Skocz do zawartości
Pawlack

Siatkowanie na MGM

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tym jednym z niewielu naprawdę zadowolonych z n. (po przeglądzie kilku forów) Oglądam na razie na 25calowym CRT Philipsa i obraz nie da się porównać z tym co miałem wcześniej w Polsacie, oczywiście na korzyść n. Nawet na CRT widać sporą różnicę na Discovery HD, jednak od jakiegoś czasu na MGM pokazuje się straszliwa siatka przy dynamicznych scenach, też to zauważyliście ? Przy statycznych obraz git, ale jak coś się dzieje, albo widać na przykład falującą wodę w basenie, to pożal się Boże. Nie znam się, ale czy to oznacza, że zmniejszyli bitrate ? I jak te objawy będą wyglądały na LCD z HD, który zamierzam w końcy kupić ? I jeszcze jedno, oglądam tele z 3 metrów. Czy 42 cale nie będzie za duży, bo chodzę wokół 40 calowego Sony, ale może i 37 wystarczy ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pawlack' post='33506' date='07.01.2007, 21:35 ']Jestem tym jednym z niewielu naprawdę zadowolonych z n. (po przeglądzie kilku forów) Oglądam na razie na 25calowym CRT Philipsa i obraz nie da się porównać z tym co miałem wcześniej w Polsacie, oczywiście na korzyść n. Nawet na CRT widać sporą różnicę na Discovery HD, jednak od jakiegoś czasu na MGM pokazuje się straszliwa siatka przy dynamicznych scenach, też to zauważyliście ? Przy statycznych obraz git, ale jak coś się dzieje, albo widać na przykład falującą wodę w basenie, to pożal się Boże. Nie znam się, ale czy to oznacza, że zmniejszyli bitrate ? I jak te objawy będą wyglądały na LCD z HD, który zamierzam w końcy kupić ? I jeszcze jedno, oglądam tele z 3 metrów. Czy 42 cale nie będzie za duży, bo chodzę wokół 40 calowego Sony, ale może i 37 wystarczy ? Pozdrawiam[/quote]


Dobrze kombinujesz, mały bitrate, transpondery nie są z gumy, a nadawca też chce kasę zarabiać :)

Na LCD oczywiście będzie to jeszcze bardziej widoczne, CRT i tak trochę maskuje w tym przypadku niedoskonałości przekazu.

Co do wielkości to im większy tym bardziej będziesz widział niedoskonałości przekazu, większa odległość od telewizora też je trochę zamaskuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='33514' date='08.01.2007, 00:08 ']Dobrze kombinujesz, mały bitrate, transpondery nie są z gumy, a nadawca też chce kasę zarabiać :)

Na LCD oczywiście będzie to jeszcze bardziej widoczne, CRT i tak trochę maskuje w tym przypadku niedoskonałości przekazu.

Co do wielkości to im większy tym bardziej będziesz widział niedoskonałości przekazu, większa odległość od telewizora też je trochę zamaskuje.

Nie opowiadaj ludziom BZDUR !![/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za podwójny post, przeglądarka ześwirowała, nie wiedziałem że się wysłało.

do Wisio : jak już mi bzdury zarzucasz to napisz chociaż konkretnie w którym punkcie się nie zgadzasz, a nie obrzucaj mnie proszę "bzdurami"

Przypuszczam że chodzi Ci o odległość od monitora, to co napisałem wcale nie kłóci się z powszechnie lansowanym aksjomatem dotyczącym odległości od ekranu. Ale wierzaj mi, akurat te paskudne kwadraciki od s[beeep]ego bitrate jakimi raczy nas nadawca naprawdę są mniej widoczne z 5 metrów jak z 1 :) Wcale nie odnosiłem się do ogólnego postrzegania szczegółów przekazu HD jako takiego, odniosłem się do bardzo konkretnego artefaktu w przekazie.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='33516' date='08.01.2007, 00:09 ']Do usunięcia, wysłało się 2 razy, sorki.[/quote]


ok, w takim razie przyjrze sie jeszcze blizej 40 calowym Sony Full HD, choć bede je ogladal z 3 metrow lepiej :)
dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pawlack' post='33506' date='07.01.2007, 21:35 ']Jestem tym jednym z niewielu naprawdę zadowolonych z n. (po przeglądzie kilku forów)[/quote]
Dlaczego jednym z niewielu? Na forach zazwyczaj wypowiadają się niezadowoleni lub tacy, którym coś nie działa, więc bazowanie wyłącznie na ich opinii mija się z celem. Dlaczego ktoś kto jest zadowolony miałby z uporem maniaka pisać, że jest zadowolony?
Ja na ten przykład jestem nie tylko zadowolony, ale ZACHWYCONY jakością n-ki jak i recorderem jako sposobem oglądania telewizji. Oczywiście zawsze może być jeszcze lepiej, ale tak jest ze wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale co z ta "straszliwa siatka" jak napisal wyzej kolega Pawlack ? Moze chodzi o "pixeloze" i zle ustawienia anteny ? W kazdym razie u mnie nie bylo pogorszenia jakosci obrazu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='33595' date='08.01.2007, 14:19 ']No dobrze, ale co z ta "straszliwa siatka" jak napisal wyzej kolega Pawlack ? Moze chodzi o "pixeloze" i zle ustawienia anteny ? W kazdym razie u mnie nie bylo pogorszenia jakosci obrazu :rolleyes:[/quote]


Tak jest, chodzi o pikseloze, pojawia sie w dynamicznym scenach lub na jednolitym tle. Antena ustawiona profesjonalnie, 90 cm jakosc ANT 1 90 % ANT 2 85 % (recorder) tak wiec sygnal super. Zastanawiam sie po prostu jak te niemile kwadraciki beda wygladay na LCD, bo ba razie mam CRT.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na polsacie cyfrowym nie miałem pikselozy a teraz na N mam ,byłem w szoku ale powoli się przyzwyczajam... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='grygiel' post='33608' date='08.01.2007, 14:57 ']Ja na polsacie cyfrowym nie miałem pikselozy a teraz na N mam ,byłem w szoku ale powoli się przyzwyczajam... :rolleyes:[/quote]

Nie wytrzymam i odpisze bo to już przegięcie. Jakim cudem na CP miałeś lepiej niż na N to nie wiem bo różnica jest zdecydowanie na korzyść N. W CP na kanałach Discovery jak ktoś się rusza to potrafi zniknąć, na kanałach TVP podobna tragedia, na polsacie sport piękne duszki podczas meczu - koleś biegnie i rąk oraz nóg nie widać. chyba tylko TVN i Polsat tam dobrze wyglądały. A tu pojawia się taka z du*** wyjęta opinia. Ludzie nie przeginajcie z tym pluciem na N bo jak mi ktoś twierdzi, że na CP kanały mają jakość lepszą niż N to ja twierdze że po prostu łże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='grygiel' post='33608' date='08.01.2007, 16:27 ']Ja na polsacie cyfrowym nie miałem pikselozy a teraz na N mam ,byłem w szoku ale powoli się przyzwyczajam... :)[/quote]


weż fachowca (ale nie pseudofachowca), ustaw porządnie antenę, przestań płakać i ciesz się razem z nami porządnym obrazem.

Chyba, że jesteś z Polsatu :P i specjalnie piszesz tu takie rzeczy. A fe.

Pozdro

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='33681' date='08.01.2007, 19:02 ']weż fachowca (ale nie pseudofachowca), ustaw porządnie antenę, przestań płakać i ciesz się razem z nami porządnym obrazem.

Chyba, że jesteś z Polsatu :) i specjalnie piszesz tu takie rzeczy. A fe.

Pozdro

:)[/quote]

E tam nie ma co generalizować,jeden kanał akurat może lepiej lecieć w tym pakiecie, drugi w innym. Ja tez nie jestem agentem "tego złego" ale porównując obiektywnie, to sam TVN i TVP1 lecą jakby z mniejszą kompresją w cyfrze, co jest szczególnie dziwne jeśli chodzi o TVN. Ustawianie anteny nie ma tu akurat nic do rzeczy, bo albo streaming jest albo go nie ma, tu nie ma lepiej/gorzej, taka już natura przekazu cyfrowego.
Porównania mogłem dokonać bo chwilowo ma równolegle obie paltformy, co do PC to się nie wypowiadam bo nie miałem (nie*)wątpliwej, *niepotrzebne skreślić wedle uznania, przyjemności obcować :P

AXNy lecą na ten przykład wszędzie równie gównianie bo lecą do wszystkich providerów z tego samego transpondera, równolegle w kilku systemach kodowania.

Może to tylko jakiś mój wymysł ale ogólnie jakby nasz kochany N-dostawca zacieśniał nieco pasa w kwestii bitrate, niestety dotyka to też kanałów HD, co już zdecydowanie nie jest dobrym znakiem..

Pozdrawiam
Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='33695' date='08.01.2007, 19:50 ']Może to tylko jakiś mój wymysł ale ogólnie jakby nasz kochany N-dostawca zacieśniał nieco pasa w kwestii bitrate, niestety dotyka to też kanałów HD, co już zdecydowanie nie jest dobrym znakiem..

Pozdrawiam
Sławek[/quote]

Cieszmy sie z krytyki a nie krytykanctwa :) ja zaczne sie od dzisiaj przygladac dokladniej, a ogladam na 100 calach, wiec chyba zauwaze. W razie czego podniesiemy krzyk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...