Skocz do zawartości
brajanokoner

50-55'' do 4 tyś zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
Zacznę od tego, że bardzo mało rozumiem z nowych technologii jakie są w telewizorach i nie wiem na czym konkretnie się skupić, przeczytałem sporo tematów, poradników i im więcej człowiek się tego uczy, tym bardziej dochodzę do wniosku, że lepiej poradzić się osób, które " w tym siedzą" i są w temacie. Telewizor będzie nam służyć do codziennej telewizji, filmów .mkv w bardzo dobrej jakości, sportu (piłka nożna) i w przyszłości może podłączymy do niego konsolę do gier (ale priorytet to telewizja, filmy i sport, nie jestem zapalonym graczem, więc telewizor nie musi być stricte stworzony tylko do gier). A i co ważne, nie chciałbym mieć telewizora z zagiętym ekranem. Rozdzielczość 4K (przyszłościowo). Resztę dopiszę do szablonu. Dodam jeszcze, że nie jestem technologicznym nerdem i liczy się to, co wyłapie ludzkie oko - nie interesują mnie suche liczby, coś w stylu bechmarków. Priorytet to telewizja codzienna, filmy .mkv i programy sportowe, bo jeśli chodzi o konsolę do gier to nawet jeśli będę jej używać to dla spokojnej gry, jakaś Forza, czy PES, bez rozgrywek i wielkiej konkurencji z innymi ludźmi, tu róznica 1ms opóźnienia nie robi mi żadnej różnicy. A i jeszcze jedna sprawa, czy smart tv czy android - dużo ludzi bardzo krytykuje androida w telewizorach, nie miałem z tym styczności, więc ciężko jest mi powiedzieć cokolwiek w tej kwestii i tu też prośba - co wybrać? Jeszcze raz dziękuję za pomoc
 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 19m2, ale czasem będziemy oglądać tv z wyspy kuchennej
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? zazwyczaj 2, na jakiś mecz 4-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Zazwyczaj na wprost, przy większej ilości gości parę osób może oglądać tv pod kątem. 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna mamy po lewej stronie telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam :P Jak jeszcze mieszkałem z rodzicami, to kupiliśmy plazmę panasonica i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni, ma tylko powolny smart tv, ze względu na jedno rdzeniowy procesor
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Rozdzielczość 4k, jak najlepsze kolory, kontrasty w danym przedziale cenowym, łatwe w obsłudze smart tv/android tv
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? pewnie wykupimy pakiet hd w kablówce
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? czasem laptop, w przyszłości konsola do gier
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową, ale jeśli nie będzie wyjścia to może być błyszcząca
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? telewizja codzienna, filmy blueray i sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, apki typu netflix, youtube (to chyba często)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? w przyszłości, pewnie nie więcej niż 1-2h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pół na pół
17. Preferencje co do wielkości? 50-55''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie - mecz piłkarski i gdy z daleka widać piłkę, to za nią zostaje ślad - widziałem taki efekt w wielu telewizorach, ale to nie były topowe najnowsze modele, tylko sprzęty kilkuletnie. Prędkość działania smart tv - nie musi być super szybkie, ale na plazmie rodziców wpisanie czegoś na youtubie zajmuje wieki, bo jest duże opóźnienie. 
19. Preferencje co do marki ? Panasonic, Samsung, Lg, Sony - kolejność przypadkowa, najważniejsze, żeby sprzęt był dobrze wykonany, nie chcę bubla z którym będą problemy, jakieś martwe piksele. 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie interesuje mnie 3d, moim zdaniem jest to kompletnie niepraktyczne i nie jest to w ogóle potrzebne.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000zł i jest to totalne maksimum i nie mogę sobie pozwolić na więcej. Byłoby nawet lepiej żeby był trochę tańszy

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Pewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Przeglądałem ten temat, myślę, że będę uderzać jednak w 55'' i tam wspominaliście o dwóch modelach - PANASONIC TX-55EX633E i PANASONIC TX-55DXU601 - różnica w cenie to 500zł ale nadal mieszczę się w budżecie 4 tysięcy. Podpowiecie co wybrać? Ogólnie Panasonic mi pasuje, kusi trochę Samsung ale sam nie wiem czy ze względu na produkty, czy to już tylko reklama i przyzwyczajenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TX-55DXU601 to model telewizora z 2016 roku .Telewizor moze pochodzic z ekspozycji sklepowej , czyli z bardzo duzym przebiegiem godzinowym.DXU601 posiada panel IPS.poziom czerni i kontrast  jest niski.

http://www.displayspecifications.com/en/model/15b58de

Lepiej kupic  troche mniejszy telewizor  ale lepszy czyli   50 calowy  ex700e lub ex703e z panelem VA.Chyba ze starczy pieniedzy na 55 calowy  ex700

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten model, kosztuje w MM 3500zł, czyli mniej niż EX633E, bo ten kosztuje 3800zł. Czyli mam rozumieć, że EX633E jest gorszym tv, ale kosztuje więcej tylko ze względu na te 5'' więcej?
W serii EX700E nie ma tv 55'', tylko 58'' i kosztuje w MM 4700zł, to trochę przekracza mój budżet i w sumie nie wiem, czy warto dopłacać aż 1200zł za te 8'' różnicy.

I trzymać się kurczowo Panasonica? To najlepszy wybór do 4 tysięcy? Jak wypadają przy nich tv Sony, LG albo Samsunga? Chodziło mi po głowie, żeby dziś zajechać i już to załatwić i sam nie wiem co robić, zgłupiałem :P

Edytowane przez brajanokoner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 50 calach najlepszy (EX700/DX700), ale w innych rozmiarach Panas do zawodów wystawia marnego EX600 i modele pochodne. W tej kwocie lepszy jest Sony KD-55XD7005, albo nawet Samsung UE55KU6400/UE55MU6400 (plus modele pochodne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym soniaku - podobno tryb HDR jest tylko jako wabik do kupienia, bo w rzeczywistości nawet po update androida go nie ma i właśnie - sporo niepochlebnych opinii krąży na temat samego systemu.
Jadę obejrzeć te tv, są na wystawie w MM, może na coś się zdecyduję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55mu6400 to dobry tv ale musisz przed zakupem sprawdzic jaka maja matryce... pls czy va :)

i to musisz sprawdzic na konkretnej sztuce tv ktora chcesz wziac.

 

zasadnicza roznica miedzy seria ku a mu jest taka, ze mu ma 10 bitowa matryce a ku tylko 8 bitowa :)

i z tego co rozmaiwalem z jednym uzytkownikiem forum to jego mu6172 niema trybu sport... to musisz tez na sklepie sprawdzic :)

 

matryce sprawdzasz poprzez przylozenie palca na wlaczonym tv do matrycy, lekkie docisniecie i przesuwanie po jej powierzchni, jesli za palcem ciagnie sie dluuuga ciemna smuga to masz tam matryce va i mozesz smialo ten tv brac :)

drugi sposob to pukniecie palcem w matryce i jesli wokol tego pukniecie pojawi sie taka biala hmm... mgielka to tez jest matryca va :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, brajanokoner napisał:

Czytałem o tym soniaku - podobno tryb HDR jest tylko jako wabik do kupienia, bo w rzeczywistości nawet po update androida go nie ma i właśnie - sporo niepochlebnych opinii krąży na temat samego systemu.
Jadę obejrzeć te tv, są na wystawie w MM, może na coś się zdecyduję. 

Zdolność dekodowania treści HDR ma, ale z tym wabikiem to też bym nie przesadzał. Brakuje mu jasności, ale na tą przypadłość cierpią wszystkie telewizory w tej półce cenowej. Bardzo dobrze wypada jednak pod względem palety kolorów, a wiele osób zdaje się zapominać, że szeroka paleta kolorów też jest ważną rzeczą w odbiorze takich materiałów.

 

5 godzin temu, MasterBialy napisał:

zasadnicza roznica miedzy seria ku a mu jest taka, ze mu ma 10 bitowa matryce a ku tylko 8 bitowa :)

i z tego co rozmaiwalem z jednym uzytkownikiem forum to jego mu6172 niema trybu sport... to musisz tez na sklepie sprawdzic :)

 

W obydwu wersjach siedzi ta sama matryca, poprawiono tylko podświetlenie matrycy i design zewnętrzny. Displayspecifications ma więcej błędów niż mogłoby się wydawać ;)

A brak trybu sport to akurat zaleta. Nikt normalny i tak nie ogląda telewizji w trybie dynamicznym :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby zaleta ale wez ogladaj pilke bez tego trybu jak ustawic nie potrafisz tv to ogladasz jak komety lataja po boisku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Panasonica TX-50-EX700E i nie żałuję - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony :P Do końca wahałem się nad czymś większym, Pan proponował mi jeszcze Philipsa 55PUS7101/12 za 1000zł więcej i trochę nad nim myślałem, 55'', Android Tv(fajne możliwości, ale bałem się stabilności), 120mhz matryca(chyba :P) i bajer w postaci podświetlania z tyłu (fajna sprawa, chociaż i tak mam ledy w szafce nad tv więc aż tak mocno się na to nie napalałem, bardziej kusiły te 55''), ale koniec końców wziąłem Panasonica - 1 strzał podobno najlepszy, trochę bałem się ryzykować z samą marką Philips, obraz kosa, aż byłem zaskoczony, że w telewizorze LED będę miał taką czerń, smart tv działa bardzo sprawnie, zdecydowanie szybciej i stabilniej niż w ostatnim wypuście plazmy Panasonica, filmy .mkv bez przycięcia, tak jak tego oczekiwałem. I jest bezdźwięczny, plazma wydawała taki cichy, ale z bliska słyszalny dźwięk, a teraz jest cisza. Pozostało się bawić ustawieniami. Może jakieś podpowiedzi jak go poprawnie ustawić i na co zwrócić uwagę?

Dzięki za pomoc i rady! 

Edytowane przez brajanokoner
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, to bardzo dobry sprzęt. Oby się jak najlepiej spisywał. Co do ustawień to najpierw ustaw wg własnego gustu, a najlepiej odłóż nieco kasy i zgłoś się do Maćka w sprawie kalibracji (skalibrujtv.pl);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2017 o 08:00, brajanokoner napisał:

Zdecydowałem się na Panasonica TX-50-EX700E i nie żałuję - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony :P Do końca wahałem się nad czymś większym, Pan proponował mi jeszcze Philipsa 55PUS7101/12 za 1000zł więcej i trochę nad nim myślałem, 55'', Android Tv(fajne możliwości, ale bałem się stabilności), 120mhz matryca(chyba :P) i bajer w postaci podświetlania z tyłu (fajna sprawa, chociaż i tak mam ledy w szafce nad tv więc aż tak mocno się na to nie napalałem, bardziej kusiły te 55''), ale koniec końców wziąłem Panasonica - 1 strzał podobno najlepszy, trochę bałem się ryzykować z samą marką Philips, obraz kosa, aż byłem zaskoczony, że w telewizorze LED będę miał taką czerń, smart tv działa bardzo sprawnie, zdecydowanie szybciej i stabilniej niż w ostatnim wypuście plazmy Panasonica, filmy .mkv bez przycięcia, tak jak tego oczekiwałem. I jest bezdźwięczny, plazma wydawała taki cichy, ale z bliska słyszalny dźwięk, a teraz jest cisza. Pozostało się bawić ustawieniami. Może jakieś podpowiedzi jak go poprawnie ustawić i na co zwrócić uwagę?

Dzięki za pomoc i rady! 

Cześć,

czy po prawie 2 miesiącach użytkowania widzisz jakieś wady? Bo zastanawiam się nad tym modelem.

Z drugiej strony DXU601E kosztuje 1000 zł mniej, wiem że jest na IPS, ale zastanawiam się, czy warto dopłacać?

Jest coś, co Cię zawiodło w EX700E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...