Skocz do zawartości
surfer30

Już OLED, czy nadal LED dla opisanych preferencji?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam specjalistów - historia stara jak TV, potrzebne wskazówki

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,6-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Niewielka odchyłka od osi TV
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wiesieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od południa, rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? plazma Samsung PS51F8000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dostęp do internetu (SMART, Android), możliwość odtwarzania z dysku jak największej ilości formatów filmowych (filmy HD, kamerka sportowa, filmiki ze smartfonów itd)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? SD, HD, 4K 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? X box, twardy dysk z filmami
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? dowolna
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 1h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 55" - 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolne menu
19. Preferencje co do marki ?  Samsung, LG, Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? może, nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000 (możliwe dołożenie kilkuset zł przy dobrym wyborze)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem

Nie bolało :)

Moja plazma zaczyna dawać mi znaki, że powinienem myśleć o wymianie (4 pionowe kreski :( )

Zacząłem myśleć o Oledzie LG 55" serii EG9A7V. Ale jak wiadomo apetyt itd. Analizując rynek, stwierdziłem, że poszukam oferty z ratami 0% i pójdę w model B7V lub C7V Oleda ze względu na 4K oraz HDR. Robiłem już nawet przymiarki z testowymi filmikami z pena i tutaj był zonk, bo czarny był czarny, ale za to bez rozróżnienia na szarości. Ale już wiem, że Oled wymaga dobrego ustawienia by nie mieć faktycznie czarnej plamy na ekranie.

Będąc w sklepie jednocześnie w podobnych cenach zobaczyłem inne TV (LED), za to w wielkości 65". Oglądałem następujące modele: Sony XE9005 oraz 8505, Samsung MU7042, MU8002 oraz 6472. A może coś z LED LG 4K UHD? I teraz nie wiem, czy mniejszy Oled, czy jednak pozostać przy LED. Mając plazmę wiem, że w starszych modelach LED nie mogłem przejść do porządku dziennego nad wrażeniem teatru podczas oglądania obrazu. No i zależy mi na płynności w sporcie, szczególnie piłce nożnej.

Dość istotna jest dla mnie energochłonność, ale wydaje mi się, że w podanych przykładach zużycie prądu będzie podobne.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wieczornego oglądania filmów i to pod kątem - tylko obecnie OLED, a najlepiej właśnie B7 55". 7 seria nie ma problemów z odcieniami szarości. Tu istotna jest przede wszystkim kalibracja. W sporcie też na pewno nie powinieneś być zawiedziony ze względu na bardzo dobrą równomierność ekranu, lepszą niż w jakimkolwiek LCD. Płynność w sporcie będzie dobra, choć nie tak dobra jak w plazmach.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...