Skocz do zawartości
grazny

TV 40" 4k pod XboxONE nad biurko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W skrócie potrzebuję TV 4k 40" nad biurko do obsługi komputera,xbox one s, TV, smart

Odległość od 70cm (w większości) do 3 metrów (z łóżka)

Inputlag by się przydał najmniejszy ale nie jestem profesjonalnym graczem ;) więc poniżej 50ms w trybie gra pewnie starczy

Z HDR w tych wielkościach również ciężko ale skoro są już, które obsługują to czemu nie?

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 13m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 0,5m - 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? nieważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? praktycznie brak
7. Jaki masz obecnie telewizor ? panasonic 48AS640 na VA z 2015 w drugim pokoju
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, Bluetooth, wifidirect, sensowny smart, obsługa NAS, USB zapis
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? XBOX ONE, Kablówka na CI, Komputer
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? YT, TV HDready, komputer
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 40%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 40" - uznaje że 43 to za dużo ale możemy polemizować
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smart w panasonicu z 2015, błyszcząca matryca
19. Preferencje co do marki ? panasonic z uwagi na jakośc obrazu, samsung z uwagi na tizen16, LG z uwagi na pilota i system
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  2500 - 3000

 

Aktualnie spoglądam na serię 6470 i 6172 Samsunga, niestety J7000 juz nie jest dostępny

Proszę o propozycję - wszystkie wezmę pod uwagę

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu by nie robić nowego mi potrzebne jest to samo jak temu forumowiczowi powyżej

1 najmniejszy  Inputlag

2 bezproblemowa współpraca z komputerem i minimum 60hz w 4k na hdmi  lub  display port  

3 cena hmmm... ale, nie jestem biznesmenem wiec najatrakcyjniejsza .

4 nie mam telewizora pracuje na 2x 24cale monitor 

5 będzie chodził nonstop :) 

6 w moim przypadku wielkość od 49 do 60 cali 

7 ma służyć do pracy w necie 4 przeglądarki  ,gier dynamicznych jak wyścigi czy strzelanki filmy

i niech ktoś się wypowie bo temat wisi długo - albo pod linkuje odpowiedzi czy konkretne wypowiedzi znawców tematu.

Edytowane przez rednask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo dobry  telewizor 40 calowy 4 k  to panasonic tx-40cx700e.Ten model trudno juz kupic ale na allegro  jest np wersja cxe720  40 i  50 cali.To bardzo  podobny model do cx700. Cxe720 posiada panel 120hz i wyzsze odswiezanie  niz w cx700.

http://www.displayspecifications.com/en/model/c47f23d

http://www.displayspecifications.com/en/model/40e223c

 

Input lag pozniej 40 ms czyli jest to dobry wynik,

W linku nizej test cx700 czyli prawie taki sam model jak cxe720.

 

http://www.flatpanelshd.com/review.php?id=1431346125&subaction=showfull

 

W innych zagranicznych  czyli np w holenderskim tescie  cx700 czyli odpowiednik cxe720 tez ma  wysokie  oceny, 9 na  10 mozliwych.

https://www.homecinemamagazine.nl/2015/06/review-panasonic-tx-55cx700e-cx700e-serie-lcd-led-tv/

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj meczę temat do skutku ale wpadła mi dziwna alternatywa - mała bo 40 cali jak w temacie ale całkiem interesująca bo w cenie 2700 zł i to jest pełnoprawny monitor do tego możne być tez telewizorem .

http://iiyama.com/pl_pl/produkty/prolite-x4071uhsu-b1/

z tym ze mój upatrzony rozmiar 4k to 55cali i gdy nie znajdę niczego w uzasadnionej cenie do wielkości i parametrów rozwarze tez i tą propozycje .

Mam i ważne pytanie jak sie ma 3 milisekundy w monitorze  do imputlag poniżej 40 w telewizorze czy ktoś mi porówna z małym tłumaczeniem

Nie doszukałem się w propozycjach display port co warunkuje na 100% możliwość podłączenia 4k z komputera w 60hz 

Edytowane przez rednask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...