Skocz do zawartości
  • 0
Tooltm

Jak długi może być kabel łączący komputer z TV LCD

Pytanie

Jak długi może być kabel łączący Komputer z Telewizorem LCD i jakie połączenie jest najlepsze dla tego właśnie połączenia. ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
[quote name='Tooltm' date='01.03.2006, 16:09 ']Jak długi może być kabel łączący Komputer z Telewizorem LCD i jakie połączenie jest najlepsze dla tego właśnie połączenia. ???
[right][post="1405"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

10-15m moze byc. A jakie polaczenie? Do HD no to DVI. Zalezy jakie masz wejscia w TV, Jakiego masz kompa, jak daleko stoi od TV itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Ja niestety mam dosc daleko TV od kompa i musialem sie zadowolic 10 metrowym kablem DVI->HDMI i o dziwo calkiem, calkiem to dziala :) Mysle ze po analogu mialbym DUZO wieksze klopoty :)
pzdr maro

Ps. Wole oczywiscie cyfrowy [b]DVI->HDMI[/b] niz analogowy [b]D-Sub[/b] miedzy innymi dlatego ze [b]ZUPELNIE[/b] inaczej TV interpretuje mi rozdzielczosci z kompa wchodzace wlasnie na HDMI (poprawnie) aniezeli na D-Sub (obraz z kompa sie nie "miesci" na TV i musialem go scroll'owac)

Edytowane przez Maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dzięki za rady oczywiście proszę o więcej, ale odrazu mam kwestię: czy kabel dvi/hdtv to może być taki zwykły kabel jakim teraz mam podłączony monitor do kompa (nie jest to żadne dvi) tylko potrzebne są do tego dwie przejściówki ( w tym wypadku oczywiście z jednej strony dvi a drugiej hdtv) czy to ma być jakiś ekstra kabel.?? W kompie mam gniazdo dvi i z kartą graficzną dostałem przejściówke na dvi. Pytanie czy to to samo i czy mogę kożystać jednocześnie z monitora i z LCD TV ??? A i jeszcze o dzwięk mi chodzi. Bo obok widze też s-video out . Pewno dzwięk muszę wziąć z s-video ? Poradzcie bo chciał bym żeby było [beeep]iście......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kabel którym masz podłączony monitor do kompa to D-Sub, który nie nadaje się do przesyłania sygnału HD. Musisz mieć specjalny kabel DVI-->HDMI (jeśli TV ma wejście HDMI) i kartę graficzną, która ma wyjście DVI. Taka karta ma zazwyczaj również wyjście D-Sub, więc będziesz miał podłączony jednocześnie monitor (rozumiem, że taką właśnie masz).
Co do dźwięku, to S-Video nie jest najlepsze, bo... służy do przesyłania wyłącznie obrazu :)
Dżwięk musisz pociągnąć osobnym kabelkiem z karty muzycznej

KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No wiec lepiej zeby to byl specjalny kabel, na kazdej przejsciowce tracisz a z tego co piszesz to na wyjsciu w kompie masz D-Sub a wiec analog (skoro potrzebujesz przejscie na DVI). Co do dzwieku to wyjscie S-video nie zawiera sygnalu audio. Dzwiek bedziesz musial wyprowadzic z karty dzwiekowej wiec albo mini-jack lub spdif lub optic (w zaleznosci od tego co masz) swiatlowod oczywiscie najlepszy potem spdif a na koncu analogowy minijack. No i ostatnia kwestia, mozna miec oczywiscie (jesli jest to mozliwe-2wyjscia z karty graf ew. 2 karty graf.) podpiete 2 3 i wiecej monitorow naraz, zreszta nie tylko monitorow :)
pzdr maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Znalazłem na necie info, że kable S-video nie powinny przekraczać długości 5m, bo potem zaczynają się interferencje.

O tyle jest to mało istotne, że złącze S-video (4 pin mini-DIM) nie za bardzo nadaje się do HD :)

Natomiast złącze, które ma na karcie Pan Tooltm to zapewne VIVO (9 pin mini-DIM).

Ps. Jak by ktoś znalazł szczegółowy opis, co to jest VIVO, w jaki sposób przesyła sygnał, jakie są jego możliwości to był bym bardzo wdzięczny.

Złącze to często mylone jest z S-Video a oferuje znacznie lepszą jakość obrazu.

Sam próbuje szukać, ale jak na razie bez większych rezultatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
VIVO to taki komputerowy SCART. Video IN i Video OUT w jednym gnieździe zintegrowane
Ja na swoim VIVO (Gigabyte 6600GT) mam np. wyjście S-Video, kompozyt i komponent oraz wejścia S-Video i kompozyt

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

[quote name='KrzyHo' date='06.03.2006, 12:19 ']VIVO to taki komputerowy SCART. Video IN i Video OUT w jednym gnieździe zintegrowane
Ja na swoim VIVO (Gigabyte 6600GT) mam np. wyjście S-Video, kompozyt i komponent oraz wejścia S-Video i kompozyt[/quote]

Potwierdzam ze chodzi o [b]VI[/b]deo[b]I[/b]n [b]VI[/b]deo[b]O[/b]ut, tez mam cos takiego i na 100% jest tam S-Video OUT, S-Video IN, COMPOSITE OUT, COMPOSITE IN. Dlaczego o tym pisze gdyz nie jestem pewien czy w VIVO (9 pin mini-DIN) jest komponent :)
pzdr maro

Ps moze to w czyms pomoze: [url="http://www.integratednetworkcable.com/viewItem.asp?idProduct=3652"]Show Me Cables[/url]- ja widze tu tylko chcinche<-> i s-video<->

Edytowane przez Maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dzięki chłopaki to wyjaśnia w znacznym stopniu kwestie.

Co do VIVO i możliwości wyjścia na komponent to istnieją takie przejściówki :

[img]http://img70.imageshack.us/img70/857/vivo16nh.jpg[/img]
[img]http://img70.imageshack.us/img70/7651/vivo26ra.jpg[/img]

Polecam także całą [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=434&pid=1602&st=0&#entry1602"]dyskusję[/url] na temat VIVO a S-Video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Lizarazu dzieki za rozwianie watpliwosci, co do S-Video bylem pewien a co do ViVO JUZ jestem pewien.
Pzdr maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...