Skocz do zawartości
kono32

Napewno LG ale który BIG PROBLEM ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
to mój pierwszy post narazie tylko czytałem to fajne forum i tu odrazu wielka prośba mój wybór padł na LG 32 cena do 3000zl ale jeszcz mam dylemat który z tych modeli byłby lepszy:
1) LG-32lc3r [url="http://www.zadowolenie.pl/index.php?action=info&inf=6513&send=szukaj&category=80"]http://www.zadowolenie.pl/index.php?action...amp;category=80[/url]

2) LG-32le2r [url="http://www.zadowolenie.pl/index.php?action=info&inf=7610&send=szukaj&category=80"]http://www.zadowolenie.pl/index.php?action...amp;category=80[/url]

ten pierwszy to chyba nowszy model i stylistycznie bardziej mi odpowiada kontrast 1200:1 ale za to w drugim jak widziałem w MM chyba ciut lepszy obraz no i kontrast 1600:1 niewiem nic więcej na temat tych lcd-ków tu dodam że tv będzie oglądany z 2 do 2.5 metra max (czy aby nie za duży może lepiej 26-27 ?? ) głównie będzie podpięty ferguson z C+ DVD belwood no i czasami komp. Bardzo Proszę o wypowiedż znawców tego tematu a może ewentualnie jeszcz coś innego w tej cenie do 3 tyś????
Dzięki Pozdro kono32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
air_jordan_show witam a może SHARP 32sa1e ??? i chyba tylko ten model cenowo na dzień dzisiejszy bym dał rade. Czy to lepszy wybór od LG ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
=> air_jordan_show:
Mylisz się, niektóre modele LG są bardzo udane. Dla przykładu, przez dłuższy okres użytkowałem telewizor LCD LG 26LX2R. Coś mnie podkusiło i wymieniłem na teoretycznie lepszy, nowszy i rzekomo wiodącej firmy - Samsung LE26R71B. Okazało się jednak, że Samsung jest tylko teoretycznie lepszy, bo w prakrtyce LG deklasuje go prawie pod każdym względem (może tylko podświetlenie matrycy w LG nie jest tak równomierne, jak w Samsungu). Na dzień dzisiejszy żałuję zamiany...
Wniosek jest - niestety - tylko jeden: nie zawsze to co nowsze (dotyczy to także nowych modeli LG), jest lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście odradzam LG. Niejednokrotnie spotkałem się z taka sytuacja, czy to osobiście czy u znajomych, którzy posiadają LG, że na początku jest ok, obraz gra świetnie, ale op kilku miesiącach lub roku, obraz traci ostrość, rozmywa się i takie tam jeszcze dziwniejsze akcje. Moim zdaniem LG posiadają kiepskiej jakości elektronikę w środku, która odznacza się krótką żywotnością.
Jestem zwolennikiem Philipsa oraz Sony. Sam kilka sprzętów z tej firmy i nigdy się na nich nie zawiodłem.
Jeśli mogę Ci polecić, to za 3000 PLN możesz kupić 32" Philipsa 32PF5331. bawiłem sie nim w skepie i prezentuje całkiem przyzwoita jakośc obrau w SD i bardzo dobrą w HD. Oczywiście jest to model z dolnej półki i nie mozna sie po nim spodziewać cudów, ale gra całkiem dobrze, kolory są żywe a obraz jest stosunkowo płynny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='B737 Captain' post='35347' date='18.01.2007, 09:56 ']Osobiście odradzam LG. Niejednokrotnie spotkałem się z taka sytuacja, czy to osobiście czy u znajomych, którzy posiadają LG, że na początku jest ok, obraz gra świetnie, ale op kilku miesiącach lub roku, obraz traci ostrość, rozmywa się i takie tam jeszcze dziwniejsze akcje. Moim zdaniem LG posiadają kiepskiej jakości elektronikę w środku, która odznacza się krótką żywotnością.
Jestem zwolennikiem Philipsa oraz Sony. Sam kilka sprzętów z tej firmy i nigdy się na nich nie zawiodłem.
Jeśli mogę Ci polecić, to za 3000 PLN możesz kupić 32" Philipsa 32PF5331. bawiłem sie nim w skepie i prezentuje całkiem przyzwoita jakośc obrau w SD i bardzo dobrą w HD. Oczywiście jest to model z dolnej półki i nie mozna sie po nim spodziewać cudów, ale gra całkiem dobrze, kolory są żywe a obraz jest stosunkowo płynny.[/quote]
lubie jak ktos pisze bajki.
lg i philips moga roznic nie obudowa i menu.
to co decyduje o jakosci to matryca a tak sie sklada ze lg i philips robia razem matryce.
Lg posiada ponad 25 procent rynku lcd. Co 4 tv lcd sprzedawany po roznymi
markami i nazwami ma w sobie matryce tej firmy.
Jeżeli śledzisz nowości prezentowane w tej dziedzinie to lg i samsung przoduja w wielkosci i jakosci matryc
scigajac sie na targach i pokazach wyprzedzajac super sony i konkurencje z japonii w technologii lcd.
Sadze ze wielokrotnie sliniles sie to jakiegos lcd nie wiedzac ze ma matrycje LG tak jak w tym philipsie.
lc3r posiada matryce ips ktora zapewnia dobre odwzorowanie kolorow przy jednoczesnie dobrym czasie
reakcji.
pzdr Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='seraf' post='36453' date='25.01.2007, 23:16 ']lubie jak ktos pisze bajki.
lg i philips moga roznic nie obudowa i menu.
to co decyduje o jakosci to matryca a tak sie sklada ze lg i philips robia razem matryce.
Lg posiada ponad 25 procent rynku lcd. Co 4 tv lcd sprzedawany po roznymi
markami i nazwami ma w sobie matryce tej firmy.
Jeżeli śledzisz nowości prezentowane w tej dziedzinie to lg i samsung przoduja w wielkosci i jakosci matryc
scigajac sie na targach i pokazach wyprzedzajac super sony i konkurencje z japonii w technologii lcd.
Sadze ze wielokrotnie sliniles sie to jakiegos lcd nie wiedzac ze ma matrycje LG tak jak w tym philipsie.
lc3r posiada matryce ips ktora zapewnia dobre odwzorowanie kolorow przy jednoczesnie dobrym czasie
reakcji.
pzdr[/quote]

Slusznie kolega pisze. Wlasnie to samo mialem powiedziec.
Co do elektroniki, to nie jest mozliwe aby pod wplywem jej starzenia
sie pogarszaly sie kolory itp. To bzdury wierutne!
Przeciez to w calosci urzadzenie cyfrowe. Jedynym analogowym
elementem jest wyjscie na glosnik.
A matryce IPS rzadza! Zdecydowanie lepiej podoba mi sie obraz
niz np. na Samsungu. I dlatego tez wybralem LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pawel_71' post='36482' date='26.01.2007, 11:09 ']Slusznie kolega pisze. Wlasnie to samo mialem powiedziec.
Co do elektroniki, to nie jest mozliwe aby pod wplywem jej starzenia
sie pogarszaly sie kolory itp. To bzdury wierutne!
Przeciez to w calosci urzadzenie cyfrowe. Jedynym analogowym
elementem jest wyjscie na glosnik.
A matryce IPS rzadza! Zdecydowanie lepiej podoba mi sie obraz
niz np. na Samsungu. I dlatego tez wybralem LG.[/quote]

Też stanąłem przed tym dylematem :) Potrzebny drugi tv do sypialni, oglądanie z odległości 4 4,5m w warunkach nocnych :).
Podłączony przez złączę scart ( na razie).

Ceny są w miarę tzn 2699zł obydwa choć jak wiemy wszyscy ceny zmieniają się z minuty na minutę ( dosłownie)

No i nie wiem jak sobie radzą z PC tzn jaką rozdziałkę ustawić na PC i czy mozna na tym pracować czy raczej między bajki to sobie włożyć?

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kono32' post='35235' date='17.01.2007, 16:55 ']Witam
to mój pierwszy post narazie tylko czytałem to fajne forum i tu odrazu wielka prośba mój wybór padł na LG 32 cena do 3000zl ale jeszcz mam dylemat który z tych modeli byłby lepszy:
1) LG-32lc3r [url="http://www.zadowolenie.pl/index.php?action=info&inf=6513&send=szukaj&category=80"]http://www.zadowolenie.pl/index.php?action...amp;category=80[/url]

2) LG-32le2r [url="http://www.zadowolenie.pl/index.php?action=info&inf=7610&send=szukaj&category=80"]http://www.zadowolenie.pl/index.php?action...amp;category=80[/url]

ten pierwszy to chyba nowszy model i stylistycznie bardziej mi odpowiada kontrast 1200:1 ale za to w drugim jak widziałem w MM chyba ciut lepszy obraz no i kontrast 1600:1 niewiem nic więcej na temat tych lcd-ków tu dodam że tv będzie oglądany z 2 do 2.5 metra max (czy aby nie za duży może lepiej 26-27 ?? ) głównie będzie podpięty ferguson z C+ DVD belwood no i czasami komp. Bardzo Proszę o wypowiedż znawców tego tematu a może ewentualnie jeszcz coś innego w tej cenie do 3 tyś????
Dzięki Pozdro kono32[/quote]

Z moich doświadczeń wynika że dla sygnałów SD 2 metry to jest absolutne minimum dla 32 cali. Bliżej obraz wygląda nieszczególnie. Nie wiem jaka jest waga sygnałów. które bedziesz oglądał, to znaczy czego będzie więcej a czego mniej. Jeśli głównie sygnały SD średniej jakości to polecam 26 calową wersję LG. Przy tej odległości wydaje się być idealnym rozwiązaniem, a i modele 26 calowe są całkiem udane i stosunkowo nieźle nadają się do PC. Wbrew pozorom 26 cali LCD to wcale nie tak mało. To taki złoty środek do średniej wielkości pomieszczenia. A co do modelu to bierz ten z którego obraz bardziej Ci się podoba, a nie zwracaj uwagi na cyferki w specyfikacjach. Papier i marketing wszystko przyjmie i te liczby można nieźle naciągać, stosując różne metody pomiarowe.

Pozdrawiam
Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='38680' date='12.02.2007, 09:49 ']Też stanąłem przed tym dylematem :rolleyes: Potrzebny drugi tv do sypialni, oglądanie z odległości 4 4,5m w warunkach nocnych :D.
Podłączony przez złączę scart ( na razie).

Ceny są w miarę tzn 2699zł obydwa choć jak wiemy wszyscy ceny zmieniają się z minuty na minutę ( dosłownie)

No i nie wiem jak sobie radzą z PC tzn jaką rozdziałkę ustawić na PC i czy mozna na tym pracować czy raczej między bajki to sobie włożyć?

Autorus[/quote]
Przy 4-4.5m to 32" zdecydowanie za malo! Sam mam podobne warunki i uwazam, ze 42" to nadal za malo.
A przy materialach HD to musialby byc przynajmniej 60".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiscie zastanawiam sie nad 32lc2r , tv bedzie glownie do xboxa 360 czy mogly ktos wyrazic opinie . Lub zasugerowac inne modele , a najlepiej byloby napisac ktory najlepij nadaje sie do dynamicznych obrazow , mam kasy do 3000 zl i 32 cale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nothomas' post='40537' date='01.03.2007, 13:10 ']Ja osobiscie zastanawiam sie nad 32lc2r , tv bedzie glownie do xboxa 360 czy mogly ktos wyrazic opinie . Lub zasugerowac inne modele , a najlepiej byloby napisac ktory najlepij nadaje sie do dynamicznych obrazow , mam kasy do 3000 zl i 32 cale[/quote]
Cena lc2r teraz chyba jest nie do przebicia przez inne modele - od jutra w MM w promocji za 1999zl (w W-wie)
lub 2199 w reszcie MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...