Skocz do zawartości
  • 1
Gomlin

Problem z podłączeniem Kina domowego do XboxaOne i TV

Pytanie

Witam,
Mam pewien problem. Ale pokolei:

Tv: LG 49UJ620V

Kino: Philips HTB3520G/12 

Konsola: XboxOne X


- Na poczatku nie wiedziałem że mój TV ma hdmi tzw ARC w zwiazku z tym kino domowe by przesyłało dźwięk na 5.1 było podłączone pod tv kablem optycznym. Teraz tak:

W takiej konfiguracji dźwięk z dekodera (hdmi ->tv) szedł na 5.1 z dobrymi efektami. Filmy z PC/USB z bdb efektami a XO w opcjach miał wszystko stereo zatem przez kino to jakoś słabiej szło niż filmy z tv/usb.

Gdy dowiedziałem się o magii ARC postanowiłem wypróbować inną konfigurację.

Obecnie jest tak:
Kino podłączone pod hdmi-arc do tv, i osobno kablem optycznym pod XO. Dekoder hdmi pod tv

Efekty są tragiczne...
W telewizorze mam ustawione jako źródło dźwięku hdmi arc (w kinie tez) wszystkie te hdmi cec i sterowania głośnościami tyż bo wszystko wraz z przesyłem dzwieku działa- problem z tym JAK działa...

1) Dzwiek z dekodera - jest ale bardzo słaby i na 2.1 tylko i naprawde cichy... Na kinie mam 45 głośności czyli max a głośność jakby 1/3 do tego po jakimś czasie buczy i można sluchać połowę głośności (wtedy nie slychać buczenia)

2) Filmy tu niby 5.1 (w zależności czli plik ma 5.1 a na dekoderze zawsze 2.1 chociażvhbo puszcze dobly 5.1...)
ale tez 1/3 glosnosci chociaż tu nie buczy nic.

3) XO tutaj ciekawe żadnej roznicy nie widać bo na optical i na arc dzwiek 2.1...
W opcjach XO gdzie jest wybor dzwieku z optyka mam do wyboru tylko stereo bez kompresji a gdzie dobly 5.1? I tutaj ciekawostka - XO zachowuje sie jakby nie był podłączony przez kabel optyczny. I po czesci chyba w tym racji bo jak to jest?
Gdy kabel optyczny jest jednym wtykiem wlaczony w urzadzenie to z drugiej końcówki wydobywa się wiązka światła prawda? I tak jest - jak wetkne w tv/dekoder/xo to wiazka swiatla jest ale jak w kino domowe to wiazki swiatla nie ma :o (oczywiscie kino jest wlaczone...)
To jak to jest ? Jak nie ma wiazki swiatla to dziala? Nie dziala? Czy polowicznie? Bo mimo wszystko dzwiek na 2.1 przesyla z konsoli...
Ktos pomoze?

Edytowane przez Gomlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...