Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,

Mam okazję do kupienia za niewielkie pieniądze takie małe ustrojstwo.

http://www.chip.pl/testy/akcesoria/odtwarzacze-plikow-multimedialnych/wd-tv-live-wdbgxt0000nbk

Na TV sony wd5500 gdzie mam tylko sieć LAN chciałbym mieć możliwość odtwarzania filmów dla dzieciaków. Ale konfigurację mam następującą:

Chciałbym podpiąć WD po RJ45 do extendera wifi, który jest spięty z moim głównym routrerem wifi (rozszerzenie istniejącej sieci, a nie stworzenie kolejnej), a z drugiej strony po hdmi z TV. Do głównego routera mam podłączony dysk zewnętrzny z filmami etc. Na głównym routerze mam uruchomiony serwer multimedialny (jest tam zaimplementowana taka funkcjonalność). Aktualnie TV widzi ten serwer multimedialny i mogę odtwarzać zawartość z dysku sieciowego, ale... odtwarza mi tylko mpg2, o avi mogę zapomnieć.Dlatego chcę wstawić jakiś TV Box, który będzie wstanie zaciągnąć multimedia z mojej sieci i wyświetlać na tv.

I mam kilka pytań:

  • Czy możliwe będzie by WD sięgnął do tego dysku sieciowego poprzez ten serwer multimedialny? 
  • czy mieliście może jakieś problemy z odtwarzaniem filmów online zaciąganych z jakiegoś miejsca sieciowego ?

pozdrawiam

Krzysztof

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten odtwarzacz i odpowiadając na pytania:

1) WD TV Live ma możliwość korzystania z serwera multimedialnego albo z udostępnionego zasobu sieciowego, polecam to drugie rozwiązanie gdyż WD tworzy sobie tzw. bibliotekę multimedialną i nie obciąża routera pracą na rzecz serwera multimedialnego.

2) Nie przypominam sobie problemów z otwarzaniem po ethernecie, po WiFi zdarzały się przycięcia ale przy filmach o bardzo bardzo wysokim bitrate.

W moim przypadku urządzenie pracuje u dzieci i do bajek i youtuba jak znalazł. Rozumiem że na ethernecie extendera masz dostęp do swojej sieci.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...