Skocz do zawartości
kerios83

JAKI TV LCD?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kupic 2 TV a poniewaz dawno w nic nie celowalem to troche wypadlem z tematu (ostanio bralem toske 46 za rowno 2000zl, i jestem z tego tv zadowolony):

1 - fullHD 55' (lub wiekszy, ~2000zl)
2 - ultraHD 50-55' (lub wiekszy, ~3000zl)

Zakres ceny jest podany informacyjnie, jak bedzie warto doplacic 5 stowek, to sie doplaci.

3d raczej mnie nie interesuje, jak juz to aktywne.

Wymagania:
jak najlepsza czern,
jak najlepsze odswierzanie (ogladam pilke),
jak najmniejszy input lag (czesto podlaczam pod kompa - gry, filmy itp.)
jak najmniejszy Tearing, Stuttering, Judder itp. (to samo co wyzej)
wi-fi + lan - obsluga www (youtube, aby nie mulil),
mozliwosc zawieszenia na scianie,

i to chyba wszystko. Czekam na wasze propozycje lub ciekawe informacje (typu wstrzymajs sie z zakupem bo..., zerknij na tego bo...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha widze, ze zaczynaja sie dalsze bajery producentow w sensie - monitor/telewizor wyswietli 240hz :D jak kabel daje tylko 60hz max. Rozumiem ze zaszly juz takie zmiany, ze to po stronie tv/monitora on sobie dolozy te klatki (i to mam nadzieje nie czarne!) ? Po jak patrze po specyfikacji kabli - to tylko te najnowsze wersje obsluguja odpowiedni przesyl (oczywiscie zakladajac, ze karta wyrobi).

https://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort

https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI

 

Ktos moglby w kilku slowach wyjasnic, jak to teraz wyglada? Przesyl bedzie na te 120Hz/144Hz czy to tylko pic na wode? Moze juz karty dogaduja sie z czipami na pokladzie odbiornikow i same steruja fps? Te matry sa naprawde 120Hz czy tylko 60Hz + czarne tlo na klatki ?

Robia jeszcze jakies inne numery typu zamiast chroma 4:4:4 jakas inna, bpc zamiast bpp .itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...