Skocz do zawartości
Paweł Dykiel

Poszukiwanie projektora do kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym wzbogacić kino domowe o projektor.
Czy mógłbym Was zapytać o polecenie kilku egzemplarzy spełniających poniższe wymagania?

- współczynnik projekcji ok 1,15. Czyli dobrze by było z opcją regulacji powiedzmy 1,1-1,2 aby móc idealnie dopasować obraz do ekranu. (Ekran o szerokości 265cm, odległość ekranu od soczewki ok 310cm)
- jasność wystarczająca do wyświetlenia 120" obrazu (265cm x 149cm) w raczej zacienionym pokoju (lekkoprzepuszczalne rolety)
- rozdzielczość 1920x1080
- cena 2000-3000zł (ewntualnie troche ponad 3000 jak coś będzie dużo lepsze)
- jeszcze nie wybrałem czy ma być DLP czy LCD. Z tego co doczytałem, LCD wyświetla żywsze kolory, lecz między pikselami są przerwy i czerń nie jest doskonała, natomiast DLP posiada lepszą czerń (czyli za razem kontrast). Do oglądania filmów w takim razie chyba lepiej DLP?

Ekran jaki do tego planowałem to Superma feniks elegant 120" (265x149) szary. Czy w tej kwestii mógłbym liczyć na Wasze sugestie czy to dobry wybór, czy można coś tańszego znaleźć lecz podobnej jakości?
Czy ekran nie będzie za duży? - oglądanie z odległości 3m. Ale w przyszłości rozważam wymianę na projektor 4k o ile stanieją do poziomy dzisiejszych full HD.

Dodatkowo - ekran będzie wisiał na suficie - górna krawędź jakieś 40cm od sufitu. Projektor będzie mógł być ustawiony po środku (lewo-prawo)

Ostatnie pytanie - będę potrzebowała przewodu HDMI o długości 12m. Czy najtańszy chiński przewód z allegro ma szansę zadziałać (znalazłem w cenie 40zł :D) czy od razu odpuścić i szukać czegoś droższego?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że postawię na BENQ W1120 lub W2000.

Co do parametrów to wyglądają identycznie, jedyna różnica jaką znalazłem to jasność 2000 vs 2200.

Czemu W2000 posiadając niższą jasność jest 500zł droższy? Czy są jakieś inne różnice jeszcze?

Na ekran 120 cali lepiej mieć 2000 lumenów czy 2200?

 

Kabel HDMI 12m za 39zł z allegro działa xD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...