, że jestem już zmęczony loterią panelową a dwa prawdopodobnie jestem przewrażliwiony i w nowym egzemplarzu również wyhaczę to samo tylko w innym stopniu, kto wie czy nie gorszym.

Wez Agro na przejażdżkę i nie marudź :D Ja także tutaj widzę jakieś niedoskonałości, ale zwalam to na jakość remastera (może nie potrzebnie) Ale Uncharted 4 dał mi na tym Tv inne, lepsze, doznania wizualne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, uren napisał:

Wez Agro na przejażdżkę i nie marudź :D Ja także tutaj widzę jakieś niedoskonałości, ale zwalam to na jakość remastera (może nie potrzebnie) Ale Uncharted 4 dał mi na tym Tv inne, lepsze, doznania wizualne 

O Agro to ja bym felieton marudzenia napisał :P Ten koń jest głupi jak laczek biskupa, w ogóle się nie słucha, potrafi się wykoleić na kamyku a wjeżdżając do lasu lepiej go zaparkować przed i oszczędzić sobie nerwów... ale to nie te forum :D

Uncharted 4 już nie mam ale pierwsze z brzegu Gears of war 4 też dają nieporównywalnie lepsze doznania. W ogóle ten remaster Kolosów jest jakiś przykry od efektu viniety zaczynając - tak sobie ustalmy i bedziemy spać spokojniej ?

Edytowane przez Shoryuken
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Shoryuken napisał:

O Agro to ja bym felieton marudzenia napisał :P Ten koń jest głupi jak laczek biskupa, w ogóle się nie słucha, potrafi się wykoleić na kamyku a wjeżdżając do lasu lepiej go zaparkować przed i oszczędzić sobie nerwów... ale to nie te forum :D

Hehe Nie musisz mi tego pisać, mam takie samo odczucie, mimo że zostały mi dwa kolosy do zabicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, psq napisał:

Tutaj miałem wrzucić zdjęcia bez lokalnego wygaszania. Zdjęcie z całkowitą ciemnością w pokoju.
Tak przedstawia się clouding. 55 cali.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dzięki. Wygląda dosyć jednolicie. U mnie jest tak jak na fotach poniżej. 49 cali kupione w Sony Center. Robić coś z tym? Reklamować? To po lewej stronie jest trochę wkurzające. Na najciemniejszej focie jest włączony film z YT o nazwie 100% black :) widać też okno na pauzie juz z cloudingiem.

 

 

20190109_224119.jpg

20190109_223514.jpg

20190109_224153.jpg

20190109_230357_HDR.jpg

20190109_225055 (1).jpg

20190109_223244.jpg

20190109_225003.jpg

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Dzięki. Wygląda dosyć jednolicie. U mnie jest tak jak na fotach poniżej. 49 cali kupione w Sony Center. Robić coś z tym? Reklamować? To po lewej stronie jest trochę wkurzające. Na najciemniejszej focie jest włączony film z YT o nazwie 100% black  widać też okno na pauzie juz z cloudingiem.
 
 
20190109_224119.thumb.jpg.50c5d043413fb140ba750c064baf33c8.jpg
20190109_223514.thumb.jpg.9ba08068d01f1a071ef523ba35ebdfae.jpg
20190109_224153.thumb.jpg.a13ff74980c9b1e52f84423e11538f3b.jpg
20190109_230357_HDR.thumb.jpg.9d3a531583325718e03cebe4033b7587.jpg
1679287672_20190109_225055(1).thumb.jpg.0144266f2535af5f8723027453fc311a.jpg
20190109_223244.thumb.jpg.283d08401a3771d5559920cae25e3c99.jpg
20190109_225003.thumb.jpg.b1307502abc17b59b60b69cc91ce3eee.jpg
Jeśli psuje efekt w oglądaniu ja bym reklamował. Jeśli wszystkie treści wyglądają ok, to ja bym sobie głowy nie zawracał.
Jeśli bym nie robił zdjęć i nie przeczytał o cloudingu na tym forum, to bym nie wiedział co to:)
Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@YorickG Faktycznie na materiale z YouTube nie wygląda to fajnie, ale zdjęcia 5 i 7wyglądają świetne. Sprawdzałem swój na tym materiale z YT i niestety także idealnie nie jest.  Zobacz u mnie

 

Edytowane przez uren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, uren napisał:

@YorickG Faktycznie na materiale z YouTube nie wygląda to fajnie, ale zdjęcie 5 i 7 jest świetne. Sprawdzałem swój na tym materiale z YT i niestety także idealnie nie jest, juro postaram się wrzucić także zdjęcia.

No właśnie cały czas mam mieszane uczucia. Bo niby wiem jak to działa ale na menu w XBX1 i na innych menu w innych apkach troszke to widać. Generalnie bym to zlał ale bardziej mnie wkurza (i to coraz bardziej) ten ciemny HDR i DV. Nie po to kupowałem ten tv żeby się jarać super jasnością na SDR i BluRay 1080p. Chyba napisze do nich z czystej ciekawości i zobaczymy co powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, YorickG napisał:

Chyba napisze do nich z czystej ciekawości i zobaczymy co powiedzą.

Żebyś przywrócił ustawienia fabryczne, oni sami nie wierzą że to pomoże,  ale liczą na cud :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, uren napisał:

Żebyś przywrócił ustawienia fabryczne, oni sami nie wierzą że to pomoże,  ale liczą na cud :D

No nie tak łatwo ze mną:

Cytat z mojego maila:

Ubiegając pytanie. Telewizor przywrócony do ustawień fabrycznych. Jasność, kontrast a nawet gamma ustawiona na max.
 
Dostarczany produkt nie jest wolny od wad i niestety jest  niezgodny z opisem. 
Proszę o informację co możemy zrobić (reklamacja, zwrot, wymiana) i jakie są kolejne kroki.
 
Jaśność i gamma.. były apropo DV bo też o tym wspomniałem że Oreo nic nie dało.
Edytowane przez YorickG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, YorickG napisał:

No właśnie cały czas mam mieszane uczucia. Bo niby wiem jak to działa ale na menu w XBX1 i na innych menu w innych apkach troszke to widać. Generalnie bym to zlał ale bardziej mnie wkurza (i to coraz bardziej) ten ciemny HDR i DV. Nie po to kupowałem ten tv żeby się jarać super jasnością na SDR i BluRay 1080p. Chyba napisze do nich z czystej ciekawości i zobaczymy co powiedzą.

Każdy posiadacz tego tv powinien jasno ogarniać kiedy działa lokalne wygaszanie a kiedy nie - dla świętego spokoju. W menusach (głównie na ekranach startowych) aplikacji androida lokalne wygaszanie NIE DZIAŁA. Wydaje mi się, że też może nie działać na pauzie w yt.

Moim zdaniem problem w tym tv sprowadza się do tego czy tolerujemy clouding np. w momencie włączania Netflixa na logu N i w tym podobnych sytuacjach. Nie wiem na jakich ustawieniach TV sprawdzałeś swój clouding oraz czy twój telefon nie przekłamuje tego na niekorzyść. Moje zdjęcia mógłbym zrobić tak by wyglądały 10x gorzej niż obecnie zamieszone (i tym samym gorzej niż jest w rzeczywistości). Zdjęcia, które zamieściłem przedstawiają sytuację trochę na korzyść odbiornika (przypominam jednak podświetlenie maks, wyłączone wygaszanie i motion flow) ale jest to najbliższe rzeczywistości zdjęcie jakie mogłem wydobyć z aparatu.

Podsumowując - twoje zdjęcia gdzie lokalne wygaszanie ewidentnie działa wyglądają super. W praktyce lokalne wygaszanie radzi sobie praktycznie z całym cloudingiem (o czym piszą w recenzjach). Ja będąc strasznie wyczulony wyławiam sporadycznie clouding podczas włączonego wygaszania ale jest to związane z bloomingiem tj.kiedy siłą rzeczy podświetlona strefa sięga parę centymetrów dalej poza obiekt i mogę zauważyć lekko nierównomierny blooming bo akurat jest tam gdzie normalnie byłaby chmurka- zjawisko pomijalne i strasznie rzadkie dla mocno wyczulonych i szukających dziury w całym ;)   

  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Shoryuken napisał:

Każdy posiadacz tego tv powinien jasno ogarniać kiedy działa lokalne wygaszanie a kiedy nie - dla świętego spokoju. W menusach (głównie na ekranach startowych) aplikacji androida lokalne wygaszanie NIE DZIAŁA. Wydaje mi się, że też może nie działać na pauzie w yt.

Moim zdaniem problem w tym tv sprowadza się do tego czy tolerujemy clouding np. w momencie włączania Netflixa na logu N i w tym podobnych sytuacjach. Nie wiem na jakich ustawieniach TV sprawdzałeś swój clouding oraz czy twój telefon nie przekłamuje tego na niekorzyść. Moje zdjęcia mógłbym zrobić tak by wyglądały 10x gorzej niż obecnie zamieszone (i tym samym gorzej niż jest w rzeczywistości). Zdjęcia, które zamieściłem przedstawiają sytuację trochę na korzyść odbiornika (przypominam jednak podświetlenie maks, wyłączone wygaszanie i motion flow) ale jest to najbliższe rzeczywistości zdjęcie jakie mogłem wydobyć z aparatu.

Podsumowując - twoje zdjęcia gdzie lokalne wygaszanie ewidentnie działa wyglądają super. W praktyce lokalne wygaszanie radzi sobie praktycznie z całym cloudingiem (o czym piszą w recenzjach). Ja będąc strasznie wyczulony wyławiam sporadycznie clouding podczas włączonego wygaszania ale jest to związane z bloomingiem tj.kiedy siłą rzeczy podświetlona strefa sięga parę centymetrów dalej poza obiekt i mogę zauważyć lekko nierównomierny blooming bo akurat jest tam gdzie normalnie byłaby chmurka- zjawisko pomijalne i strasznie rzadkie dla mocno wyczulonych i szukających dziury w całym ;)   

Nie no tak oczywiście masz rację. Ja się pod tym podpisuję. Miałem pare zdjęć i zostawiłem te które wydały mi się realistycze co do warunków panujących w pomieszczeniu. Clouding może też być różny. Bardziej jednolity lub mniej. Niestety od samego początku  rzuca się w oczy ten w lewym górnym rogu. Gdyby było to płynne olałbym temat. Jednak on jest zauważalny. I tak większą bolączką jest to DV i HDR. Na Redditcie jest wręcz skowyt i płacz. Maila napisałem do nich bo naprawdę jestem ciekawy co powiedzą. Dam znać oczywiście na forum. Może jestem naiwny ale jak kwestia DV w SONY będzie nagłaśniana to się ruszą.

Jedno z wielu na Reddit:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegnę od tematu. Jaki polecacie soundbar do tego modelu tv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Lebaj napisał:

Trochę odbiegnę od tematu. Jaki polecacie soundbar do tego modelu tv ?

Napisz co rozwarzasz, czy rozmiar ma znaczenie, czy ma być subwoofer, czy to mąż być 2.1, czy np. 4.1(odczepiane, dostawiane) do czego najbardziej go będziesz wykorzystał.

Ja posiadam dedykowany serii XF.  Sony XF9000. Moja opinia na jego temat jest taka. 

Wspomniany Soundbar zakupiony, ponieważ po zakupie większego Tv , nie starczyło mi miejsca na to, aby zatrzymać głośniki Edifier R1850DB. Nie spodziewałem się wiele dźwiękowo, ale to, co usłyszałem i słyszę, zadowala mnie w 100%. Soundbar gra z odpowiednią mocą, skala do 50 płynna do końca (zazwyczaj słucham 15-25 gdy chce już naprawdę głośno. Przy tv to 7-11). Obsługuje większość formatów, także Atmosa z Netflixa (DD+ 5.1). Sprzęt używany do PC, PS4, filmów i muzyki, w tym ostatnim jakość dźwięku jest najgorsza, ale wcale nie taka zła. Przestrzenność stoi na wysokim poziomie, mimo tego że jest to sprzęt 2.1ch, jedynie można się przyczepić, to do sztucznej (wymuszonej) opcji przestrzennej, aktywowanej na pilocie za pomocą przycisku "Vertical S", wtedy występuje efekt studni i nie jest to przyjemne doznanie, subwoofer robi robotę, można postawić gdzie pasuje i dobrze uzupełnia soundbar. Niestety teraz przejdę do największej wady, jaką jest sterowanie tym soundbarem, na urządzeniu są tylko diody informujące, i trzeba się ich nauczyć aby rozgryć działanie. menu ekranowe(OSD) na ekranie TV, jest tylko wtedy kiedy mamy wyświetlany obraz ze źródła, podpiętego pod soundbar za pomocą Hdmi. Wszystkie opcje z pilota wykonywane są na słuch (na ślepo) brak informacji o źródle Audio/trybach/funkcjach. Mimo to powoli się przekonuję do niego, bo gra naprawdę dobrze. 

Ps. Gdy soundbar dostaje odpowiednią scieżke (np Atmos z Netlixa) sam przełącza sobie silnik, z S -Force Pro, na Vertical Surround Engine.

 

ZALETY
  • wygląd, jakość wykonania, jakość dźwięku (filmy/gra/muzyka), obsługa wielu formatów, przyzwoity efekt przestrzenny, atmos, vertical surround engine 
    WADY
  • wygoda używania, brak wyświetlacza, a diody mało czytelne, brak menu ekranowego, efekt studni przy wymuszeniu surround
Edytowane przez uren
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Jbl Bar 3.1 lub 5.1 Samsung Hw-n650 lub coś z Sonego albo inna firma o ile będzie godna polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Shoryuken napisał:

Mój clouding przy podświetleniu max i wyłączonym motion flow (czyli jasność na pełnej k****e):

IMG_20190203_122104.thumb.jpg.6e9f3745a4497c590a57c58903f536d9.jpg

IMG_20190203_122511.thumb.jpg.4d4068aa480af8d7dfe3171120154ac6.jpg

w rzeczywistości widoczny ciut mocniej. Na testowym ustawieniu rtings czyli podświetleniu +1 widzę delikatny zarys (bo wiem gdzie szukać) ale w niczym nie odbiega to od standardu, który recenzowali (no i nie ma opcji bym to uchwycił apartem). Zresztą jak poszperasz w necie to każdy egzemplarz ma clouding mówimy jedynie o mniejszym lub większym jego natężeniu no i nie można NIE używać lokalnego wygaszania jak się je ma. Odsyłam do najbardziej jednoznacznej recenzji tego modelu jaka można znaleźć w necie (w zakresie czerni i cloudingu):

http://4k.com/tv/sony-xbr-x900f-4k-uhd-hdr-lcd-tv-review-xbr49x900f-xbr55x900f-xbr65x900f-xbr75x900f-xbr85x900f-23750/

DSE i banding w sportach niezauważalne aczkolwiek bardziej tutaj odnoszę się do materiałów 4k na yt bo na tvp sport w 1080i trochę mi zajęło ustawienie akceptowalnego obrazu i teraz wydaje mi się ok aczkolwiek przeplot i smużenie nadal nie pozwala mi się jednoznacznie wypowiedzieć co do czystości obrazu. Powiem tak 1080i 25Hz na samsungach (KS7000 i NU8) wypada lepiej...

SHADOW OF THE COLOSSUS taaaaak... To jest gra, która zdewastowała moje wyobrażenie o tym tv w ten weekend. Zresztą heh... nie tylko moje i nie tylko o tym tv:

image.thumb.png.85949381fd7ae9b1dbf125fa175c28ff.png

tak jak nie widziałem problemów takich jak banding i dse nigdzie indziej tak tu już owszem, od czasu do czasu (jak postanowiłem gapić się w niebo i ruszać kamerą lewo prawo albo w ściany jaskini przy oświetlonym wylocie i ruszać kamerą góra dół) ale jednak. Jeżeli chodzi o banding to mam na myśli nie vertical a HORIZONTAL banding w tym modelu i też nie jest to typowy banding a raczej siatka ledów lub clouding (banding ma raczej wyraźne granice od linijki-wiem bo mam dorodny okaz w KS7000). Zresztą dse jakie okazyjnie (i nigdy takie samo)widzę w tej grze też wydaje mi się być od siatki ledów. Poniżej obrazek rtings 5% szarości gdzie wydaje mi się uchwycili to samo (oni to robili na jasności 1 więc trzeba się przyjrzeć dolnej połowie ekranu - widać poziome "smugi"):

image.thumb.png.75d636432a13f6a03fa5203e38adb941.png

Również jestem tydzień od decyzji o zwrocie i zacząłem się wahać ale raz, że jestem już zmęczony loterią panelową a dwa prawdopodobnie jestem przewrażliwiony i w nowym egzemplarzu również wyhaczę to samo tylko w innym stopniu, kto wie czy nie gorszym.

hehe, jakbym widział siebie, to samo przewrażliwienie i pierwsze co bym robił przy nowym to też testy bandingu, dse itd, chyba szkoda zdrowia, dzięki za długa opinię

8 godzin temu, YorickG napisał:

No nie tak łatwo ze mną:

Cytat z mojego maila:

Ubiegając pytanie. Telewizor przywrócony do ustawień fabrycznych. Jasność, kontrast a nawet gamma ustawiona na max.
 
Dostarczany produkt nie jest wolny od wad i niestety jest  niezgodny z opisem. 
Proszę o informację co możemy zrobić (reklamacja, zwrot, wymiana) i jakie są kolejne kroki.
 
Jaśność i gamma.. były apropo DV bo też o tym wspomniałem że Oreo nic nie dało.

Zgadzam się, że Oreo nic nie dało jeśli chodzi o DV szczególnie na Netflix, DV na Amazon Prime wyglądało (przed Oreo) i wygląda dużo lepiej (na pewno jaśniej). 

Jeśli chodzi o Netflixa to lepiej już wymusić HDR10 poprzez puszczanie filmów z zewn. boxa nie mającego DV np. Nvidia Shield - te same filmy wyglądają/ogląda się znacznie przyjemniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...