Skocz do zawartości
Bartosz Danowski

Yamaha RX-V483 a włączanie pilotem od TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie, 

Od kilku dni korzystam z aplitunera Yamaha RX-V483 oraz TV Samsunga MU8002. Udało mi się większość rzeczy ustawić. Jednak mam jeden problem, którego nie pokonałem. 

Kino i TV jest włączone - za pomocą pilota od TV bez problemu mogę wyłączyć zarówno kino jak i TV. 
Kino i TV jest wyłączone - za pomocą pilota od TV uruchamiam TV, ale kino się nie uruchamia

Podłączenia wyglądają następująco:

  • TV - HDMI 4 (to ma ARC),
  • Ampituner - HDMI OUT (również ma ARC), 
  • Dekoder TV do HDMI 1 ampitunera (usypianie wyłączone), 

I teraz pytanie czy jest szansa na to aby pilotem od TV samsunga dało się włączyć również kino? Zakładam, że skoro daje się wyłączyć to w drugą stronę też musi działać. 

Będę wdzięczny za podpowiedzi ze strony bardziej doświadczonych kolegów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Po włączeniu telewizora domyślnie wyjście dźwięku jest ustawione jako Telewizyjne. Zmiana tego na HDMI powoduje, że amplituner zostaje uruchomiony. 

W związku z powyższym pytanie: Jak w TV Samsunga trwale ustawić domyślne wyjście dźwięku na HDMI? 

 

Edytowane przez Bartosz Danowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem zestaw z RX V483 i mam pytanie. Czy ten amplituner odtwarza filmy ??? Chodzi o format AVI MPEG nagrania z kamery czy telefonu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2017 o 13:50, Bartosz Danowski napisał:

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Po włączeniu telewizora domyślnie wyjście dźwięku jest ustawione jako Telewizyjne. Zmiana tego na HDMI powoduje, że amplituner zostaje uruchomiony. 

W związku z powyższym pytanie: Jak w TV Samsunga trwale ustawić domyślne wyjście dźwięku na HDMI? 

 

Siema. Ja u siebie tez mam samsunga 55 cali plus RXV483 i bez problemu włącza mi się i wyłącza z pilota tv plus można regulować vol plus od razu załącza się na dzwięk amplitunera. Ustawiałeś hdmi control ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, lewaros napisał:

Siema. Ja u siebie tez mam samsunga 55 cali plus RXV483 i bez problemu włącza mi się i wyłącza z pilota tv plus można regulować vol plus od razu załącza się na dzwięk amplitunera. Ustawiałeś hdmi control ?

Tak jest aktywne. Zresztą całe sterowanie działa bez problemu. Wyjątkiem jest zmiana wyjścia audio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...