Skocz do zawartości
SaXer

65 cali do max 9tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Słowem wstępu... od jakiegoś czasu borykam się z problemem wyboru telewizora do salonu. Zawsze byłem wierny marce sony, ale problem pojawia się gdy philips wychodzi na przeciw i w podobnej cenie dodaje ambilight - i tu pojawia się problem z pytaniem. Bajera czy fajny obraz z ultrafajnym TV i cienką ramką? Dlatego szukając pomocy w internecie ponownie natrafiłem na to forum. Zdecydowałem się że napiszę o pomoc i poradzę się specjalistów. Kolejną zmienna jest fakt, że aktualnie wynajmuje mieszkanie i przez jakiś rok tv będzie stał na meblu, a za rok powieszę go we własnym salonie o takim samym metrażu - tak przewiduję :).

A więc do rzeczy, odpowiadając na pytania:

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej an wprost chodź na nowym mieszkaniu mogą być ważne minimalne kąty.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? pierwszy rok stać, następnie całe życie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od lewej strony stojąc na wprost TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sharp32" Retro
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? HDR 4k duży kontrast
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? content: FullHD, żadko 4K. w przyszłości naziemna/lub np NC+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox One
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, Naukowe, Dokumentalne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Kodi
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Bardzo rzadko xbox
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami/Nocą
17. Preferencje co do wielkości? Myślę nad 55 do 65 ( czy 65 nie będzie za duży?)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Grube ramki, grube TV, słaby kontrast, zawieszanie się
19. Preferencje co do marki ? SONY PHILIPS
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 9 000,00zł brutto

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

 

Moje typy to:

1. Sony KD-65XE9005 - dokładnie FW-65XE9001 - mam dostęp w tej samej cenie
2. Philips 65PUS8102/12 - tylko dlatego że ma ambilight (szkoda, że 3 strefy)

Proszę o poradę i pomoc.Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SaXer

65" cali na 3,5-4m to nie będzie za dużo. Zastanów się, czy nie warto dorzucić trochę do 65" LG B7 (11 000zł), bo według mnie pod Twoje wymagania OLED będzie się lepiej nadawał niż LCD. Przede wszystkim będziesz miał bardzo dobre kąty, nieskończony kontrast, idealną czerń, eksremalnie cienki panel, cienką ramkę i bezproblemowy, szybki WebOS. Tego akurat Sony XE90/XE93 nie zapewni mimo, że są to topowe w tym roku telewizory LCD. O Philipsie zapomnij raczej - kiepska jakość, opinia i obsługa serwisowa. Nie warto w coś takiego pakować się jedynie dla ambilight.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldi303 @Subman

Ten model masz na myśli?: http://www.lg.com/us/tvs/lg-OLED65B7P-oled-4k-tv

Ekstremalnie cienki to nie aż taki ważny atut podobniej jak konty. Fajnie nie było ale powiedzmy, że nie ejst to dla mnie piorytet. Doceniam wypowiedź - dziękuję to mi daje do myślenia. Ale czy przypadkiem OLEDy nie są na chwile? Tzn podobno technologia jest to niedopracowana i żywotność oledów jest b. krótka, max 2-3 lata tak słyszałem.

Edytowane przez SaXer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SaXer

Tak o tym. To jest najtańszy model OLEDa 4k od LG. Możesz wybrać wyższy, ale jasność będzie taka sama. Ewentualnie możesz jeszcze rozważyć OLEDa Sony A1 lub Panasonic EZ950, ale cena jest już zdecydowanie wyższa, a jakościowo są te telewirozy bardzo porównywalne, bo mają zainstalowane ten sam panel OLED od LG Display i różnią się jedynie elektroniką.

Co do żywotności, to LG mówi o 100 000 godzin czasu życia panela OLED (po której jedynie jasność może spaść o połowę), więc jak będziesz oglądał codziennie po 8 godzin, to OLED wystarczy Ci na 35 lat. To fakt, że telewizory OLED są na rynku od 3-4 lat dopiero, gdy tymczasem LCD wielokrotnie dłużej, ale zalet OLED jest tak dużo, że panele OLED instalują od tego roku wszyscy liczący się producenci (Sony, Panasonic, LG, Toshiba, Philips, Loewe) poza Samsungiem, który wieży w swoje QLEDy. Poza tym te 3-4 lata wystarczyło już aby dopracować tę technologię tak, aby wystarczyła na zdecydowanie dłużej niż w pierwszych modelach (link do takiego modelu właśnie wysłał Grundig). W USA w segmencie premium we wrześniu tego roku aż 74% wszystkich sprzedanych telewizorów 55" i 65" stanowiły właśnie OLEDy, a nie LCD, więc to chyba najwięcej mówi o tym, co obecnie jest na topie.

Miało być w pierwszym zdaniu nie jasność tylko jakość (obrazu) oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman

Zaimponowałeś mi fachową wypowiedzią :)

No teraz mam bóla ;/ przekonałeś mnie, naprawdę ale cena 11k+ jest sporą :)

A co myślisz dokładnie o sony A1?

Edytowane przez SaXer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ma najlepszy na rynku postprocessing (łagodna gradacja, mastered in 4k, itd.), co akurat przydaje się w słabych jakościowo materiałach, więc to będzie największa zaleta Sony A1 nad LG. Natomiast plusem LG jest za to wyższa jasność obrazu gdy masz duże jasne/białe obszary (co się liczy np. w filmach gdzieś w śnieżnych górach) - wynika to z zasady działania mechanizmu przyciemniającego cały ekran (ABL), tak aby telewizor nie pobierał zbyt dużo energii. W LG ABL działa dopiero po przekroczeniu 70%, w Sony od 30%. Także na A1 po przekroczeniu tej wartości jasność bieli zaczyna dość mocno spadać. LG ma też aktywny HDR i szybszy/bardziej niezawodny system operacyjny niż Sony A1. Maciej w tutejszych testach wykrył też nietypową jak na OLED dużą nierównomierność ekranu A1, choć inni użytkownicy i testy w USA nie raportowali takich problemów. Poczytaj sobie testy Macieja na tym portalu - znajdziesz test zarówno Sony A1, LG B7V jak i Sony X93. Możesz też wejść na stronę http://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality i porównać telewizory w różnych kategoriach i testach.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie czytałem właśnie te testy. Powiedz czy nie warto poczekać jakiś czas aż ceny znormalnieją i OLED stanie się u nas standardem, a nie luksusem? Czy np. nie warto czekać do świąt lub z rok, aż kupię mieszkanie?

SONY a1 jest "nietypowe" do zawieszenia na ścianie o ile wgl. można ( nie sprawdzałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLEDy będą tanieć, ale będzie to raczej proces powolny, no chyba że nastąpi jakiś przełom w produkcji (co w przypadku OLEDów jest jak najbardziej możliwe), ale raczej nie ma co liczyć że to się stanie już w 2018 roku. Gdybym miał podejmować decyzję co najpierw - mieszkanie czy telewizor, to oczywiście wybrałbym mieszkanie, no chyba że już nie możesz znieść obecnego telewizora ;)

Sony A1 jest przystosowany do montażu na ścianie, choć będzie to trochę nietypowy montaż. Z drugiej strony jest to chyba najlepsze miejsce (ściana) dla A1, bo taki lekko pochylony telewizor, to jednak według mnie nienajlepszy pomysł. Być może w 2018 roku Sony zaprezentuje bardziej "normalny" model OLEDa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...