Skocz do zawartości
BadOmen94PL

TV nie wysyła 5.1 przez HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, wszystkich użytkowników!

Jeżeli dałem temat do złego działu, to bardzo przepraszam, i proszę o przeniesienie.

Oto sprzęt:
TV: Samsung UE40ES6100
Kino: Samsung HT- C555
Konsole: PS4, PS3.

Obecny stan połączenia: PS4 -> HDMI -> TV -> Optical -> Kino domowe

Problem: Nie mogę zmusić PS4, ani PS3 do emitowania dźwięku 5.1 bez kabla optical przez HDMI.

Wg. wujka Google'a: Konsole są w stanie przesłać dźwięk 5.1 przez HDMI, jednak gdy ustawię ręcznie 5.1 w PS3, to w grach nic nie słychać.

Czyli winowajcą jest upirdliwe TV, które blokuje 5.1 przez HDMI.

Kabel HDMI oryginalny Certyfikowany Playstation SONY.

Testowane gry:

Naruto Storm Revolution PS3 (Dźwięk jest, po ustawieniu DTS, ale prawdopodobnie to emulacja)

Bioshock Infinite (BRAK)

WipeOut PS3 (brak)

Na PS4 sytuacja jest ciężka, bo nie ma tak rozbudowanych opcji dźwięku jak PS3, i nie jestem w stanie określić czy puszcza prawdziwe 5.1 czy emulowane. I tu raczej tylne głośniki słabo chodzą...


Efekt działa bez problemu, jak konsola zostaje bezpośrednio podłączona do kina kablem optical.
Jeśli zostawię optical podłączony do konsoli to na tv (czyli telewizja i media z usb nie emitują dźwięku w ogóle/ emitują głośniki TV)
Jednak nie chcę odpinać i podpinać kabla.... bo i złącza, i kabel szlag trafi...

Czy da się zmusić ten TV to przesyłania 5.1 przez HDMI?

Jeśli nie, to jaki polecacie TV 40 cali który przepuszcza dźwięki DTS, DOLBY Digital przez HDMI? Są jakieś TV, które to umożliwiają? (przeklęte HDCP)

Jeśli nie, czy jest sens kupowanie rozdzielacza Optical? Tylko wtedy prawdopodobnie rozdzielacz tu nie zadziała, bo porty optical i na tv i na ps3, ps4 są aktywne i nie zdziała....

A nie chce wywalać kasy w błoto, tylko po to, by się przekonać że nie zadziała.

Pozdrawiam!

Edytowane przez BadOmen94PL
poprawka ostatniego zdania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest hdmi a wyjście optyczne w tv. Telewizor najprawdopodobniej wypuszcza na nim tylko sygnał stereo.

Większość nowych tv radzi już sobie z DD 5.1 i dts na optyku.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mataman napisał:

Problemem nie jest hdmi a wyjście optyczne w tv. Telewizor najprawdopodobniej wypuszcza na nim tylko sygnał stereo.

Większość nowych tv radzi już sobie z DD 5.1 i dts na optyku.

Dzięki za odpowiedź. Większość? Mógłbyś podać przykładowe modele?

Czy te nowe TV prześlą 5.1 z konsoli z hdmi do tv, a z tv przez optyka do kina domowego? Mają jakieś oznaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za odpowiedź.

Podaj mi proszę jeszcze kilka modeli ( w razie jakby w sklepie nie było akurat tego modelu)

Dziwne, że na stronie o tym tv nie piszą jaki to jest ten HDR

Edytowane przez BadOmen94PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szału w aspekcie hdr raczej się nie spodziewaj w tych tańszych tv ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mataman napisał:

Szału w aspekcie hdr raczej się nie spodziewaj w tych tańszych tv ;)

No tak, wiadomo. ;) to tylko ten model byś polecał? Czym się różni od takiego np. UE40KU6000?

Denerwuje mnie brak 3D w tych telewizorach,

Na TV mam 2500 zł i interesuje mnie z 40 cali.... Będę kupował dopiero za 2 miesiące... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie raczej nic lepszego nie kupisz. Od ku6000 różni się głównie tym że jest trochę jaśniejszy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...