Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Dawid90's napisał:

Jestem graczem, więc przez większość czasu używam Oleda do grania. Powidoki zauważyłem jedynie w grze FIFA 18 tuż po uruchomieniu. Pokazuje się Krystyna z logiem FIFA 18 i to właśnie te logo zostawia powidok. Zaznaczę, że to jest dosłownie 10 sekund loga na ekranie. Oczywiście gra odpala się w HDR, więc kontrast i oświetlenie Oled na Maxa.

 

Minął mi termin 14 dni na ewentualny zwrot TV. Kilka stron wcześniej pisałem o moim bandingu a także wstawiłem zdjęcia plansz. Jeden z użytkowników ocenił ten banding ani na minus ani na plus, więc stwierdziłem, że nie ma chyba tragedii.. Długo zastanawiałem się czy nie zwrócić, ale ostatecznie pogodziłem się z myślami i TV zostaje. Nie jest taki jaki bym chciał bo przy graniu czy oglądaniu filmów przy niektórych ciemniejszych scenach widać wyraźnie pionowe linie. Do tego dochodzą dziwne artefakty w postaci ziarna na przerywnikach z gier np. Battlefield lub filmach na netflixie. Widzę również dziwne łuny przy graniu i oglądaniu ( szczególnie w jasnych obszarach np. niebo ) wygląda to jak taki szereg cienkich linii układających się w łuk. Widać to na wielu TV i nie wiem jak to fachowo się nazywa, ale bardzo mnie irytuje. Do tego w ciemniejszych obszarach widzę tak jakby mikrobloki lub piksele, nie wiem..Głównie na netflixie i przerywnikach filmowych w grach idzie to wyłapać. Ogólnie jestem zadowolony z TV, choć te drobne wady, które wymieniłem psują jednak czasami radość z oglądania.

Ziarno jest dodawane często w post produkcji i nie ma to nic wspólnego z telewizorem. Na produkcjach z netflixa jest tego szczególnie dużo. Ten drugi problem to przejścia tonalne. Zależą też od sygnału wideo. Lg w najnowszej linii Oledów dodało funkcje poprawiające przejścia tonalne. Jeśli Ciebie ten efekt denerwuje, mogłeś kupić Oleda od Sony. Tam jest system łagodnej gradacji i spradza ssię znakomicie. Dodam że na płytach 4K Bluray kiepskich przejść tonalnych nie widziałem ;)

Edytowane przez Damiano85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rastin napisał:

Czy ktoś coś pomoże ?????

Prawdopodobnie nikt nie pomoże bo to wygląda na problem typu PEBKAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco. Na filmiku tego tak nie widać, ale powidoki są. Jak bym włączył coś bardziej kontrastowego, to na 100% byłbym w stanie odczytać logo. Nawet jak jakieś słońce świeci w hdrze i spauzuje na chwile, to  widać jeden wielki powidok obrazu. Aż jest to denerwujące. Z czego to wynika, że użytkownicy chwalą b7 za brak powidoków nawet po dłuższej sesji w grach a u mnie wystarczy 15 sekund, żeby się coś pojawiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawa wygląda następująco. Na filmiku tego tak nie widać, ale powidoki są. Jak bym włączył coś bardziej kontrastowego, to na 100% byłbym w stanie odczytać logo. Nawet jak jakieś słońce świeci w hdrze i spauzuje na chwile, to  widać jeden wielki powidok obrazu. Aż jest to denerwujące. Z czego to wynika, że użytkownicy chwalą b7 za brak powidoków nawet po dłuższej sesji w grach a u mnie wystarczy 15 sekund, żeby się coś pojawiło?
Zrobiłem to samo i u mnie czysto. Jasność mam na 55. Dziwna sprawa to u Ciebie. Wkurzałoby mnie to. Chyba bym wymienił tv.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem w sklepie stacjonarnym. Jak stwierdziłem że 55" to za mało to wymienili mi na 65" z dopłatą bez problemu. A nawet folię miałem ściągnięte. Więc nigdy nie wiadomo.

Słabo... Nie mam takiej opcji. Kupiłem stacjonarnie. Czy ktoś może powiedzieć z czego to wynika? 


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Johnnyjonjc napisał:

Sprawa wygląda następująco. Na filmiku tego tak nie widać, ale powidoki są. Jak bym włączył coś bardziej kontrastowego, to na 100% byłbym w stanie odczytać logo. Nawet jak jakieś słońce świeci w hdrze i spauzuje na chwile, to  widać jeden wielki powidok obrazu. Aż jest to denerwujące. Z czego to wynika, że użytkownicy chwalą b7 za brak powidoków nawet po dłuższej sesji w grach a u mnie wystarczy 15 sekund, żeby się coś pojawiło?

Moim zdaniem za bardzo się przejmujesz. To co widać jest zupełnie normalne i nie ma żadnego zagrożenia dla matrycy. Powidoki schodzą w ciągu kilku sekund. Oczywiście im niższe oświetlenie oled tym będzie lepiej. Zresztą efekt ten da się zaobserwować tylko na jednolitym tle, więc szukasz trochę problemu na siłę... 

Szczerze pisząc nie wpadłem od kilku miesięcy na taki sposób szukania dziury w całym. Szara plansza pod ręką, odpalamy menu i jedziemy... Powidoki - już ja was znajdę.... 

Ja przeważnie, kończyłem grę, potem zajmowało mi kilkanaście sekund odszukanie planszy i dopiero sprawdzałem. Wtedy było czysto. Nawet jeśli by coś zostało to i tak bym się zbytnio nie przejmował. Wyłączysz tv i się wyczyści. 

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee Bron Boże.... Nie szukam niczego na siłę. Rzuciło mi się to w oczy w aplikacji YouTube, gdy na szarym tle było widać powidoki z albumów Spotify. A zwróciłem na to uwagę, bo praktycznie każdy pisze, że nigdy powidoku nie uświadczył na tym modelu. Nawet kolega powyżej potwierdził, że powtórzył proces za mną i nic nie było widać. Zaniepokoiło mnie, że w moim egzemplarzu występują. To wszystko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Spisał ktoś może ustawienia fabryczne z trybów: kino, technikolor, dzień i noc ?

chodzi mi tylko o:

-  OLED,

- kontrast,

- kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Johnnyjonjc napisał:

Nieee Bron Boże.... Nie szukam niczego na siłę. Rzuciło mi się to w oczy w aplikacji YouTube, gdy na szarym tle było widać powidoki z albumów Spotify. A zwróciłem na to uwagę, bo praktycznie każdy pisze, że nigdy powidoku nie uświadczył na tym modelu. Nawet kolega powyżej potwierdził, że powtórzył proces za mną i nic nie było widać. Zaniepokoiło mnie, że w moim egzemplarzu występują. To wszystko 

Jeśli Ciebie to uspokoi to ja też zrobiłem ten Test na podanych przez Ciebie ustawieniach i mniej więcej po minucie widać trochę te białe prostokąty na szarym tle przez kilka sekund. Użytkuje ten model od chyba 10 miesięcy i nic się nie dzieje niepokojącego. Latało na nim już wszystko za wyjątkiem jakiejś kablówki czy jakiejś tam telewizji. Praktycznie w każdej recenzji masz krótki test na powidoki i nie ma OLEDa na którym by one się nie pojawiły. Znikają natychmiast po zmianie obrazu jest to normalne zjawisko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli Ciebie to uspokoi to ja też zrobiłem ten Test na podanych przez Ciebie ustawieniach i mniej więcej po minucie widać trochę te białe prostokąty na szarym tle przez kilka sekund. Użytkuje ten model od chyba 10 miesięcy i nic się nie dzieje niepokojącego. Latało na nim już wszystko za wyjątkiem jakiejś kablówki czy jakiejś tam telewizji. Praktycznie w każdej recenzji masz krótki test na powidoki i nie ma OLEDa na którym by one się nie pojawiły. Znikają natychmiast po zmianie obrazu jest to normalne zjawisko. 
Na szarym widać a na czarnym nie? Też dziwne.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, STELVIO napisał:

Na szarym widać a na czarnym nie? Też dziwne.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Na czarnym??? No proszę Cię... na czarnym to piksele są nieaktywne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@STELVIO

Dla twojego spokoju też to zrobiłem na tych samych ustawieniach i wyglada to tak samo, pewnie każdy tak ma bo te menu jest mocno żywe i kontrastowe.  No ale menu włączysz na kilka sekund a nie siedzisz w nim minute, a nawet gdyby to po przełączeniu na tv nic nie widze

Edytowane przez Mario Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na czarnym??? No proszę Cię... na czarnym to piksele są nieaktywne...
To skąd wziąłeś szarą planszę? Też chcę to sprawdzić.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=163297]STELVIO[/mention]
Dla twojego spokoju też to zrobiłem na tych samych ustawieniach i wyglada to tak samo, pewnie każdy tak ma bo te menu jest mocno żywe i kontrastowe.  No ale menu włączysz na kilka sekund a nie siedzisz w nim minute, a nawet gdyby to po przełączeniu na tv nic nie widze
Ja się tym nie przejmuje. To kolega wyżej.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, STELVIO napisał:

Ja się tym nie przejmuje. To kolega wyżej.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

A tak, sorki ?

Plansz szukaj w wątku, były już kilka razy wrzucane

Edytowane przez Mario Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, który z pilotów będzie lepszym wyborem z Logitecha: mniejszy, z mniejszą ilością przycisków i trochę droższy Harmony Ultimate One, czy bardziej tradycyjny Harmony One. Oba mają wyświetlacza i zawieje identyczną bazę sprzętów.

Słabo... Nie mam takiej opcji. Kupiłem stacjonarnie. Czy ktoś może powiedzieć z czego to wynika? 
W jakim sklepie i kiedy? Bo jeśli Euro AGD to masz szansę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. MediaMarkt. Mam jeszcze jedno pytanko. Czy ktoś z Was nie miał czasem problemów z wifi w tym modelu? Zauważyłem, że czasami mi spada do mega słabych prędkości i działa to tragicznie, albo w ogóle zrywa połączenie i w ustawieniach sieci wyskakuje komunikat pokroju łączę, albo sprawdzam... coś takiego. Dopiero wyłączenie i włączenie, bądź rozłączenie się z netem i na nowo wpisanie hasła pomaga. Drugi raz w przeciągu dwóch dni coś takiego mam. Dodam, że żadnym innym sprzęcie tego nie mam, a sama jakość sygnału jest raczej dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nagle prawa strona tv zrobiła sie jaśniejsza niż lewa i dostała różowego zafarbu. Wcześniej biały był biały... :( 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kislawa napisał:

U mnie nagle prawa strona tv zrobiła sie jaśniejsza niż lewa i dostała różowego zafarbu. Wcześniej biały był biały... :( 

Patrzysz na wprost czy pod kątem ? Ten filtr polaryzacyjny mocno zmienia biały  kolor, u mnie na planszy 100% biały robi się błękitny jak się spojrzy pod dużym kątem

Edytowane przez Mario Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Mario Mario napisał:

Patrzysz na wprost czy pod kątem ? Ten filtr polaryzacyjny mocno zmienia biały  kolor, u mnie na planszy 100% biały robi się błękitny jak się spojrzy pod dużym kątem

Patrzę na wprost. TV mam od stycznia, wcześniej biały byl naprawdę równomierny, a teraz jest różowy z jednej strony a tv jak wyświetla szary jest przez ten zatarb ewidentne jaśniejszy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2018 o 15:17, Plebann napisał:

@bithmore Jesteś pewien, że te odgłosy konsoli to nie napęd optyczny?

Xboxy nie są znane z głośnych wentylatorów.

Wiesz co... sprawdze to, ale bylyby jaja :) dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Johnnyjonjc napisał:

Nie. MediaMarkt. Mam jeszcze jedno pytanko. Czy ktoś z Was nie miał czasem problemów z wifi w tym modelu? Zauważyłem, że czasami mi spada do mega słabych prędkości i działa to tragicznie, albo w ogóle zrywa połączenie i w ustawieniach sieci wyskakuje komunikat pokroju łączę, albo sprawdzam... coś takiego. Dopiero wyłączenie i włączenie, bądź rozłączenie się z netem i na nowo wpisanie hasła pomaga. Drugi raz w przeciągu dwóch dni coś takiego mam. Dodam, że żadnym innym sprzęcie tego nie mam, a sama jakość sygnału jest raczej dobra

Tak mam to samo. Zwłaszcza widoczne jest to na Netflix. Wyłącz opcje szybki start i ustaw kanał wifi sztywno w routerze. Czasami pomaga.

Problem zgłoszony do LG. Wiedza o tym już od wielu miesięcy. Kiedy naprawia nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...