Skocz do zawartości
tede80

Ekran elektryczny 150" do 3tyś. PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tak jak w tytule jaki ekran elektryczny 150" MW w kwocie do 3000zł byście polecili, czy ekrany Celexon są dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wielkości, istotne by miał napinacze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artomoher widziałem Adeo w tym rozmiarze bez napinaczy, czy tak polecana firma pozwoliła by sobie na sprzedaż niedopracowanych ekranów? Czy wiesz coś na temat ekranów Celexon?

Ewentualnie zadowoli mnie 136" (300x169) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Celexon nic nie wiem, ale widziałem pofalowane Adeo i Kauber bez napinaczy. Jednemu to przeszkadza innemu nie. Jak się nie wywrócisz... ;) "Metka" zawsze jest droższa, nie koniecznie lepsza. Niestety , nie da się równomiernie obciążyć zwijanego płótna . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena wydaje się atrakcyjna, firma produkuje też windy do projektorów, uchwyty i inne akcesoria. ;) Ja mam taniego AVTEK'a , lekko się pofalował na rantach, ale nie świeci jak gwiazdy i mi pasuje. Tak jak napisałem, cena fajna za rozmiar z napinaczami, ale to są Twoje pieniążki i musisz sam podjąć decyzję . :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artomoher jaki masz model tego AVTEKa? Znalazłem na jakimś Niemieckim forum info na temat tego Celexon z napinaczami i użytkownik pisze, że powierzchnia jest bardzo błyszcząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem adeo 300*169 bez napinaczy reference grey. Narazie leży w pudełku ale jak założę, to dam znać czy faluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4,5m odległości do ekranu od kanapy, i jak bym nie liczył to zawsze mi wychodzi 150", no chyba, że się zadowolę 136"-138"

raf7705 daj znać koniecznie :) gdzie kupiłeś i ile Cię kosztował?

Edytowane przez tede80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój fale Dunaju pokazał gdzieś po ośmiu miesiącach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tam gdzie cena była najlepsza ale oni składają zamówienie w fabryce i ekran gotowy idzie do klienta do domu prosto z fabryki. Bardzo dobrze zapakowany. Mój musiał jeszcze do UK jechać, tak że fajnie że tak dobrze pakują. Ja mam bez elektryki, wyszło chyba 2.5tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferta zacna :) tylko u mnie raczej MW z gainem 1.0 z racji wielkości i odległości projektora od ekranu. Ten szary wg opisu też ma gain 1.0 <_< kolor tkaniny szary 40%, o co chodzi z tymi procentami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jak z alkoholem, albo zawartością cukru w cukrze. :D Podejrzewam, że to 40% , to stopień szarości. Jak nie masz jaskini w domu, to szary też będzie dobry. ;)

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena na tyle atrakcyjna że aż do Polski zabronili wysyłać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7a0eb731e8c56650ed0b3639dd2c4809.jpg
To to się wziąłem i wisi. Razem z powiedzeniem projektora 5 godz mi zajęło ale zadowolenie 100℅. Minimalnie same krawędzie są zawinięte do środka ale mam obraz od brzegu do brzegu i na filmie tego nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raf7705 Szkoda , że nie ma obramowania czarnego i rozbiegu na górze. ;) 

Według mnie to wada. Czarne ramki i rozbieg, poprawiają kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie szkoda, celowo taki wybrałem. Inne względy były ważniejsze przy wyborze.

Czarne ramki może pomagają się skupić na obrazie ale żeby kontrast poprawiały...

Raczej zaciemnienie "zaczarnienie" pomieszczenia (zlikwidowanie odbić) poprawia kontrast.

Ale Same ramki, to raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz w obramowaniu jest postrzegany jako bardziej kontrastowy, do tego obramowanie wymusza odsunięcie obrazu od krawędzi powierzchni projekcyjnej chroniąc go przed ewentualnymi zniekształceniami spowodowanymi jej pofalowaniem przy krawędzi. To pofalowanie już u Ciebie jest. Duży pas rozbiegowy, eliminuje odbicia od sufitu.;)

Oczywiście możesz spokojnie olać moje wywody, bo to Twoja sprawa. :)

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...