Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam pomocy przy wyborze nagłośnienia do nowego TV w sypialni. Pokój ma 15 m2 a TV wisi na ścianie przed łóżkiem. Będzie ono służyć tylko i wyłącznie do filmów, do słuchania muzyki mam osobne Definitive Technology Incline. Budżet nieprzekraczalny to 1500 zł, najlepiej jakby to jednak było w okolicy 1000 zł.

Czy zestaw soundbar + sub to rzeczywiście takie zło w tym budżecie? Myślałem o kolumnach podłogowych takich jak np. STX Electrino 150. Czy one rzeczywiście będą lepsze zakładając że będą służyć TYLKO do seriali/filmów z internetu? I czy w ogóle opłaca się inwestować w takie kolumny mając do dyspozycji wzmacniacz Technics SU-V45A lub amplituner Thomson Scenium DPL 2000? Posiadam również kolumny Altus 140, aczkolwiek są w fatalnym stanie i nie wiem czy opłaca się je w ogóle remontować?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne możliwe rozwiązania to albo używany wzmak z lat 80/90 ubiegłego wieku i podobne kolumny albo soundbar, najlepiej też uzywany Yamahy.

Zostaw ten wzmak Technicsa bo nic nowego nie zagra lepiej w tym budgecie. Przynajmniej ma przyzwoitą i prawdziwą moc ok. 2 x 45 W. Dokup kolumny. Z epoki. Np. Dali 450. Tego Thomsona wywal na smietnik. Zrób sobie dobre stereo. W sypialni i tak dźwięk dookólny jest problematyczny i trudny do osiągnięcia.

 

Wybacz ale nt. tego Definitive Technology Incline nie będę się wypowiadać. Najprawdopodobniej nie masz zbyt wygórowanych wymagań odnosnie dźwieku a jedynie wobec funkcjonalności. Stawiam dulary przeciw orzechom, że np, Twój technics i Tannoy M2 czy M2.5 rozwalą to ... Definitive Technology Incline.

 

jeśli to ma być wyłącznie do filmów to zdecydowanie polecam używany soundbat Yamahy, najdroższy i najnowszy na jaki cie stać. Patrz na eBayu.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te STXy co podałem mogą być zamiast Dali? 

 

Co do DT Incline, owszem, są to głośniki które stoją na biurku i estetyka oraz funkcjonalność były równie ważnymi czynnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czytasz mój blog to zapewne zauważyłeś, że ostatnio "jestem fanem" chińskiego sprzętu. Ale nie podłogowych kolumn za 1300 zł to nie ma prawa zagrać.

Proponuje weź pod pachę tego Technicsa i wybierz się do sklepu i posłuchaj tych paczek. To Tobie mają się podobać. Albo jeszcze lepiej, o ile jest taka mozliwość posłuchaj ich u siebie w domu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...