Skocz do zawartości
babarek

Sony 55XE7005 (7096) czy Panasonic 58EX700E

Rekomendowane odpowiedzi

Końcówka roku (promocje) skłania mnie do ostatecznego wyboru i zakupu  TV.  Mam budżet w okolicy 3,5 tys. zł.  Oglądamy głównie DVB-T i to się nie zmieni.

Wybrałem powyższe telewizory ponieważ 100 Hz w tej cenie nie kupię.

Mam pytanie czy warto dopłacać 800 zł do Panasonica? Czy poza 3 calami zyskam coś na jakości obrazu, funkcjach smart, itp?

 

 




 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam podobne pytanie, ale nie wypełniłeś żadnych obowiązkowych templatek. Moj template:

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? spory salon aczkolwiek sofa, okno, szafka z ty to powiedzmy 20 mkw w tej czesci pomieszczenia
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Xm
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 max, moze za dwa-trzy lata dziecko
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  raczej na wprost, czasem z boku na fotelu , ale to nie jest stałe
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? XXm2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Xm
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? X
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac 
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  bardzo intensywnie w lato do konca dnia, ale mam rolety transparentne, nie ma tragedii
7. Jaki masz obecnie telewizor ? SAMSUNG c550 40 cali z 2010
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? jak najlepsza matryce, czern, nie chcialbym miec jak teraz bialych obloczkow na calym ekranie, ew. sensowne menu
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k jak Netflix nada,
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? ps4, router
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? do 3h max w dzien powszedni dzielac na dwie osoby
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?  Netflix ogolnie, serial i film, youtube raczej odpada
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie sądzę
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, raczej gram sporadycznie, czasem dlugo wcale ( 3 duze gry w roku, 1 wyscigowa na stale)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami , w lato w ciagu dnia rzadko, w ciagu dnia w zime czasem
17. Preferencje co do wielkości? raczej 55 i nie mniej
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? kiepskie menu, irytujace przelaczanie w nim, chcialbym zeby wygodnie obslugiwal netflix i ew. zawartosc pendrive. moj stary tv sortuje pliki
19. Preferencje co do marki ?  raczej nie, moze nie TCL
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? najmniej jak sie da, moze max 4k, nie chce czegos w polowie do LG

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie sądzę

 

Rozwazalem dodatkowo mu 7002, myslalem zeby zaszalem i OLED LG - ale dla nas TV to tylko TV.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej skłaniam się do Sony. Mniej rozczarowanych postów po zakupie tego telewizora. Sony jest poza tym znacznie tańszy i  dobrze sobie radzi ze słabszej jakości obrazem. Nie wiem tylko czy daje radę z serwerem DLNA.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...