Skocz do zawartości
kedu

Jak/czym wyciszyc pokoj?

Rekomendowane odpowiedzi

Ogladanie na zestawie 5.1 JBL doprowadza moich sasiadow do ....
Jak mozna wyciszyc pokoj w bloku? Edytowane przez kedu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kedu' post='32521' date='02.01.2007, 20:58 ']Ogladanie na zestawie 5.1 JBL doprowadza moich sasiadow do ....
Jak mozna wyciszyc pokoj w bloku?[/quote]
Wełna mineralna na ścianę, na to płyty gipsowo-kartonowe (im grubsze tym lepiej) - płyty należy odizolować od podłogi i sufitu. Potem na nowe ściany kilimki, na podłogę grube dywany, na okna ciężkie zasłony - i jest trochę ciszej, a masz o 2 m2 mniej pokoju :(.

Na stronie ISOVER, był kiedyś poradnik o wyciszaniu.

Subwoofera to raczej nic nie wyciszy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedobrze :(
Myslalem ze jakis cienki material by byl mozliwy. Juz nie mowie o subofer ale o zwyklych satelitach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
warstwa koraka (lub inny material izolacyjny) + boazeria egzotyczna itp (drewno tez izoluje akustycznie)



powinno pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet już tapeta z włókna szklanego (do późniejszego malowania) pomaga. Mam, więc wiem :huh:

Edytowane przez Adams32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Adams32' post='32599' date='03.01.2007, 11:28 ']Nawet już tapeta z włókna szklanego (do późniejszego malowania) pomaga. Mam, więc wiem :huh:[/quote]
MCZ i Adams32 - wasze propozycje są dobre ale do wytłumienia pokoju, a autorowi topicu chodzi o izolację akustyczną od sąsiadów. Nie jest to takie proste - jest duże prawdopodobieństwo chłopak mieszka w bloku z płty betonowych - w taki wypadku to jest tragedia.

Kiedyś gdzieś czytałem że do zrobienia dobrej izolacji akustycznej potrzebne są na przemian materiały twarde (np płyta gipsowo-kartonowa, ściana) i miękkie (np wełna mineralna). Chodzi o to żeby "wyhamować" falę akustyczną, czy coś takiego.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są też panele z twardej wełny mineralnej. Takie specjalne do wygłuszania. Np. SILENCE dB firmy Knauf AMF, OWAcoustic oferowane przez OWA, akustyczne płyty sufitowe USG, lub inne. Trzeba je ułozyć także na podłodze, aby sprzęt i głośniki były odizolowane mechanicznie od podłoża. Im grubsza warstwa tym lepiej.
Pozdrawiam. Edytowane przez Joki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mogą być. Tylko na pododze będzie trudno uzytkować. Kiedys były dostępne płyty dźwiękochłonne zrobione z dokładnie tego samego materiału co wytłaczanki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się pytam jak zrobić by zmniejszyć dziwięk dochodzący do klatki szynszyli. Wiem że głupie ale serio.





Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.akustyka.pl

ew. eurofoam S364MD

ew. chałupnicze eksperymenty z Isover-em + pułapki basowe

Temat generalnie nie jest prosty ! :)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj coś piszą na ten temat.

[url="http://www.muratordom.pl/6327_16361.htm"]http://www.muratordom.pl/6327_16361.htm[/url]

Pozdrufki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich,a moze cos takiego na allegro mozna to kupic za calkiem niewielkie pieniazki [url="http://www.hoohacoustic.com/sklep.html"]http://www.hoohacoustic.com/sklep.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='degray' post='77466' date='05.01.2008, 16:22 ']witam wszystkich,a moze cos takiego na allegro mozna to kupic za calkiem niewielkie pieniazki [url="http://www.hoohacoustic.com/sklep.html"]http://www.hoohacoustic.com/sklep.html[/url][/quote]
Te panale chyba służą tylko do poprawienia jakości dzwięku w pomieszczeniu, a nie do izolacji od sąsiadów. Przynajmniej na tej stronce w sekcji Oferta nie znalazłem nic, coby nadało się do zwykłego salonu na sciągnę oddzielającą nas od sąsiadów. Moż ktoś ma jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, akustyka to obszerny temat i czesto mylone są izolacja akustyczna z pochłanianiem dźwięku. Izolacja akustyczna to zdolność materiału zastosowanego na przegrodę do odbicia fali dźwiękowej tak, aby nie przedostała sie na drugą stronę. Im materiał posiada większa gęstość właściwą (np. beton, gips) tym lepiej. U Ciebie z uwagi na ograniczenie powierzchni wchodzi w rachubę zastosowanie płyt pełnych GK na ściany i sufit oraz gipsowo-włoknowych na podłogę. O technologii i parametrach (szczególnie tej ostatniej) możesz doczytać na stronie www.rigips.pl. Oznaczenie izolacyjności akustycznej materiału to symbol R[sub][/sub]A1 wyrażany w dB. Im wieksza jego wartość tym lepiej. Jeszcze lepiej sprawdzaja sie układy typu spręzyna: masa-materiał sprężysty-masa (np. 2xpłyta GK - wełna - 2xpłyta GK). Im więcej płyty, tym lepiej. Oczywiście przy zastosowaniu tych rozwiązań ograniczysz przechodzenie fali dźwiekowej do sąsiadów, gdyz ulegnie ona odbiciu. Jeżeli jednak nie zastosujesz dodatkowo materiałów pochłaniających (wełna, korek, grube dywany i zasłony) to bedziesz miał tyle fal odbitych w pomieszczeniu, że nie będzie chciało się w nim przebywać. Pamietaj tylko o zasadzie ułożenia warstw (materiałów): ściana-materiał izolujący akustycznie-materiał pochłaniający, nie odwrotnie.
I nie daj się zwieść potocznym opiniom - tych dwóch pojęć (zjawisk) wiele osób nie rozróżnia, więc często są mylone ze sobą. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.

Czy ktos mial do czynienia z pianka wtryskiwana pod karton-gips w celu izolacji akustycznej sasiednich pomieszczeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze doradzic ile trzeba wyciszenia w cm ?

Pomiedzy pokojami mam plyte gipsowa, teraz chce dac troche waty i nastepna plyta , tylko ile waty potrzeba starczy 50 czy 100 czy 150 mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystarczy, że żony nie ma w pokoju, od razu ciszej się robi :D ,

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciszylem 10 cm kostkami waty woolrock + do tego drobne wata z rolki co mialem w piwnicy i poprostu roznica kolosalna ...

Czyli wyciszenia tak ok 13-15 cm , nic nie slychac przez sciane a jeszcze do tego dojdzie plyta .

Dzwiek jedynie przedostaje sie troche przez przedpokoj czyli z innej strony niz wyciszalem ale to co chcialem zrobic to zrobilem i wszystko pasi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...