Skocz do zawartości
Tofikmax

Kupię Onkyo PA MC 5501

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule , stan nowy lub używany w idealnym stanie , sprawny .

Edytowane przez Tofikmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musisz?

150 W/Ch at 8 ohms?

220 W/Ch at 6 ohms?

Jak zwykle ściema.

A trafo 1kW, co i tak jest niezłe. Czyli będzie realnie ok. 80W/kanał bo część watów odleci w postaci ciepła. I te 9 tranzystorów więcej mocy nie da.

Cena ok. 10.000 zł - nigdy w życiu.

Nie lepiej poszukać końcówek Rotela lub Parasounda? Dwóch pięciokanałowych.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także nie dam 10k :) Max 7k . 5501 będzie pasował do mojego Onkyo 1100 . 

Dwa Rotrle wyjdzie prawie jak jeden 5501 , zajmie więcej miejsca i nie wiadomo jak długo jeszcze pociągnie. 

Jaki jest koszt serwisu dla Rotrla ? Ewentualnie o których końcówkach myślisz ? 

Mam mało wymagające Klipsch RF II . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko te dwa Rotele dźwiękowo zjedzą tego Onkyo.

Im starsze tym lepsze.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakie kto ma wymagania do stereo. Ja mam baaaardzo wysokie. W kinie tez więc, nawet wtedy kiedy korzystałem z końcówek wbudowanych w amplituner, część kanałów w tym oczywiście fronty obsługiwała, zewnętrzna, dobra końcówka mocy.

Poza tym system kina domowego nie nadaje się do stereo. Najsłabszym ogniwem jest pre w amplitunerze czy nawet w dedykowanym procesorze. Potem rolę gra końcówka. Ale największe zło potrafią czynic kolumny frontowe dedykowane do kina domowego.

Końcówka wielokanałowa będzie cierpieć na brak mocy. I nie chodzi to nawet o maksymalną moc tylko o moc chwilową jaką musi być w stanie oddać do głośników. Czyli odpowiednią moc musi mieć transformator. W tym Onkyo tragedii nie ma. Także musi mieć odpowiednio duże kondensatory elektrolityczne. Te tutaj nie powalają. Dobre końcówki stereo mają pojemność duuuużo większą niż ta tutaj dla 9-u kanałów :) . Radiator w tej końcówce to jakiś żart. jak będziesz pałował to to sie będzie grzać na maksa.

Dlatego u mnie gra w uproszczeniu 5 końcówek stereofonicznych i jedna monofoniczna. 

I takie jest moje finalne zdanie :) .

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze lepiej jak kupię 5 końcówek 2 kanałowych np Atoll 100 ? Koszt bez upusty 3600 x 5 :) 

Lub 5 x Rotel RB 980 BX (?) 1400 x 5 . Tylko cierpliwie szukać.  Potrzebuję preamp do szcześcia jak podłączę Onkyo 1100 ? 

A , jak kupię np 3 szt , to co najlepiej podpiąć ? Dla odciążenia Onkyo lepiej podłączyć np sourand i 4 sufitowe ? 

Czy fronty i sufitowe ?  

Końcówka mocy Audiolab 40 wat , to chyba nie warto się tym interesować . 

 

 

Dzięki za pomoc i wyjaśnienie :) 

Za krótki czas edycji :( 

Na All... jest Audiolab M-PWR 40 wat / 8 Ohm za 1800 i Audiolab 8200 x 7 , 100 wat / 8 Ohm za 4400 z 8900 pln. Czy te 40 wat będzie sprawniejsze od 100 wat w 7 x 100 ? 

Audiolab jest awaryjny ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...