Skocz do zawartości
shafa

37pf5320 wypalony/wyswiecony znaczek mtv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
MAm pypalony znaczek na lcd ?? widac go najasnym tle ...
czy da sie cos z tym zrobic ??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwna sprawa - LCD nie powinno mieć takich objaw (raczej plazma). Może wyłącz go na dłużej lub wyświetl jakąś białą plansze przez dłuższą chwilę z jasnością na full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez sie zdziwilem ...wczoraj kupilem ostatni z wystawy ...ale po nocy wydaje mi sie ze miniej go widac ale t osie okaze jak bedzie ciemno.
ale sprawa jest dla mnie dziwna bardzo ;) dzieku za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest gdzieś w necie darmowy programik do naprawy takich problemów (ponoć). Niestety po reinstalacji windy zniknął mi.
Generował o szum na monitorze i ponoc to naprawia podobne problemy. Wiem,że nie bardzo pomogłem ale może to ten kierunek.
pozdrawiam
Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomogles ....bo to znaczy ze da sie to zlikwidowac i bede spal spokojniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie w LCD to dziwne ....znaczy że tV długo stał na wystawie, w sklepach zazwyczaj MTV leci .... sprzedawcy to tylko sprzedawcy Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że LCD mają taki efekt pamięciowy także, ze jesli jeden i ten sam znaczek bardzo długo wyświetlany jest na w jednym miejscu, to to miejsce po długom czasie wyświetlania tego samego straci na jakości (kolorach). Piszą o tym w instrukcji obsługi mojego LCD . Dlatego też tak bardzo się irytuję tymi żółtymi "trójkątami ochrony rodzicielskiej" na polskich kanałach - one psują mojego LCD!!!!, a poza tym to nie wiem aby i tak nie troszczący się o swoje dzieci rodzice, zważały na taki znaczek (skoro w takich rodzinach nie zważa się na to by nie kląć przy dzieciach). Jestem oburzony i takimi rodzicami, ale i tak głupimi mediami, które chcą sztucznie zmienić rzeczywistość. Dajcie sobie (media) wszystkie rodzaje figur geometrycznych i przysłońcie nimi 50% obrazu - to i tak w niczym nie pomoże!
Skandal. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie z cala wypowiedzaia ....
a co do instrukcji to w mojej nic takiego nie ma ...
ciekawe ...lipa z tymi tv ..jak patrze i zamiast sie delektowac to mysle czy jak bede wylaczal to zobacze znaczek czy nie ...
ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze gratuluję [b]shafa[/b] odwagi, ja bym nigdy nie kupił TV z wystawy.
Po drugie to całkiem możliwe że w LCD też coś się wypala na ekranie, bo kiedyś w Makro widziałem na nieczynnej kasie jak na ekranie były widoczne pola faktury.
Po trzecie tutaj [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1555"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1555[/url] chyba znajdziesz coś co Ci może pomoże. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez wielokrotnie widzalem takie znaczki na lcd wystarczy wieczorem przejsc sie do MM i przełaczyc na inny kanal niz lecialo przez caly dzien. :huh:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na moim 5-letnim CRT Sony Trinitron też pozostają krótkotrwałe powidoki po logo programu i ogólnie miejsca na ekranie po logo operatorów są bardziej szare...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóż - ja swojego Philla kupiłem jako ostatnią sztukę z wystawy w Saturnie. Jednak już na tamtym etapie swoje sokole oko zapuszczałem w każdy obszar panelu - i nic. Pewnie nie stał za długo (tydzień?).
Czy ktoś inny spotkał się z programem o którym Gatar wspominał? Wydaje mi się że to jest efekt nieodwracalny. Tak jak kineskop - po latach blednie i nic na to nie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='matt' post='32646' date='03.01.2007, 16:19 ']Cóż - ja swojego Philla kupiłem jako ostatnią sztukę z wystawy w Saturnie. Jednak już na tamtym etapie swoje sokole oko zapuszczałem w każdy obszar panelu - i nic. Pewnie nie stał za długo (tydzień?).
Czy ktoś inny spotkał się z programem o którym Gatar wspominał? Wydaje mi się że to jest efekt nieodwracalny. Tak jak kineskop - po latach blednie i nic na to nie poradzisz.[/quote]

Witaj.
Jest tu: [url="http://www.jscreenfix.com/"]http://www.jscreenfix.com/[/url]
pozdrawiam
Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle ze te widoczki z lcd znikaja po jakims czasie, zreszta z plazmy tez wiekszosc znika, chyba ze ktos naprawde przesadzy ze statycznym obrazem zwlaszcza na nowym panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gatar' post='32652' date='03.01.2007, 16:38 ']Witaj.
Jest tu: [url="http://www.jscreenfix.com/"]http://www.jscreenfix.com/[/url]
pozdrawiam
Gatar[/quote]

A dziękuję bardzo. Nie omieszkam więc sprawdzić czy po niedzielnym całodziennym oglądaniu TVN z trójkącikiem, jest ten efekt (hmm.. na mój gust dzień to za mało) no i jeśli tak - spróbuję użyć tego "magicznego" sposobu. Póki co nastawiam się pesymistycznie do tego "szumu" - dla mnie to tylko marketingowy produkt, a nie użytkowy.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymienilem na nowy :D przywiezli z innego sklepu i jest ok :)
a spytam na tym watku ..jest mozliwosc zobaczenia ile ma juz za soba godzin ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od kiedy na rynku jest ten model i jaki jest nastepca ..pytam z ciekawosci bo tv ten i tak posiadam i zastanawiam sie ktora generacja matrycy w nim sie znajduje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...