Skocz do zawartości
AdamFel

TOSHIBA HD-E1 nareszcie dostarczyli !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Zdecydowałem że napisze kilka słów o nowym odtwarzaczu Toshiby. Troche podstawowych informacji związanych z uzytkowaniem i prezencją tego sprzetu z pewnością niektórych zainteresuje. Sam zresztą szukałem takowego opisu czy testu w sieci i jedyne co wpadło mi w ręce, to niemiecki test ( zresztą pewnie całkiem niezły-ale tego sie nie dowiem bo ni w ząb tego języka) do ktorego zresztą link znalazłem na naszym forum. I tak tu trafiłem :angry:
Wiekszość informacji jakie udało mi się zdobyć na temat użytkowania pochodzi z brytyjskiego forum na którym się zarejestrowałem. Pomimo niepokojących zachowań tej Toshiby podczas odtwarzania płyt i nie tylko ( o jakich ciągle można czytać na tym forum), zdecydowałem sie zamówić sprzęcik w jednym z Londyńskich sklepów.
Dla zainteresowanych podaje link do brytyjskieg forum:
[url="http://www.avforums.com/forums/index.php"]http://www.avforums.com/forums/index.php[/url]

Więc nareszcie sie doczekałem. Po upływie tygodnia kurier zadzwonił i po chwili miałem juz odtwarzacz w rękach. Pośpiesznie wyciągnełem maszyne i zostawiłem do czasu osiągnięcia temperatury pokojowej. Sprzęt sie grzeje a ja sprawdzam zawartość kartonu. Na naszym forum przeczytałem że dystrybutorzy dodają jakiś film. U mnie nic nie znalazłem. Nie ma filmu ale za to jest HDMI cabel. Jakiś taki biednie wyglądający wiec wymieniłem go na model wykonany z lepszego materiału. Wiedziałem również (też z forum) że po pilocie nie moge sie żadnej rewelacji spodziewać, ale mialem nadzieje że nie bedzie aż tak źle...i było. Wiara ma racje. Ten pilot to totalna klapa. Przyszło mi zapłacić niespełna 400 funtów a pilot jak do wieży za 30 zł. Może troche przesadzam bo to kwestia gustu ale mi wogóle sie nie podoba. A może dlatego że to zadecydowało o kolejnym wydatku. Uniwersalny pilot od Logitech. Ten to ma klase...nie wspomne już o funkcjonalności (obsługuje 12 urządzeń). Dobra starczy reklamy Log...,a pilot od Toshiby to "crap".

Zabrałem sie do podłączania playera do TV. Obawiałem sie jak to wszystko bedzie wyglądać ponieważ TV to 32"LCD Toshiba która nie wyswietla FULL 1080i/p sygnału. Do tego dochodziły obawy wszystkich zawieszeń DVD o których piszą anglielscy użytkownicy. Chyba byłem nastawiony troche pesymistycznie do tego testu ale pomyślałem sobie : jak Toshiba mogłaby wypuścic coś tak niedoskonałego. A z drugiej strony wiemy że technologia HD ciągle sie rozwija.
Dlatego pierwsze za co sie zabrałem to konfiguracja połączenia z internetem w celu zaktualizowania firmware. Może inni własnie dlatego mają jakieś problemy ze swoimi odtwarzaczami. Zaczynają odtwarzać filmy na starym firmware bo mają problemy z konfiguracja, a potem jak już są "zawiechy" itp. to firmware nie pomaga. Naprawde nie wiem co jest tego przyczyną bo jak do tej pory obejrzałem 2 filmy w formacie HDDVD, troche koncertów w DVD i troche piratów w DVD i nie było żadnego niepokojącego sygnału.
Niestety nie mam możliwości podłączenia sprzetu do porządnego zestawu głośnikowego i zapewne jeszcze troche bede cieszył sie tylko wspaniałą jakością odbioru wizjii. Dzwiek płynie z TV. Jakość jest naprawde powalająca. Obejrzałem :The Fugititive i Jarhead. Teraz czekam na kolejne interesujące pozycje HDDVD.

Sam otwarzacz wygląda naprawde ładnie. Skromny, niepozorny, dużo potrafi. W porównaniu do modeli wypuszczonych na USA płyta ładuje sie dużo szybciej (ok.10-15s). Jest naprawde dobrze bo modele US potrafiły ładować płyte ponad minute. Nie wiem jak to jest teraz po aktualizacjach firmwaru. Wyświetlacz ma dwa poziomy jasności i funkcje max wygaszenia. Mechanizm ładujący płyte, musze przyznać jest troche głośny. Ale to wszystko zostaje wynagrodzone po chwili ;)

Jestem osobiście zadowolony z wydanych pieniędzy i polecam ten model. Jak sie mówi wszystko wychodzi w praniu a ja już pranie rozpoczełem...

Pozdrawiam
AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AdamFel' post='33937' date='09.01.2007, 22:36 ']Obejrzałem ... kilka piratów ! :angry:[/quote]

Czy wszystko czyta ?

[b]DVD-R
DVD+R
DVD-RW
DVD+RW[/b]


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

a ja sobie poczekam na DENONA :_bezradny:


[b]CIERPLIWIE[/b]

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie poczekam na XE1.

NIECIERPLIWIE :_bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='33986' date='10.01.2007, 07:53 ']hehe

a ja sobie poczekam na DENONA :_bezradny:
[b]CIERPLIWIE[/b][/quote]


Nie chcę sie czepiać Ciebie, ale stajesz się nie obiektywny swoich ocenach.
Nie dziw się, zatem że nikt nie bierze poważnie Twoich opini.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='33967' date='09.01.2007, 22:38 ']Czy wszystko czyta ?

[b]DVD-R
DVD+R
DVD-RW
DVD+RW[/b]
Pzdr.[/quote]

Właśnie przetestowałem DVD+-R i czyta. Co do DVDRW to nie mam pewności. Nie mam takich płyt aktualnie, ale producent podaje że czyta, lecz z wyjątkiem ver. 1.0 , cokolwiek to znaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mystic' post='33995' date='10.01.2007, 11:53 ']Nie chcę sie czepiać Ciebie, ale stajesz się nie obiektywny swoich ocenach.
Nie dziw się, zatem że nikt nie bierze poważnie Twoich opini.

Pozdrawiam serdecznie[/quote]

wiesz, gdybym handlował sprzetem - moze bym sie przejmował tym co napisałes
A tak ? mam na to totalny [b][/b]olew[b][/b] :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...