Skocz do zawartości
Duszolap

Ekran ramowy czy rozwijany i jak to pogodzic z TV?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

Jestem nowym uzytkownikiem, Zdaje sobie sprawę, że tego typu tematów jest na pęczki, jednak mimo tego zwracam sie z prośba o Waszą pomoc oparta na doświadczeniu:)

Posiadam projektor Epson EH-TW6600 i do tej pory wyświetlam obraz na ścianie (zdjęcie pomieszczenia). Póki co do filmów zdjemuje telewizor:) , nie jest to optymalne rozwiązanie, ale ponieważ TV czasem "gra" u mnie pól dnia to troche boję sie używac do tego celu projektora

Obraz na ścianie dla mnie jako laika wygląda i tak rewelacyjnie, ale na pewno ekran daje lepsze efekty. Jak widzicie na fotce, na suficie mam taka "zakładkę" za która teoretycznie mogłby zmieścic sie ekran rozwijany, jednak oryginalnie byla ona projektorana na zasłonięcie świetlówek i ma 15x15cm - nie wiem czy obudowa i zrolowany ekran tam się zmieści(?) - bez montażu TV na ścianie taki ekran nie przysłoni mi również TV, więc temat zdjejmowania go pozostanie. Jest to stary i gruby TV , tak nawiasem mówiąc:)

Jeżeli ktoś ma inny pomysł jak pogodzić TV i ekran to będę wdzięczny

Druga opcja coraz częściej chodzi mi po głowie szególnie po przeczytaniu pochlebnych opinii o MagicScreen - oczywiście i tutaj najchetniej "jakoś" pozostawiłbym TV, ale bedzie to wyglądać dośc żałośnie, wieć podjerzewam ze wybor takeigo ekranu to po prostu rezygnacja z TV i pogodzenie się z używaniem projektora jak TV, może to troche kosztować ;)

Krótko mówiąc - "co byście zrobili na moim miejscu?", z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Edytowane przez Duszolap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać jak ja zrobiłem :

Ekran 100" jest sterowany pilotem i chowa się w cokoliku na suficie , telewizor natomiast jest zamontowany na ścianie i ekran wysuwa się przed niego .

Jeszcze prosty przełącznik HDMI i wszystko pięknie działa .

Cokolik jest na suficie po obwodzie pokoju .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...