Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie nie zrozumiałem Cię, Sory.

Ja podłączałem pierwszy raz dysk wczoraj, i tak jak napisałem, wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy może ktoś sprawdzić czy netflix obsługuje dolby atmos na tym tv. Według strony netflix'a atmos obsługują tv bravia modele z 2018 w zwyż. Oczywiście wymagany jest odpowiedni system audio obsługujący dolby atmos.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kapusta7 napisał:

Ze dwa tygodnie temu był za 8000. Teraz cały czas jest za 8500

W Sony Centre znów jest jakaś obniżka i 65 cali kosztuje 8100. Myślę, że to całkiem dobra cena. Nic taniej z FALDem nie znajdziemy, a wyższe/lepsze modele to już wydatek 12-13 tysięcy (ZF9 albo Q9FN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fuze napisał:

 Nic taniej z FALDem nie znajdziemy, a wyższe/lepsze modele to już wydatek 12-13 tysięcy (ZF9 albo Q9FN).

Nieprawda, PUS8102/12 około 6000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, xMaraSSx napisał:

Nieprawda, PUS8102/12 około 6000zł.

Fakt, brałem pod uwagę wyłącznie tegoroczne modele.

Inna sprawa, że po opiniach w internecie ja na Philipsa bym się raczej nie zdecydował. A to problem z YT, a to brak HDRu, a to wieszający się system, a to problem ze słuchawkami, itp. itd. Przy tej cenie wolałbym już dołożyć 1-1,5k do Sony (nie wiem skąd wziąłeś "około 6000zł" - ja najtańszą ofertę na Ceneo widzę za 6300, a w normalnych sieciówkach ceny zaczynają się na ogół od około 6700). Tam Android jest podobno jest dużo stabilniejszy (i narzekać można głównie na jego szybkość).

Swego czasu mieli chyba nawet jakieś forum ze wsparciem, ale skarg/problemów było tak dużo, że je zamknęli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie czy da się sterować pilotem od tv dekoderem Polsatu, mając wcześniej samsunga nie było z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie można, ja mam dekoder Horizon od UPC i nie jest wykrywany przez Bravia Sync. W Samsungu nie było problemu. A przy okazji mam pytanie: lepiej ustawić 1080i czy 1080p w Horizonie? Podobno jak się ustawi 1080i to tv sam skaluje I będzie lepiej, powiem szczerze że nie widzę różnicy po zmianie..

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiona 65tka w komplecie z JBL BAR 3.1

Rozważałem jeszcze OLEDy od LG, ale ostatecznie wybór padł na mniej ryzykowną technologię.

Mam nadzieję, że słuszna decyzja. 

Podzielę się wrażeniami z użytkowania za parę tygodni ;) 

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na avforum piszą ludzie że w grach włączają uplynniacz i lag tak drastycznie nie skacze oczywiście nie włączają na maxa i na ustawieniach własnych ale jeżeli to prawda to żadna rewelacja że samsung wprowadził uplynniacz w grach bez podniesienia laga w którym i tak podobno są artefakty a to kolejny plusik żeby dołożyć do sony. Może ktoś chętny żeby to zweryfikować? 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie skacze lag? 

To on nie jest na stałym poziomie? 

Jak to zmierzyć z włączonym uplynniaczem? Bo raczej na wyczucie to tego nie stwierdzenie.

Właśnie zaktualizowałem tv, macie jakieś info co nowa wersja wnosi?

No to ludzie na AVS piszą głupoty, bo nie da się zmienić ręcznie uplynniacza, można zmienić na Własny, ale się nie przestawić pierwszego suwaka, jedynie suwakiem od czystości można brandzlować.

Edytowane przez kapusta7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jest na stałym poziomie ale jak wlaczysz uplynniacz to skacze chyba aż do 90ms tutaj w teście też jest pokazane ale raczej da się włączyć uplynniacz tylko zapewne trzeba wyłączyć tryb gry i wtedy być może można się uplynniaczem pobawić. Jeżeli tak to ja myślę że ta wartość 90 to jest jak pracuje on na maxa - uplynniacz. Niestety nie da się bez miernika popatrzeć posprawdzac w jakich wariantach uplynniacza lag jest najmniejszy zostaje na czuja ???. Być może jestem w błędzie ale mam nadzieję że nie hehe.

Nie mogę edytować posta. Może źle dobrane słowo - skacze - chodzi o to że lag wzrasta do 90ms.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p @ 60Hz  : 40.9 ms

 1080p @ 60Hz + HDR  : 40.8 ms

 1080p @ 60Hz Outside Game Mode  : 103.5 ms

 1080p @ 120Hz  : 12.9 ms

 4k @ 60Hz  : 24.2 ms

 4k @ 60Hz + HDR  : 24.2 ms

 4k @ 60Hz @ 4:4:4  : 24.1 ms

 4k @ 60Hz @ 4:4:4 + 8 bit HDR  : 24.1 ms

 4k @ 60Hz Outside Game Mode  : 86.9 ms

 4k With Interpolation  : 80.9 ms

 4k @ 120 Hz  : N/A

 4k with Variable Refresh Rate  : N/A

 1080p with Variable Refresh Rate  : N/A

 

Co do input laga sprawdzałem u siebie 1080 i 4K z HDR. Nie zauważyłem różnicy w singlu ani multiplayer. Jak ktoś jest profesjonalnym graczem, to może coś odczuje. Jak dla mnie magia cyferek. Tryb obrazu Game.

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z telewizora z lagiem 20ms na tego sonego i mam PS4 zwykłe, różnicy w opóźnieniu nie czuć. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 4k mniejszy niż w full HD. 

W Samsungu w każdej rozdzielczości był taki sam.

Edytowane przez kapusta7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się gdzieś czytałem że sygnał z ps4 (1080p) musi przerobić na 4k dlatego jest większy lag, a sygnał z ps4 pro już jest w 4k więc procesor jest mniej obciążony i lag jest mniejszy. Widocznie w samsungach jest lepszy procesor, a sony widocznie jest zdania takiego że jak masz tv 4k to musisz mieć prosiaka jedno napędza drugie do sprzedaży.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam ustawiona konsole na wyjściu na 4k, ze względu na to ze jest mniejszy lag. Nie jestem  z tego zadowolony, ponieważ skalowanie przez konsole pogarsza grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2018 o 08:58, kapusta7 napisał:

Wersja 2.0 .

Dzięki za informację. Zastanawia mnie w takie sytuacji po co ludziom full hdmi pod kablówkę =p. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...