Skocz do zawartości
Buksonik

panasonic tx50ex700 vs sony 55xe7005

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, prosiłbym o pomoc w wyborze pomiędzy Panasonic tx50ex700 vs Sony 55xe7005. Niestety jestem całkowicie antywiedzowy w tematach TV, nie za bardzo wiem na czym się skupić, dlatego ta prośba. Przeszukiwałem forum, wuja googla też, niestety nie znalazłem informacji, które mogłyby mi pomóc i jasno stwierdzić chłopie bierz ten. Dlatego proszę o radę od Was.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Generalnie na wprost, małe kąty będą, ale co najwyżej dochodzące do 30 stopni od pozycji na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Obie opcje.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Jasno, ale rolety 100% zasłonienia. Telewizja będzie oglądana na wieczór.
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV wraz z podstawowymi programami,  
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD, SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4h-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Niby zawsze mówi się o matowej, ale jeśli będą argumenty za błyszczącą to nie widzę przeciwwskazań.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sportowe, kino akcji, filmy w dużej rozdzielczości.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie, jak coś to przez podłączenie kompa do TV.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tylko w weekend, na pewno nie jestem jakimś mega zapalonym graczem.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? min 49 max 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Przeskakujący obraz, brak płynności, brak zachowanej czystości bieli i brak prawdziwej czerni.
19. Preferencje co do marki ? Raczej brak.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3100

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jak tylko będę umiał i ktoś mi wytłumaczy jak to zrobić jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed takim samym wyborem. Gdyby Panasonic posiadał inną matrycę niż 60hz, wybór byłby prostszy. Jak to jest, na tak dużych tv, aż tak źle wyglądają mecze? 
Panasonic z tego co poczytałem, na 2018 nie zapowiada się z szybszą matrycą, a o Sony 2018 serii 70/75 brak szczegółowych danych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dokladnie taki sam mialem dylemat nawet temet zalozylem.  Ostatecznie wybralem panasonica. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 modeli Panasonic zdecydowanie lepszy.

Jakosc obrazu dla mnie wyraznie lepsza w Panasonicu.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Panasonicu nie da się oglądać filmów w nocy. Na ciemnym tle występują kwadraty... Jakby obraz nie nadążał. Tragedia.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jeaceknokia

Może to wina słabego sygnału, przy lepszym sygnale też masz ten problem? W Twoim egzemplarzu występuje vertical banding? bo ten model cierpi na tę przypadłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...