Skocz do zawartości
Dartgone

Pytanie o połączenie telewizora z komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie przybliżę czym jest steam big picture. Może być to potrzebne w dalszej części pytania.

http://store.steampowered.com/bigpicture

Steam big picture jest rozszerzeniem platformy steam. Służy ona do korzystania ze steam po podłączeniu do telewizora lub innego dużego ekranu, posiada wbudowaną przeglądarkę, portale społecznościowe i youtube, a interfejs bardzo pasuje do aktualnych standardów konsolowych/smart tv. W linku wyżej i podstronach tego linku można uzyskać bardziej szczegółowe informacje.

W niedługim czasie planuję zakup nowego telewizora(teraz nie mam żadnego). Chciałbym połączyć komputer z telewizorem 7 metrowym kablem HDMI. I tu jest właśnie sedno. Do komputera mam podłączony monitor, normalnie z niego korzystam. Chciałbym, żeby telewizor był jako drugi ekran, ale by nie wpływał na działanie komputera na 1 ekranie, czyli między innymi myszki nie dało się przesuwać po 2 ekranach i żeby aplikacje odpalone na monitorze, odpalały się na monitorze, a aplikacje odpalone na telewizorze, odpalały sie na telewizorze. W steam na telewizorze posługiwał bym się padem. By jeszcze bardziej zobrazować o co mi chodzi, postaram się podać przykład:

Jest godzina powiedzmy 12:00, w tym momencie jedna osoba korzysta z komputera, przeglądając facebooka, a ja siedzę przed telewizorem i oglądam filmy na youtubie poprzez steam. I w takiej sytuacji np. po chwili chciałbym zagrać sobie w jakąś grę, odpalam dowolny tytuł z mojej biblioteki i chciałbym, by uruchomił się on na ekranie telewizora, bez wpływu na pracę osoby na komputerze, a także, by osoba na komputerze w żaden sposób nie ingerowała w to co się dzieje na ekranie telewizora. Ponadto na ile to możliwe chciałbym, by dźwięk był rozdzielony, tzn. aplikacje odpalone na komputerze, odtwarzają dźwięk tylko na komputerze i analogicznie sytuacja na telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...