Skocz do zawartości
starywilk

Najlepszy TV 40-43" do moich potrzeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

jestem nowym użytkownikiem, ale nie chce wchodzić głęboko w temat. Tematów jak mój było wiele, ale oferta zmienia się jak w kalejdoskopie. Chciałbym, żebyście mi doradzili jaki kupić nowy telewizor do moich potrzeb.

Do tej pory używałem kineskopowego thomsona 28".

To co bym chciał:

wielkość: 40"-43", jak najmniejsza awaryjność (wiadomo statystycznie, sprawdzone rozwiązania, renoma marki), na min. 5 lat (na pewno nie wrócę do tematu - mam inne zainteresowania, tv chodzi do 2-3 godz dziennie wieczorem, często wcale), a najchętniej na 10 lat, jakość obrazu zdecydowanie ważniejsza niż wbudowane funkcje smart (z chęcią dokupiłbym przystawkę (np. xiaomi)  i coś bez smarta, ale chyba zostają na dzień dzisiejszy tylko podstawowe modele z kiepskimi parametrami matrycy). Ponad 50% to telewizja naziemna i bajki dla dzieci, albo bajki dla dzieci odtwarzane z dvd, jak będzie smart to bajki, materiały z youtuba, ponadto 2-3 filmy na miesiąc w dobrej jakości jak się uda. Max budżet 2000 zł, im mniej tym lepiej. Co jest najlepsze w tym przedziale, na moje skromne potrzeby?

Co jest ważniejsze dla jakości obrazu: FHD i 100 Hz (czy takie telewizory są jeszcze w sprzedaży w tym budżecie?), czy 4K i 50Hz. Gdyby porównać nowego Samsunga 40MU6102 (50Hz UHD) vs 40J6200 (100 Hz FHD) (wiem już nie kupię nowego) który ma lepszą jakość obrazu?

Czy matryce VA są bezwzględnie lepsze od LG IPS?

Czy 4K jest mi potrzebne, czy może jestem na to skazany ze względu na aktualną ofertę i relacja cena/jakość? Nie mam żadnych materiałów 4K na tą chwilę i konsoli nie planuje przez min. najbliższe 3 lata (też nie mój obszar zainteresowań, a dzieci jeszcze małe).

Jak wygląda wsparcie multimedialne dla smartów, za 4-5 lat będzie to hulać?, czy i tak będę zmuszony na boxa (przystawkę)? Czy jeśli kupię smart, to mogę jeszcze dołożyć przystawkę i z niej (Androida Tv) korzystać zamiast np. Web O.S lub Tizen?

Do tej pory myślałem nad: Samsung UE43M6172 lub LG 43UJ635V (IPS - sam zło?), na innym forum namawiają ludzi do 2000 zł rękami i nogami na TCL 43P60

Czy Philips 43 serii 6501 to najtańszy 4K w tym rozmiarze z matrycą 100 Hz? Czy bije on na głowe powyższe? Warto te 500-600 dołożyć? Czy ma jakąś konkurencję?

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/e4ca31093

Pozdrawiam i dzięki serdeczne za pomoc, może przyjdzie mi się odwdzięczyć na innym forum. Ucieszony będę z każdej porady łącznie z odnośnikami do podobnych tematów, których tym razem nie mam czasu i chęci głęboko studiować. TV to skromny dodatek do mojego życia, o wiele więcej kasy byłbym stanie przeznaczyć np. na audio.

Wojtek

Edytowane przez starywilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien uznany użytkownik forum polecił mi rozejrzeć się wśród marek: Samsung, Panasonic i Sony i skupić na matrycach VA.

Z tego co zrobilem porówanie:

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/06e231483

43MU6170 (od 2000 zł) vs Sony 43WE750 (od 2250) vs Sony 43EX7000 (od 2600 zł) vs Panasonic 40EX603E (od 2200 sklep sferis) 

To oba soniaki mają matrycę IPS i są droższe o ponad 12% i 30%. 

Wydaje mi się, że Samsung wypada najlepiej, to nowość więc nie powinien szybko z ceną polecieć jak teraz bym go kupił?

 

Znalazłem jeszcze takiego Sonego 42w805 - stary model z 3D FHD, wiec jak mniemam z 100 Hz matrycą :

https://www.apollo.pl/produkt/telewizor-led-3d-42-sony-42w805a,107990.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=link&utm_campaign=Ceneo_zwy

warto za niecałe 1900?

 

Czy Samsung 6172 różni się czymś od 6102?

Czy tegoroczny podstawowy UE40M5002 (od 1430 zł) + przystawka smart będzie miał dużo gorszy obraz?

Gdzie dostanę najlepsze ceny i najpewniejesze źródło na Samsusunga/ Sonego i Pana? 

Powołanie się na forum gdzieś daje jakiś dodatkowy upust? 

Lepiej teraz czy grudzień/ nowy rok?

Jeszcze raz dzięki serderczne.

Pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może teraz się ktoś wypowie :)

trochę podrążyłem temat w wolnych chwilach. Zostaje w zasadzie tylko przy samsungu. Jak może pamiętasz, moje wymagania są skromne, tv nie będzie bardzo dużo używany. W zasadzie na polu bitwy zostały poniższe modele:

40MU6102/72/79- zaczynają się od ok 1800 zł (z wysyłką lub odbiorem własnym we Wrocławiu)

43MU6102/72/79 - zaczynają się ok 1950 zł (z wysyłką lub odbiorem własnym we Wrocławiu)

Około 100 zł taniej są M55XX i podwarianty full hd - może wystarczą?

ORAZ jedyny 120 Hz:

UE40J6289 - rozumiem, że to jakiś pod wariant UJ6200? Za 1550 zł (z wysyłką):

http://allegro.pl/samsung-ue40j6289-smart-700hz-wifi-ue40j6240-gw24m-i7038327287.html

Niby: GWARANCJA 24 MIESIĄCE POLSKA FAKTURA VAT lub PARAGON i tylko Podniszczone opakowanie - podstawa niskiej ceny .

Jakie jest ryzyko, że to jakiś odpad, poserwisówka, albo powystawówka?

Jeszcze się zagalopowałem i zauważyłem w Media jest za 2500- 200 zł w bonach 40MU6442.Względem MU6100 kosztuje ok 500 zł więcej, ale ma colors 30 vs 24 Bits; Panel bit depth (8 bit +FRC) vs 8 bits; static contrast 4300:1 vs nieznany; jasność 400 cd/m2 vs. nieznany + ładniejsza, cieńsza ramka. Czy różnica warta ok. 500 zł?

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/deb41bd57

Pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor kupiony. Podziękowania dla Xisiek za nakierowanie mnie na markę Samsung i matrycę VA. Ostateczna decyzja była jednak moja.

Może moje spostrzeżenia przydadzą się ludziom szukającym tańszego tv do 2000 zł:

Wybrałem najwyższy model serii 5-tej: 43M5672 - mam nadzieję, że dobry wybór, sprawdzona matryca typu VA full hd, edge led, bez jakiś gierek, że albo IPS albo VA (tajwańskiej produkcji) direct led jak w 43MU61, który też oglądałem i akurat był IPS.  Do tego design slim i metalizowana ramka jak w serii MU6400 a nie MU6100. Obudowa i wrażenie solidności lepsze niż w MU6100.

Dobre były ceny wczoraj w media markt nówki sztuki, świeżo z palety, produkcja 10.2017 - 43M5672 - 1699 zł, 43MU6102 - 1899 zł (z tym, że loteria czy IPS czy VA - co się trafi, bez możliwości sprawdzenia przed zakupem, a nigdzie to nie jest oznaczone). Chyba, że dokonałbym zakupu przez neta i się bawił w 14 dniowe zwroty, ale nie ma gwarancji, że 2-gim razem znów nie trafie IPS. Nie na moje nerwy i potrzeby.

Pozdrawiam.

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, starywilk napisał:

Telewizor kupiony. Podziękowania dla Xisiek za nakierowanie mnie na markę Samsung i matrycę VA. Ostateczna decyzja była jednak moja.

Może moje spostrzeżenia przydadzą się ludziom szukającym tańszego tv do 2000 zł:

Wybrałem najwyższy model serii 5-tej: 43M5672 - mam nadzieję, że dobry wybór, sprawdzona matryca typu VA full hd, edge led, bez jakiś gierek, że albo IPS albo VA (tajwańskiej produkcji) direct led jak w 43MU61, który też oglądałem i akurat był IPS.  Do tego design slim i metalizowana ramka jak w serii MU6400 a nie MU6100. Obudowa i wrażenie solidności lepsze niż w MU6100.

Dobre były ceny wczoraj w media markt nówki sztuki, świeżo z palety, produkcja 10.2017 - 43M5672 - 1699 zł, 43MU6102 - 1899 zł (z tym, że loteria czy IPS czy VA - co się trafi, bez możliwości sprawdzenia przed zakupem, a nigdzie to nie jest oznaczone). Chyba, że dokonałbym zakupu przez neta i się bawił w 14 dniowe zwroty, ale nie ma gwarancji, że 2-gim razem znów nie trafie IPS. Nie na moje nerwy i potrzeby.

Pozdrawiam.

Wojtek

Witam z góry przepraszam, że tak bez żadnej znajomości ale mam ten sam problem co ty i widzę jak się naszukałeś a mnie już głową pęka chciałem kupić TCL U43P6046 ale teraz się zastanawiam nad twoim samsungiem na redcoon można go dostać odrobinę taniej jeszcze. I teraz pytanie czy  naprawdę jesteś pewny że ten model nie ma w ogóle IPSa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nikt chyba tego nie powie Ci na 100% chyba, że masz kolegę z Samsunga zaangażowanego w dział TV, bo na pewno nie na infolinii i na pewno nie bez znajomości i w sklepie też mi nie byli w stanie powiedzieć co tak na prawdę siedzi w oryginalnie zapakowanym telewizorze.

Nigdzie nie znalazłem info, żeby w modelach Full HD tej serii były montowane matryce IPS, jest to raczej na moje oko matryca wykorzystywana w modelach starszych serii K, ew, lekko rozwinięta, albo i nie.

Egzemplarz MU61 który oglądałem na żywo wykazywał cechy matrycy IPS, M54 który oglądałem i mój egzemplarz wykazują cechy matrycy VA, wyraźna czarna smuga za palcem idzie.

Co ciekawe na display specification poprawili w opisie przy serii MU61... chyba przy każdym rozmiarze - rodzaj matrycy AMVA lub IPS, przy modelu M54... jest VA, edge led.

Jaki rabat jest dodatkowy za zapisanie się do news lettera przy tym modelu? Bo tam napisali do 50 zł.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zaryzykuje w Media Markt bo widzę, że w redcoonie, tak naprawdę dostaje się 20 złotych rabatu - zmienili zasady kiedyś to było zawsze 50 złotych. Sprawdzę w domu i najwyżej zwrócę, MM ma dobrą politykę w tej sprawie więc nie ryzykuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, bo wczoraj z gościem gadałem. Mówił, że też się usztywnili, że musi być igła bez zastrzeżeń, z foliami, żeby przyjęli zwrot. Potrafią się czepiać, bo mówił, że były czasy gdzie ludzie sobie wypożyczalnie sprzętu robili, potestowali, a później zwrot. A każdy klient praktycznie chce kupić nówkę z fabryczną taśmą. A rabaty na rozpieczętowane opakowania, zdarte folijki, macane ekrany sklepowi się nie kalkulują.

Choć wydaje mi się, że z Media Markt jako molochem i tak łatwiej o zwrot niż jakiś redcon, zresztą podjechać do stacjonarnego sklepu zawsze bliżej.

Cokolwiek nie wybierzesz MU61 czy M54 to oba te tv schodzą w paletowych ilościach, są dość bezpiecznym zakupem, raczej nie sfrajerujesz się, bo oznaczałoby to, że tysiące osób się sfrajerowało.

Z moich SKROMNYCH analiz wynika, że w aktualnie dostępnych 40 i więcej cali samsungach panele full hd i curved są we wszystkich przypadkach VA.

jest jeszcze drobna różnica między końcówką 02 a 72 - to potwiedziłem na infolini.

Fragment rozmowy poniżej:
Czy są, jeśli tak to jakie są różnice pomiędzy tv 43MU6102 vs 43MU6172

18:41 Tunerami wbudowanymi    

18:42 już wymieniam jakie posiada każdy z nich    

18:42 mu6100 - analog, dvb-t, dvb-c, dvbt2    

18:43 mu6172 - analog, dvb-t,dvb-c,dvb-s,dvb-s2,dvb-t2 oraz dodatkowo dvb-t2    

18:44 poza tym model mu6172 posiada dodatkowe wejscie sattelite in (f-type female) tak samo 50 i 55"

 

Czyli 5472 (dostępny w media markt i saturn) jest bogatszy w tunery i ma wyjście satelitarne wzgledem 5402, a MU6102 (dostępny w media markt i saturn) biedniejszy od MU6172 (dostępny np. w media expert, czy rtv euro agd).

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, starywilk napisał:

Uważaj, bo wczoraj z gościem gadałem. Mówił, że też się usztywnili, że musi być igła bez zastrzeżeń, z foliami, żeby przyjęli zwrot. Potrafią się czepiać, bo mówił, że były czasy gdzie ludzie sobie wypożyczalnie sprzętu robili, potestowali, a później zwrot. A każdy klient praktycznie chce kupić nówkę z fabryczną taśmą. A rabaty na rozpieczętowane opakowania, zdarte folijki, macane ekrany sklepowi się nie kalkulują.

Dziwie się tylko tym sklepom że na takie coś pozwalają.

Z tym ''wypożyczaniem TV'' to tak jest, szczególnie na różnego typu imprezy sportowe, EURO Itp..

A duże wydarzenie piłkarskie już blisko, 2018. :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem poparzyłem na wystawie ale nadal nie podjąłem decyzji mam zarezerwowane do jutra oba modele ten na full hd i 4k. Ten na full hd wygląda na VA ten 4k to  ips na bank ale nadal nie potrafię zdecydować, zastanawiam się nad THOMSON 49UC6406 jeszcze ale na żywo nigdzie go nie ma, model 43 oglądałem w euro i jest dość średnio wykonany ten 49 na zdjęciach i niemieckiej recenzji wygląda ok. Ale TCL w Europie to nie TCL z USA gdzie się bardzo starają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...