Skocz do zawartości
dawid51Gt

TV 65' 4K w cenie 5-5,5tys jaki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Temat pewnie wałkowany nie raz ale technika idzie do przodu , ceny się zmieniają (a ja im więcej czytam tym mniej wiem:) 

Obecnie patrzę w niezbyt wybitne LG55 smart TV  (55LF92V) no marny ten obraz ale Plus dawał w dobrej cenie 2lata temu :) . Patrzę i słabo to widzę coś bym zmienił .(już na więcej niż 2lata)

Warunki ,,użytkowania "to   :

- 335cm  od ekranu  ( w trybie gapienia się na telewizje/film )

 -197cm  od ekranu  ( w trybie  ciorania w PS4pro  :) )

w związku z tym zmieniłbym jednak 65' (mam nadzieje że te 197cm nie za blisko do PS4pro bo więcej nie będzie - takie ustawienie mebli ) bo te 335cm do TV to chyba akurat .

-  (HDMI 1) -TV używam głównie do oglądania TV , konkretnie NC+ , czasami smart TV głównie YT (ale wyszukiwarką jest apka LG na telefonie a potem ,,zrzut" na TV co działa błyskawicznie na tym LG i mi się podoba ) .W tej TV to ja normalnie jak każdy , ,,niusy " , seriale , sport to tak różnie jeśli mecze to międzynarodowe tematy , siatkówka , i obsesyjnie/fanatycznie F1 (właściwie po to mam Eleven sports bo nic tam więcej nie oglądam)

- (HDMI 2) - to jakieś nie za super kino Philips a z niego płyty BD i filmy Divixy i takie tam z dysku USB pierdoły.

- (HDMI 3) - to PS4pro - no  wiadomo do czego służy , czasami jako kombajn służy za to co smartTV i w/w kino (mam wrażenie że ładniej odtwarza tak filmy BD z płyt jak i te Divixy .

- DVBT - czasami , ale tuner DVBT mam też wpięty do dekodera NC+ .

- lubię sobie czasami popatrzeć co się fajnego nagrało kamerką sportową sony  .

Na sam TV patrzę centralnie bez zmian kąta .

To takie warunki pracy ma mieć ten nowy TV . Czyli wiemy że 65' , że 4k (bo PS4pro )  , mile widziany HDR (bo PS4pro)

i mam dylemat z tymi HZ  czy 60hz / czy brnąc w 120Hz bo różnice w cenie są znaczne ? Czy ja to odczuje podczas codziennego użytkowania opisanego wyżej .PS4 jest ważne ale nie najważniejsze (czsami tygodniami nie tykam) ale treści zacne z HDR potrafi wypluć .  Producent TV  raczej dowolny wybór właściwie znany LG, Samsung,Sony , Phillips (reszta niekoniecznie bez specjalnych powodów - zwyczajnie nie bo nie i już chyba że jakiegoś ,,kozaka " w super cenie polecicie to chętnie )

Budżet sam nie wiem bo patrząc w ceny to tak 4600-5500zł  ( wiadomo że OLED nie wchodzi w grę )więcej nie bo to wg mnie i tak dużo jak na TV ,ale z drugiej strony lepiej wydane niż podobne kwoty na najnowszego ,,szmartfona "

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...