Skocz do zawartości
BuriedAlive

Migotanie pikseli przy dłuższym przewodzie HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  

Kupiłem ostatnio TV (Panasonic 58EX780). Z racji większego rozmiaru stoi w trochę dalej niż poprzednik i w związku z tym przewód HDMI, który podłączony jest do komputera jest dość napięty i nie da się go ładnie schować. Przewód ten ma 1,8 bądź 2 metry. W szufladzie posiadałem przewód 5m kupiony kiedyś w Biedronce (pod względem wyglądu i konkretnej grubości nie ustępuje tym które znalazłem w sklepach RTV), więc podłączyłem go. Ładnie wszystko ułożyłem, pospinałem z resztą przewodów, po czym zauważyłem z bardzo bliska, iż na ekranie tv w pewnych miejscach dochodzi do migotania diód i pewne piksele zapalają się przez moment na biało, zielono, czerwono. Najbardziej widoczne jest to przy ciemnym obrazie. Wróciłem do poprzedniego przewodu i wszystko jest ok. Pomyślałem, że to za długi przewód, dodatkowo z biedrony, więc pojechałem do Euro i kupiłem inny o długości 3m, dokładnie taki, gdyż wersja 2m miała mnóstwo pochlebnych opinii:

https://www.euro.com.pl/kable/techlink-103203.bhtml

Podłączyłem go i wieczorem nie zauważyłem problemów, jednak dziś rano znów widzę migotanie. TV ustawiony jest na rozdzielczość 4k@60Hz@4:4:4. Czy to migotanie związane jest z jakością przewodów? Czy może ktoś polecić jakiś, który się sprawdzi? Potrzebuje 2,5 - 3m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak, kable w większości nie radzą sobie z pełną chromą 4:4:4 , kupiłem polecany tu Purelink i problem się skończył, a testowałem przewody z zakresu 50-220 PLN za 1,5m 

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...