Skocz do zawartości
bibru

65xd8505 vs 65xe8577

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam prośbę...czy ktoś w kilku słowach może mi napisać jaka jest różnica między jednym a drugim tv. Oprócz ceny, i wiem że xd (model rok 2016) ma strefowe podświetlanie a xe ('17) ma pełne.

...i jeśli to są tylko te różnice to czy może mi to przeszkadzać lub być zaletą przy graniu na ps4 pro, oglądaniu tv i od czasu do czasu meczu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xd8 i xe8 to bardzo podobne modele jeśli chodzi o podświetlenie, maja podświetlenie dolnej krawędzi. Z tym, ze xd8 to ips, a xe8 va. Od siebie mogę polecić xe9005, który ma pełne podświetlenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się podłączam, ale mam dokładnie taki sam dylemat, po między tymi dwoma modelami. Bardzo proszę o jakąś większa ilość opinii, na temat modelu xe8577. Kompletny brak polskich testów tego modelu. Oglądałem go w MM i wydawał się super. Ale jest test xd8505.

Optymalizacja obrazu - Motionflow XR 1000Hz taka jest w xe8577, a w xd8505 800Hz. Ale nie wiem, jakie ma znaczenie ta różnica, choć wynosi 20% 

Reszta specyfikacji (ta do sprawdzenia w opisie tych TV) wygląda tak samo.

Do bibru: W teście modelu xd8505 input lag wyniósł 34,8 ms. To chyba sporo przy precyzyjnym graniu w FPS-y.

Według sprzedawcy w XE jest 100 Hz matryca VA

Ja najczęściej oglądam filmy i sport, więc płynność jest mi na rękę.
-Siedzimy przed telewizorem 3,7 m. 
-Oglądamy również czasami z jadalni, czyli max ze 150-160 stopni. (Ten soniacz wyglądał ładnie z boku)
- Oglądamy przede wszystkim wieczorami, ale w dzień dzieciaki włączają swoje Nickelodeony 
- światło pada od zachodu (okna południowo- zachodnie od 100-160 stopni względem TV)Ale latem wspieram się roletami zewnętrznymi.
- Sygnał idzie przez dekoder NC+ w FULL HD, ale chętnie obejrzę coś z neta, lub jakiegoś nośnika w wyższej rozdzielczości.
- Aktualnie posiadam Panasonica TXP42G20B służy nam chyba od 2008 roku. Spisuje się nieźle, ale jest zdecydowanie za mały.
- Oledów się boję, bo zbyt niepewne są na dziś dzień i trzeba je konserwować jakoś??? jestem za leniwy na to i zbyt niekonsekwentny, aby pozwolić sobie na zepsucie sprzętu za 8-10 koła.
- Jestem w stanie wydać wydać do 7000 i nie dołożę więcej.
- Szukam sprzętu na kilka dobrych lat, więc bezawaryjność marki ma dla mnie ogromne znaczenie
- Do TV podepnę Xboxa z kinektem, przed którym czasami poskaczą dzieci.
- Bardzo mi zależy, aby ktoś przejrzał specyfikację Sony KDXE8577SAEP i określił jak rokuje wygląd obrazu, bo na obrazie mi najbardziej zależy.
Marzę o takim WOW. No chyba, że można wydać mniej za 65 cali i mieć coś naprawdę przyzwoitego.
Dużym problemem u nas jest dźwięk, który, przez układ mieszkania rozchodzi się po całym domu, a do widza trafia w małym stopniu, ale widziałem w markecie takie listwy frontalne ustawiane pod TV. To powinno rozwiązać problem.

Polecono mi na innym forum Philipsa, ale strasznie się boję wydania 7K za- jak dla mnie niepewną markę. No i te 60 Hz, czy nie będzie za mało do idealnego oglądania sportu.

No i mam jeszcze taką zagwózdkę, czy 120Hz w telewizorach 3D, da 120 kl/sec przy syglale bez 3D? Bo może to jest dobry kierunek do oglądania sportu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca 120 pozwala na upłynniacz. 120 klatek nie będziesz miał w żadnej telewizji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że nie zrozumiałem. To ile klatek można mieć w drogich telewizorach, tych z najwyższej półki? dzisiaj widziałem zapowiedź dekodera firmy x z rozdziałką 8K, która ma wyjść na olimpiadę zimową, jak się nie mylę. To ile Hz-ów będzie miał telewizor który obsłuży sygnał 8K? no chyba nie zamknie się w 100Hz-ach? Technologia ilości pikseli gna do przodu, a odświeżanie nie?

Zaznaczam, że kombinuję na bieżąco podczas pisania, a nie wymądrzam się. Uczę się od Was.

Jeszcze jedno pytanie. Czy lepsza matryca z 60Hz z dobrej klasy upłynniaczem, czy 100Hz bez upłynniacza?

Edytowane przez cyprian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da 100, jeśli upłynniacz będzie skopany.

8k to rozdzielczość, a 50hz to odświeżanie (50klatek na sekundę). Filmy masz w 24. Hobbit był robiony w 48, ale ludziom w większości jakoś nie przypadł do gustu.

Dla mnie film w 48 czy 60fps robi robotę.

Panasonic ex700 ma 50 matryce, ale upłynniacz potrafi tam ładnie wygładzić obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mogę szukać czegoś tańszego, ale z dobrym upłynniaczem. Ciekawe jak oberwę po obrazie obniżając budżet np. do 4-5K? Bo na jakości obrazu mi najbardziej zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze tak przeglądam te telewizory i bardzo spodobał mi się samsung ks7000.  Matryca VA 120Hz, dobry kontrast, hdr wyższe niż w sony i imput lag 21,2.

Jakość wykonania w sumie nie ważna (tak myślę), przecież nie będę go głaskał i się z nim macał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...