Skocz do zawartości
Malibu

Android TV 7.0 = HDR10, DV, HLG

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Każda kolejna wersja Androida poprawia jego funkcjonalność. System ten kojarzy się przede wszystkim z urządzeniami mobilnymi, ale posiadacze telewizorów Sony, Philips czy TCL cieszą się platformą Smart TV opartą na tym właśnie systemie. Okazuje się, że Android TV w wersji 7.0 zaoferuje coś, na co wielu czeka – pełną obsługę treści HDR (o rozszerzonym zakresie tonalnym).

System Android TV 7.0 zapewni wsparcie dla wszystkich trzech głównych formatów HDR – HDR10, Dolby Vision oraz HLG. To pozwala mieć nadzieję na dynamiczny wzrost liczby materiałów filmowych i aplikacji wideo z obsługą HDR w najbliższych latach.

Jakie kodeki wykorzystają poszczególne formaty HDR? W przypadku Dolby Vision będzie to AVC/HEVC, HDR10 – HEVC, a HLG – VP9 (autorski format kompresji Google). 

Wszystko zapowiada się bardzo dobrze, tym bardziej że jeśli chodzi o jakość obrazu, to obsługa HDR jest jeszcze ważniejsza niż rozdzielczość 4K / Ultra HD. Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość. Na razie niewiele jeszcze telewizorów ma bowiem Androida w wersji 6.0, dlatego też „siódemki” można spodziewać się najwcześniej w przyszłym roku.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/android-tv-7-0-z-pelna-obsluga-hdr.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7.0 Raczej słabo to widzę dla modeli 2017 r. SONY ZD9 ma mieć dopiero 6.0 

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mkuzmicz napisał:

Póki co czekam na 6.0 na modelach z 2016r ... I się doczekać nie mogę :D

Twój SONY XD93 ma dostać 6.0, Aktualnie jest w fazie testów Info. SONY_PL

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem, że masz informacje od SONY_PL? - To znaczy oficjalne stanowisko? Oraz czy wiadomo ewentualnie kiedy przypuszczalnie mogą wypuścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko tyle że jest w fazie testów dla XD, więcej niestety nie wiem Panie Kolego. :)

Dla SONY najważniejsze jest teraz w pierwszej lini ZD9 (Android) na więcej Info. Trzeba czekać cierpliwe (w miarę możliwości) :rolleyes:

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...