Skocz do zawartości
skyfall

planuję pokój kinowy - fotki, jaki projektor i ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
planuję zrobić u siebie namiastkę kina domowego i proszę o pomoc w realizacji.
Na wstępie zaznaczam że żaden ze mnie znawca i nie potrzebuję super technologii i super jakości. Będzie to moje pierwsze kino domowe, z czasem pewnie będę coś zmieniał ale na razie chcę to zrobić budżetowo.
Na projektor chcę przeznaczyć 2500-3500 zł. Myślałem nad projektorami: BenQ W1090 (https://hdtvpolska.com/benq-w1090-test-taniego-projektora-dlp-kina-domowego/) lub BenQ TH670 (http://balcerzak.gadzetomania.pl/58959,benq-th670-projektor-fullhd) lub jeśli polecacie jakiś inny w podobnej cenie to chętnie o nim poczytam.
Co do ekranu to nie wiem czym się kierować. Trochę poczytałem to forum i jedni polecają ekrany rozwiane, inni ekrany ramowe, inni malowanie ściany, a jeszcze inie drogie magic screen. 
U mnie ciężka z tym sprawa bo miejsce pod projektor mam takie jak na załączonym zdjęciu. Więc malowanie ściany odpada bo jest skos. Ekran ramowy raczej też, chyba żeby go jakoś mocować za każdym razem na hakach na ty skosie, trochę to niepraktyczne ale jeśli ma być lepsza jakość i dzięki temu więcej bym zaoszczędził to mógłbym się z tym bawić. Zostają ekrany rozwijane, w tym przypadku również trzeba by było pokombinować żeby go zawiesić na tym skosie, lepszy by był ekran rozwijany od dołu (nawet nie wiem czy takie są). Na ekran chciałbym wydać max 1000 zł, powiecie pewnie że takie szmaty to nie warto itp, no ale to co, lepiej w ogóle nie robić tego kina domowego? Mile widziane jakieś propozycję wyjścia z sytuacji, coś tam ewentualnie bym mógł jeszcze dorzucić do tego ekranu, ale bez przesady, takie magic screen odpada ;)
Dodam że pomieszczenie jest zaciemnione (mało okien), filmy oglądałbym i tak wieczorami po zmroku, odległość od ekranu do sofy 3,5 metra, ekran chciałbym żeby miał 100".

Proszę o porady doświadczonych userów projektorów ;)

1.JPG

2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Benq W1070, albo Epson EH-TW 5300 , ekran możesz zamontować na samej górze z czarnym pasem rozbiegowym 16:9.

Jaki masz odstęp od ściany do ściany, bo musisz do tych 100" dodać obudowę.

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ścianydo ściany jest 330 cm szerokości... a wysokość od ziemii do skosa 190 cm...

dokladnie to zaznaczyłem na tym zdjeciu...

mówisz zeby zamontować ekran na górze ale taki rozwijany tak? Nie ramowy...

masz może jakiś konrketny model na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

OK, nie widziałem, bo w telefonie patrzyłem. ;)

Ramowy jest super, bo unikniesz praktycznie pofalowań, ale zdejmować, chować i znów zakładać? Wolę już delikatne pofalowania jak taką zabawę. Opuszczany ekran z napinaczami to już wydatek znacznie większy. Bez napinaczy możesz kupić już taki http://www.akcesoriamuzyczne.pl/ekran-avtek-cinema-240-matt-white-p-18880.html , może się lekko falować, ale te za 1000 zł bez napinaczy też się będą falować. Im większy ekran tym większe skłonności.;)

Edytowane przez artomoher
bo se zmieniłem coś, a może dopisałem ? ... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że taki zwykły taki by tez dał rade...

to mnie cieszy :D

Edytowane przez skyfall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na takim śmigam wraz z Epsonem 5300. Kolega ma Adeo bez napinaczy i też mu faluje, a kasiora dużo większa. :P  ;)

Ten Benq th670 jest za jasny do domu, to fajne do projekcji biurowej. ;)

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze wiedzieć... a BenQ W1090 zamiast 1070? Co sądzisz? Czym to sie różni?

 

dobra załóżmy ze lekko ekran pofaluje, jest juz wtedy duża tragedia, zniekształcenia obrazu itp? Czy to jeszcze da sie przymknąć na to oko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak na to spojrzysz, mnie to dynda kalafiorem. ;)

W1070 ma np. lens shift . Najlepiej zobacz sobie gdzieś stacjonarnie czy nie zobaczysz efektu tęczy , jeżeli tak to projektor 

LCD ( Epson), ja widzę . ;)

Dodatkowo , jeżeli lubisz filmy 3D, to do Epsona kupisz okulary od Samsunga(tv) 2 szt. za mniej jak 100 zł. do Benka około 200 zł. szt. :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to dzięki za pomoc, porozglądam sie jeszcze troche na necie, poczytam o tym co podałeś i myślę ze powoli trzeba robić prywatne kino :D

Jakbym miał jeszcze jakies pytanie to bede pisał

dzięki wielkie :D

Edytowane przez skyfall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK , Testy Benków i Epsona masz tu na forum. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze myślę nad tym ekranem... nie za duży?
ten który podałeś ma 107 cali, jakbym go zamontował do sufitu przed tym skosem to odległość od sofy do ekranu wyniosłaby 330 cm.
według kalkulatora na HDTV do tej odległości zalecane jest tylko 81" :blink:
ja wiem że w praktyce na trochę większym też dobrze się ogląda ale nawet to 100" to nie przesada?
nie trzeba latać głową od jednej krawędzi ekranu do drugiej przy oglądaniu?

jak to wygląda u Ciebie? ile cali masz ekran i z jakiej odległości oglądasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarniesz spokojnie, Co prawda ja mam mniejszy ekran (Avtek Cinema 200) , ale około 2.70 m. od projektora. Jak wpiszesz dane do linka , który wrzuciłem, to Epson z 3,30 m. wyświetli 120". ;) http://epson.simpleav.pl/kalkulator/  Kupiłem Epsona z dwóch powodów, tańszy i jakość obrazu porównywalna z przewagą Epsona. , no i jeszcze brak efektu tęczy. ;) 

Możesz poczytać moje wypociny: 

res_b2191d26ce2f8c0461ee18fa77b7dd75_450

http://www.emag.pl/ekran-projekcyjny-avtek-cinema-200-200x200-cm-pl-1067556-1evs37/pd/DFT3NMBBM/?utm_campaign=wszystkie&utm_content=11660373&utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc, myślę że jakoś na święta się zdecyduję :D

Edytowane przez skyfall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po remoncie konfigurację kina domowego zamawiałem w REKLAMA . Akurat szukałem kogoś w Warszawie i żeby sprzęt było można wziąć w jednym miejscu, dosłownie wszystko, bez problemów gwarancyjnych. Tylko ten sklep spełnia te wymagania lokalnie. Trochę dziwne, bo myślałem, że jednak branża jest trochę bardziej rozwinięta.


 

Edytowane przez Gmeru
REKLAMA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...