Skocz do zawartości

Pytanie

Witam serdecznie wszystkich. Kilka dni temu kupiłem samsunga ue55mu7002. I chciałbym się dowiedzieć jakie macie opinie na temat tego tv, do czego go porównujecie i jednocześnie poprosić o jakieś sensowne ustawienia do tego tv. Bo zanim zdecyduję się na fachową kalibrację, chciałbym dostrzec jakaś większą różnicę między nim a tv, który stoi w pokoju obok ( sony kdl50w829).Przeczytałem kilkadziesiąt wątków, zarówno tutaj jak i na zagranicznych forach. I mam głowę większą niż ten telewizor... W sumie nie wiem sam czego oczekuję po tym wpisie, może po prostu potwierdzenia, że dokonałem sensownego wyboru w tej cenie (4K pln). Bo po tych kilku dniach mam mieszane uczucia. Na razie jedyną przewagę jaką widzę to płynność tizena, jasność sdr i mniejsza pikseloza z bliskiej odległości. Siedzę ok 1,8m od tv. Netflix w 4k wygląda w porządku, podałem mu kilka filmów z dysku (1080p) i tak średnio to wygląda (wiadomo, skaluje itp ale na sony wygląda lepiej). Uhd/4k - ok, ale pliki ważą >10gb, co jest absurdem, a pozycji jak na lekarstwo. Dzisiaj oglądałem kilka meczy na sports eleven i smuży jakby ktoś pędzlem przeciągał. Bawiłem się ustawieniami przez kilka godzin i nic sensownego nie uzyskałem (źródłem była aplikacja sports eleven czyli internet). Grałem chwilę na konsoli (xbox one s), właczyłem hdr, obsługę 4k, "tryb gra" - ok, bo bliższa odległość, większy ekran, większa jasność i... i tyle. Podświetlenie ok, lekki clouding w lewym dolnym rogu, bez większych zastrzeżeń. Reasumując, kupiłem nowy tv ale oczekiwałem większej satysfakcji. Wobec tego, zastanawiam się czy po prostu kupiłem zbyt niski model, jestem ślepy, nie umiem go ustawić, podałem zbyt słabe źródło obrazu - tym samym nie wykorzystując jego zalet itp.?A może po prostu za dużo wymagam od telewizora w tej cenie, chociaż coraz bardziej sceptycznie patrzę na te wszystkie testy, opinie itp., bo mam wrażenie, że producenci po prostu śmieją się ludziom w twarz, żonglując wszystkimi ficzerami a obraz - byleby się świeciło. Nie chcę wyjść na ignoranta, po prostu wydaje mi się, że skoro ciągle idziemy do przodu z technologiami, po tych kilku latach od kupna poprzedniego tv powinien być jakiś duży przeskok (może po prostu ich nie dostrzegam). W związku z tym proszę o jakieś wypowiedzi, zarówno posiadaczy w/w modelu jak i po prostu komentarze do mojej opinii. Chętnie poczytam opinie samych użytkowników, jak i fachowców, obeznanych w temacie. Pozdrawiam serdecznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...