Skocz do zawartości
BoDeX

Reon-VX HQV znalazł miejsce w Toshibie serii X !

Rekomendowane odpowiedzi

To wiadomość , która może zelektryzować wielu posiadaczy modeli DENON-a i nie tylko :ph34r:


SILICON OPTIX HQV VIDEO PROCESSING ADOPTED FOR TOSHIBA’S NEW HD DVD PLAYER

San Jose, CA—(Jan 2, 2007)—Silicon Optix, the leader in programmable video processors, announced today that its Reon-VX HQV video processor will be featured in Toshiba’s new top-of-the-line HD DVD player, the HD-XA2.

“As a reference standard for high-end video, HQV’s video processor complements Toshiba’s HD-XA2 HD DVD player with the capability to produce amazing detail and clarity from high-definition (HD) material,” said Jodi Sally, Vice President of Marketing, Toshiba America Consumer Products Digital A/V Group.

HQV’s true 1080i-to-1080p HD deinterlacing delivers the sharpest, most detailed HD images possible by employing per-pixel motion-adaptive algorithms and a sophisticated multidirectional diagonal filter that ensures video free of jaggies. The powerful HQV processing engine also provides per-pixel motion-adaptive noise reduction, detail enhancement, and advanced scaling to deliver premium-quality upconverted SD material.

Toshiba’s new high-end HD-XA2 HD DVD player is designed to output 1920x1080p, the highest-definition signal currently available, via High Definition Multimedia Interface (HDMI™), which adds support for Deep Color technology.


źródło - Silicon Optix News.

[url="http://www.siliconoptix.com/chipProducts/Realta/pressRelease/Toshiba.cfm?CFID=7739670&CFTOKEN=984190e136399537-E52DF23B-7E90-E2A3-B44D5D5F679D91B4"]http://www.siliconoptix.com/chipProducts/R...44D5D5F679D91B4[/url]


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super info.
To pogrzeb Bluraya i Denona.
Wchodzę w HD DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wyszło na moje w kwestii skalerka ! :huh:

blureay

Jak pogrzeb ? nie bądx smieszny
Denon istnieje na rynku 90 lat i ma się nadzwyczaj dobrze.
Za 2 lata uslyszysz o odtwarzaczu HD Denona ktory zmiecie jakoscią cały marketowy szmelc HD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='32595' date='03.01.2007, 07:08 ']no i wyszło na moje w kwestii skalerka ! :huh:[/quote]


Rozwiń - co wyszło " na Twoje " ?
Bo właśnie straciłeś jedyny argument świadczący o iluzorycznej przewadze
szlacheckiego Denona nad plebejską (wg.Ciebie) Toshibą , a piszesz tak
jakbyś był ojcem jakiegoś sukcesu w walce z marketowym szmelcem HD.



PS. DZISIAJ PREMIERA W USA , CIEKAWE JAKĄ OTRZYMA OCENĘ ?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem ojcem niczego poza wlasnym dzieckiem
Caly czas pialem o jakosci obrazu z Denona którą usiłowales podwazyc argumentujac wlasnie tym niesamowitym podobno scalerem Toschiby (a scislej- pierwszych modeli) Ten news mowi o tym ze w/w chipy beda montowane dopiero do NASTEPNYCH modeli HDDVD tegoz producenta a zatem - poprzednie rozwiazanie jednak nie bylo takie cudowne jak wielu usiłowało tu udowadniac.
Ja obstaje przy swoim. Optuję przy znakmoitym odtwarzaczu DVD zamiast sprzetu który jest pełen niedoskonałosci wynikajacych z wieku dzieciecego technologii HD. Nie mam zamairu wydawać wielu tysiecy zlotych za to co niedopracowane, za brak sensownej oferty filmowej (import filmów zza granicy ? wolne zarty! Nie kazdy film wart jest tego by wywalać nań 100zl po to by raz czy dwa obejrzec na siłę. Czasami po prostu chce się cos wypozyczyć za grosze z osiedlowej wypozyczalni) Nalezy takze pamietac ze wojna formatów- póki co, trwa. Byc moze zwyciezy BR a byc moze HDDVD, byc moze z zcasem pojawią się konstrukcje potrafiące czytac oba formaty - kto wie?
I dlatego zdrowy rozsadek nakazuje mi wstrzemieżliwosć w temacie HD - tym bardziej ze to co posiadam obecnie uwazam za satysfakcjonujace w kwestii oczekiwań co do jakosci obrazu i dzwieku. Oczywiscie ze mozna zrobic to LEPIEJ (wyzsza rozdzialka, mniejsza kompresja dzwieku) - tyle tylko ze wiecej jest minusów niż plusów. Przynajmniej jak dla mnie. Nie jestem w gorącej wodzie kąpany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='32653' date='03.01.2007, 13:47 ']Ten news mowi o tym ze w/w chipy beda montowane dopiero do NASTEPNYCH modeli HDDVD tegoz producenta[/quote]


Czytaj ze zrozumieniem !

[b]HD-XA2 (usa) = HD-XE1 (europa)

W dniu dzisiejszym HD-XA2 trafia do sprzedaży w USA - wieczorem pierwsze wrażenia [/b]

Skąd Ty masz takie uprzedzenia ? - przecież na HD DVD można spokojnie oglądac wypożyczone DVD :)


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nikodem_2' post='32672' date='03.01.2007, 16:17 ']cena $950-$1000 zależnie od miejsca, czyli 2 razy więcej niż XA1[/quote]




www.jr.com 799$ + standardowo 3 filmy gratis
gdzieś już także spotkałem się z ceną 749 $

Fakt - XA1 można już kupić za 399$ :)
Oby tak dalej - Toshiba nieźle dampinguje ceny - zaraz i XA2 zjedzie pare stówek :)


Europejska wersja XE1 ma posiadać 1080p/24 /50 /60 Hz - kolegów zza
oceanu czeka upgrade - taka jest cena pośpiechu , niestety.


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki waśnie na bok :) Powiedzcie lepiej czy to dobry skaler i czy juz w jakichs urządzeniach działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='fitrus' post='32695' date='03.01.2007, 18:24 ']... czy to dobry skaler i czy juz w jakichs urządzeniach działa ?[/quote]




[url="http://www.hqv.com/products.cfm"]http://www.hqv.com/products.cfm[/url]




Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skalery tej firmy Silicon Optix maja nowe odtwarzacze Denona serii 2930 , 3930.
Poczytaj sobie o wrażeniach na tym forum tylko w innym rozdziale.
Czemu tak pędzisz z ocenami.
Sam posiadam DVD 3910 i zdaję sobie sprawe ,że prawdopodobnie nie dorównuje nowym modelom serii 3930 ale mówimy przecież o czyms zupełnie odmiennym bo skalowanym w góre DVD i DVD nowej generacji od podstaw HD.
Inna zupełnie sprawa ,że żaden zwykły Denon nawet najlepiej skalowany , czy zewn. skaler nie wytrzyma konkurencji z pełnym HD czy to HD DVD czy Bluray. Niech sie wyprózni w koncu system jeden lub drugi HD a jestem pewien ,że Denon da wówczas znac o sobie. Na razie siedza tam pewnie i patrzą i wstepny krok zrobili bo właśnie zaimplementowali Silicony w swoich nowych DVD.
pozdrawiam

[quote name='blueray' post='32592' date='03.01.2007, 04:32 ']Super info.
To pogrzeb Bluraya i Denona.
Wchodzę w HD DVD.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='32659' date='03.01.2007, 17:40 ']Skąd Ty masz takie uprzedzenia ? - przecież na HD DVD można spokojnie oglądac wypożyczone DVD :angry:
.[/quote]


Nie mam uprzedzen. Po prostu cierpliwie czekam na porzadny sprzet HD
Na razie nie widze sensu do zakupów - z mojego punktu widzenia rzecz jasna (pisałem juz dlaczego)
Dzis sytuacja jest nieco inna niż w czasach premiery DVD. Wówczas wszystkie filmy były na kasetach VHS - mozna zaryzykować stwierdzenie iż wejscie na rynek DVD było rewolucją w swiecie domowego video
Dzis nadchodzace standardy są jedynie ewolucją. Oferują wiecej, lepiej itd ale skoro na razie wystarczy mi DVD (kolekcji ponad 350 filmów i 50 koncertów DVD zbieranej przez 8 lat niesposób z dnia na dzien wymienić na odpowiedniki w HD) - nie widze zatem sensu do pakowania się w nowalijki technologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopcy zza oceanu już maglują nową zabawkę - jeśli ktoś ma ochotę poczytać , zapraszam :

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=768634"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=768634[/url]



Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pogrzeb Denona bo:
utrata przez Denon wyłączności na chip Silicon Optix stawia pod znakiem zapytania celowość zakupu Denony za 4k skoro tańsza Toshiba HD DVD ma ten sam chip do skalowania i obróbki video i
dodatkowo:
- gra obecnie szczytowy format audio: Dolby True HD,
- gra oczywiście niedostępne wogóle dla Denona High Definition Video.

To po to był Denon na rynku by zachwycać jakością skalowania Standard Definition DVD za straszną cenę.
Ale to już przeszłość.
To tak jakby patent KFC udostępnić McDonaldsowi. Za pół roku znika KFC z ich plugawymi frytkami.
A tak może się stać tylko przez wejście kapitałowe do spółki i wymuszenie decyzji na poziomie Zarządu.

Jest oczywiście jeszcze jedno możliwe wyjście dla ratowania Denona:
ograniczenie parametrów chipu w Toshibach.
Spotkałem już taką sytuację w kościach AKM (najlepsze na świecie D/A , A/D) w sprzęcie PRO AUDIO.
Ta sama kość a różne osiągi.

Mam doświadczenie z HD DVD. Pierwszy model z USA zaskakuje klasą skalera DVD.
Ale żeby o tym się przekonać trzeba mieć dobre jakościowo DVD z USA lub Region Free NTSC ( PAL-u nie ciągnie nawet Region Free).

Dla jasności: Jest takie jedno mi znane muzyczne DVD na europę z Region free i w NTSC:
STING "BRING ON THE NIGHT" edycja 2005'. I odtwarza się na USA HD DVD bo jest w NTSC.
Bardzo jestem ciekawy jak ten problem będzie rozwiazany w wersji europejskiej.
Jeżeli hardwarowo zablokują NTSC do będzie poważne osłabienie produktu. Edytowane przez blueray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='blueray' post='32760' date='04.01.2007, 06:29 ']Pogrzeb Denona bo:
utrata przez Denon wyłączności na chip Silicon Optix stawia pod znakiem zapytania celowość
zakupu Denony za 4k skoro tańsza Toshiba HD DVD ma ten sam chip do skalowania i obróbki.
Jest oczywiście jeszcze jedno możliwe wyjście dla ratowania Denona:
ograniczenie parametrów chipu w Toshibach.
Jeżeli hardwarowo zablokują NTSC do będzie poważne osłabienie produktu.[/quote]



Myślę , że ograniczenie możliwości absulutnie nie wchodzi w grę - jakby nie patrzeć jest to
kompleksowe rozwiązanie , ew. można mówić o nowej optymalizacji algorytmów , ale nie
o jakiejś degradacji - zweryfikujemy to , mam nadzieję , już niedługo .
Blokowanie NTSC absolutnie nie wchodzi w grę - region 2 sięga do Japonii , a tam rządzi NTSC.
Silicon Optix siedzi także w innych urządzeniach ( [url="http://www.hqv.com/products.cfm"]http://www.hqv.com/products.cfm[/url] ) , więc jako
takiego monopolu Denona nie było , choć jeśli chodzi o playery to zdecydowanie był przodownikiem.

Reasumując - problem perfekcyjnego skalowania DVD został w Toshibie rozwiązany na poziomie
DENONA ( według wielu - wzorcowo ) a dodatkowo dostajemy napęd nowej generacji z całą masą
zaimplementowanych nowych technologii - same plusy i na dodatek za niższą cenę ...
750$ = 2100 , 750 E = 2800 pln a "słabszego" DENON-a można kupić za ~ 3 200 pln.

Marzy mi się bezpośrednie starcie Denona z Toshibą - może uda mi się to zorganizować !


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mozemy porównywać sprzetu roznych producentów i do tego z roznych półek (Toshiba jest modelem podtsawowym podczas gdy Denon średnią kalsą wyższą). Forsując temat wyłącznie w aspekcie finansowym - Toshibę mozna łatwo zdeklasowac chociażby konsolą Xbox360 i napędem HD. Taki zestawik mozna kupić za ok 1500-1600zł. Mozna na tym nie tylko oglądac filmy HD-DVD ale i cieszyc sie z zaawansowanej domowej konsoli do gier, przeglądarki plików, odtwarzacza strumieniowego dla plików audio-video, mozliwosci korzystania z VOD etc
Wiadomo ze Denon cieszy sie wiekszym uznaniem jako brand od toshiby w swiecie AV Na pewno ma to swoje odzwierciedlenie w cenie jednak w wypadku Denona płaci się nie tylko za emblemat na przednim panelu ale też i za jakość AV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='32770' date='04.01.2007, 08:03 ']Nie mozemy porównywać sprzetu roznych producentów i do tego z roznych półek
(Toshiba jest modelem podtsawowym podczas gdy Denon średnią kalsą wyższą).[/quote]


Obiecałem już sobie , że nie będę się z Tobą wdawał w polemikę ,
ale ... przeczytaj raz jeszcze co tutaj wystrugałeś, co za bzety !

Bazując na takich założeniach należałoby porównać dwa identyczne modele -
jednego producenta i kosztujące dokładnie tyle samo !!! np. 2930 vs. 2930 !!!

Skąd u Ciebie takie zjadliwe przekonanie o szlachetności jednego , a plebejskości
drugiego producenta ? Masz jakieś dziwne kompleksy i wielkie mniemanie o
posiadanym przez siebie sprzęcie ? Nazwać HD-XE1 modelem podstawowym , to
jakieś totalne nieporozumienie i ewidenty brak podstawowej obiektywności !
Nieźle marketingowy bełkot namieszał w Twojej głowie - stań z boku i popatrz
na to trzeźwo !

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie spokojnie

denona z toshiba mozna porownac tylko przy odtwarzaniu dvd

to wbrew pozorom nie sa urzadzenia z tej samej polki, nie chodzi o polke cenowo, klase urzadzenia tylko o jego przeznaczenie

wyjdzie denon do hd to wtedy bedziecie go sobie porownywac do reszty,a poki mija sie to z celem

chwala toshibie za cene, urzadzenie hd tansze niz wypasione dvd, oferujace podobne mozliwosci wlasnie w dvd a jeszcze dochodzi hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,
mowa jest o wypasionej wersji HD DVD czyli XA2 z HDMI 1.3 i 1080p.
Bo tylko tego modelu dotyczy komunikat.

Silicon Optix, the leader in programmable video processors, announced today that its Reon-VX HQV video processor will be featured in Toshiba’s new top-of-the-line HD DVD player, the HD-XA2. Edytowane przez blueray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='demek' post='32813' date='04.01.2007, 12:43 ']denona z toshiba mozna porownac tylko przy odtwarzaniu dvd[/quote]


[b]Oczywiście , tylko o takim bezpośrednim porównaniu była mowa .
Przełączenie w tryb HD byłoby tylko " wisienką na torcie "[/b]

Ceny urządzeń są porównywalne ( DVD-2930 vs. HD-XE1 ) , serca
urządzeń także się nie różnią - nie widzę żadnego powodu aby
przeprowadzenie bezpośredniego starcia było czymś nagannym !

To, że Toshiba dodatkowo odtwarza HD DVD na najwyższym jakościowo
poziomie , należy uznać tylko jako extra dodatek od mniej BRANDOWEGO
producenta ! ( Co zresztą należy uznać za bzdurę - Toshiba jest potężną
firmą - współtwórcą standardu DVD i głównym twórcą standardu HDDVD -
wiele jej modeli zdobywało najwyższe laury , wiele lat przed Denonem.
W naszym kraju niestety , niezauważalną i nie kojarzoną ze sprzętem Hi-Tech)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak sie doda, że HDDVD to także Microsoft i Intel to wiemy kto musi wygrać morderczy wyścig obniżania cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem kto tu pisze bzdury - ale cos mi sie wydaje ze nie potrafisz sensownie odniesc sie do mojego kontrargumentu pt XBOX360 vs Toshiba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem , i mam nadzieję , że większość czytających również .

Xbox vs. Toshiba HD-XE1 ? Nie ośmieszaj się więcej ... idź pograj ! :D


EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to mówią- głupota ludzka nie zna granic
Jak brakuje SENSOWNYCH argumentów - jak zwykle usiłujesz dopiec

no to leć - kup tą toshibę i się nią onanizuj do granic fizycznych mozliwosci oglądając w kółko gwiezdne wojny ewentualnie Donkey Konga
A w zasadzie nie oglądaj tylko kontempluj roznice w jakosci poszczegolnych scen DVD vs HD bo NIC INNEGO obecnie nie zdziałasz
Ja z takich filmów już wyrosłem...dawno temu



[url="http://www.cdrinfo.pl/news/10651"]http://www.cdrinfo.pl/news/10651[/url]

Wszystko wiec wskazuje na to ze sytuacja przypomina historię z DVD - innymi słowy - wygrają Ci którzy wstrzymają się z zakupem na jakiś czas Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

wspominalem juz o tym w innym temacie, ale wlasnie teraz trafilem na ten topic i widze wzmianki o Denonie...i wlasnie tego dotyczy moje pytanie.
mam Denonka 3910 - obraz po upscalingu super...czekam wlasnie na XE1 i nie wiem czy zostawiac Denona do DVD czy przy tej Toshce wymieknie???

co myslicie i radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...