Skocz do zawartości
babarek

Chciałbym przeznaczyć do 3 tys. zł na 55 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam 55 calowego TV do salonu. Na razie nie mam nic na oku. Liczę na wasze wskazówki.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym mabyć telewizor? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? sofa na wprost, fotele pod niewielkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku,średnie nasłonecznienie
7. Jaki masz obecnie telewizor? PanasonicTX-L32E6E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? co najmniej 3 HDMI + 2xUSB, gniazdo LAN,optyczne do kina                                                                                                                                                   9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T
10 .Jakie urządzenia ? na razie DVD, nagrywarka, pendrive. Niebawem kino domowe, może TV box ?, być może kiedyś PS4 ale jeśli to okazjonalnie??
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-3
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? tylko film
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Najczęściej są to wiadomości, film, film, przyroda, bajkiz DVD, czasem jakiś divx z pena, od czasu do czasu mecz, foto.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? jeśli obecnie sprzedawane TV mająmożliwość oglądania filmów i seriali z popularnych stron i serwisów to fajniebyło by mieć taką możliwość. Nie planuję namiętnie czytać Internetu przez TV
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? – nie wiem może w przyszłości ale jeśli to okazjonalnie
16. Preferencje co do marki? – coś firmowego(Panasonic, Sony, Samsung, LG, Philips). Głównym wyznacznikiem jest jakość obrazu. Zadawala mnie jakość obrazu z mojego Panasonica
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ?
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w ciągu tygodnia wieczorem , w weekend o różnych porach dnia najwięcej po południu i wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000 zł ( + ewentualnie maleńka dopłata jeśli będzie warto)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? od świeta z youtube na Panasonicu
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiecie coś?

Coś poczytałem, pooglądałem i poważnie zastanawiam się jeszcze nad poniższymi modelami:
1. Samsung UE55MU6102 (brak normalnego pilota) 3 000 zł
2. LG 55UH6507 3 000 zł

Myślałem jeszcze o:
Philips 55PUS6501 (klasa B, android) oraz Panasonic TX-55EX610(620)E ale musiałbym dołożyć 500-600 zł

Co można powiedzieć na temat wymienionych?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod żadnym pozorem nie kupuj tego LG, mają matryce rgbw które zaniżają faktyczną rozdzielczość. Przez niesprecyzowanie wymogów do wydania certyfikatu UHD. LG poleciał sobie w kulki, i wykorzystuje nieścisłość standardu uhd przez co cierpi na tym nieświadomy klient. Matryca ma faktycznie 3k problemy z odwzorowaniem kolorów przez prześwietlenie dodatkowym białym sub-pikselem  i ogulnię jaja są z tymi telewizorami tu masz linka http://kjhank.pl/inwazja-falszywych-ultra-hd-czyli-3k-w-natarciu/ bardzo ciekawy artykuł. Co do samsunga to raczej dobry telewizor w tej klasie cenowej ale jak dla mnie samsungom zawsze brakowało stylu i niczym się nie wyróżniają. Osobiście dorzucił bym te 500 zł i kupił bym jedną twoich drugich opcji. Posiadam model PUS 6500 ale w 43 calowej wersji, i nie narzekam,  stosunek ceny do możliwości jest znakomity. 100hz matryca plus hdr 400 nitów i ambilight. Nie licząc tego ostatniego to konkurencja w tej cenie tego nie oferuje. Za panasonikiem przemawia jedynie matryca av ale to już jest kwestia priorytetów potrzeb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...