Skocz do zawartości
Rejter

Panasonic TH-42PV60EH a sport w C+

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam plazme Panasonic TH-42PV60EH i mam pytanie do innych posiadaczy tej plazmy. Mianowicie ogladalem wczoraj na canal sport mecz ligi angielskiej i konsternacja. Obraz przy szybkich ruchach kamer bardzo nieostry i zamazany. Trawa przy ruchu kamera traci ostrosc i powraca przy zatrzymaniu kamery to samo z postaciami. Czy to jest slaby sygnal nadawcy czy taka cecha plazmy lub cos jeszcze innego?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja stawiam na slaba jakosc sygnalu. Mecze na Nsport nawet w SD (ale 16:9) nie mowiac o HD wygladaja super. A TV mam ten sam tylko 37". Natomiast mecze z TVP2... jak sie daleko siadzie da sie ogladac.

Sorki nie doczytalem dokladnie... Jesli chodzi o trawe to przy ruchu kamery tez traci ostrosc ale po 1 piwku juz sie tego nie widzi :-) Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Rejter' post='32552' date='02.01.2007, 21:31 ']heh ja po trzech to widze i to mnie martwi :)[/quote]

Wypic jeszcze jedno i objaw "widzenia" ustapi. Niestety moga sie pojawic inne artefakty i bledy, takie jak: efekt halo, dlaczego kur.a jest tak glosno ( bez wzgledu na faktyczny poziom glosnosci )az po najbardziej ekstremalna, czasowa utrate obrazu tzw totally blackout. Tu niestety nie pomoze wymiana softu, regulacja parametrow.... objaw naszczescie samoistnie po pewnym czasie mija.
A na marginesie - niestety z takim sygnalem na KAZDYM imho odbiorniku trawa sie zlewa i nie ma na to rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Rejter' post='32484' date='02.01.2007, 15:50 ']Posiadam plazme Panasonic TH-42PV60EH i mam pytanie do innych posiadaczy tej plazmy. Mianowicie ogladalem wczoraj na canal sport mecz ligi angielskiej i konsternacja. Obraz przy szybkich ruchach kamer bardzo nieostry i zamazany. Trawa przy ruchu kamera traci ostrosc i powraca przy zatrzymaniu kamery to samo z postaciami. Czy to jest slaby sygnal nadawcy czy taka cecha plazmy lub cos jeszcze innego?

Pozdrawiam.[/quote]
Że tak sie ustosunkuję to ww zapytania:
Czy Canal+ to jest wzorzec jakości? Ja mam wątpliwosci! Przy takim małym bitracie to dobrze, że przynajmniej widać zawodników i piłkę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest czy nie ale ogladam mecz ligii angielskiej na C+ i jak widze to to odechciewa mi sie ogladac bo mija sie to z sensem.
Na zwyklym soniaku 29 cali jest idealnie a na plazmie obraz meczu totalna kaszanka. Wiec pytam sie czy Wy tak macie a nie czy ten program jest wyznacznikiem jakosci. Bo to czy jest wyznacznikiem akurat wiem. KPW? :)

Edytowane przez Rejter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Rejter' post='32865' date='04.01.2007, 19:12 ']Nie wiem czy jest czy nie ale ogladam mecz ligii angielskiej na C+ i jak widze to to odechciewa mi sie ogladac bo mija sie to z sensem.
Na zwyklym soniaku 29 cali jest idealnie a na plazmie obraz meczu totalna kaszanka. Wiec pytam sie czy Wy tak macie a nie czy ten program jest wyznacznikiem jakosci. Bo to czy jest wyznacznikiem akurat wiem. KPW? :)[/quote]
Wyjaśnijmy kilka niedomówień.
Po pierwsze nie można porównywac CRT do plazm.
Po drugie nie można porównywać TV analogowych do cyfrowych
Po trzecie nie można porównywac TV SD do HD.
Dlaczego?
Ano dlatego, że te dwie technologie są bardzo różne i jako takie dają inny efekt końcowy.
Na kazdym CRT zwykła TV bedzie lepiej wyglądać niż na plażmie HD, poniważ nastepuje po piersze zamiana sygnału analogowego na cyfrowy a po drugie nastepuje przeskalowanie obrazu do rozdzielczości matrycy. To może powodować obniżenie jakości obrazu. O kiepskim źrdóle sygnału, jakim sa tunry C+ już nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panasonic ma rozdzielczość :1024x768 a c+HD daje 720p 1366x768 .

[url="http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=35155"]http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=35155[/url]


Jeszcze długo nie będziemy oglądac dobrego obrazu nie z płytek DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...