Skocz do zawartości
snilmerg

Wybór TV 4k do 2300zł

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 28m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? max odchylenie 25~ stopni, raczej kąty nie są aż tak ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna są po przeciwnej stronie pokoju, słabe naświetlenie, brak bezpośredniego słońca
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 15 letnia plazma JVC 32"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, 48-50 cali, dobrej jakości obraz, trwałość matrycy - nie chce go odsyłać na gwarancję za rok albo wymieniać rok po gwarancji; Netflix, CDA
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD-4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xiaomi mi box w przypadku ubogiego smart tv, w innym wypadku żaden
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3~
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Trudno stwierdzić, raczej matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?  Netflix, raczej nie sport, filmy z CDA, Youtube
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  tak, do ww. aplikacji
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  wieczorami
17. Preferencje co do wielkości?  48-50"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakośc matryc, słabe nasycenie kolorów ale nie bez przesady, słaba czerń
19. Preferencje co do marki ? nie, pod warunkiem, że ma dobry serwis (w razie czego) oraz dobrej jakości sprzęt
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? planowałem wstępnie do 2000, potem zauważyłem że jedynie w tym są budżetowe modele, nie chciałbym przekroczyć 2300, ale wstępny wybór padl na samsunga ku6000, który kosztuje 2450

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej nie, ale nigdy nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat, a niestety na forum nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi. Po obczajeniu w necie cen plus egzemplarzy w sklepie (tego ku6000 jakoś nie mogłem znaleźć a 6100 jest zakrzywiony) kupiłem UE50MU6172. Patrzyłem w markecie i matryca była VA. Co prawda, swoją sztukę wziąłem przez neta (zawsze 14 dni na oddanie jakby coś nie grało) i jeszcze czekam na przesyłkę. Jak dojdzie do domu, rozpakuje i włączę mogę podesłać foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj w saturnie, żeby obejrzeć modele na żywo. jakość samsunga wcale tyłka nie urywa, lg miał dobry budżetowy model, ale pogadałem z kolesiem, który tam pracował. awaryjność samsungów i lg jest na poziomie ok 5-7/100sztuk, podczas gdy philips ma ok 3, a panasonic: uwaga: 1. dodam jeszcze, że w sklepie i panasonic i philips biły na głowę obrazem samsunga, więc sam nie wiem czemu (poza chęcią wyciśnięca kasy z klientów) te samsungi są aż tak propsowane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...