Skocz do zawartości
Veyron

NOWA AKTUALIZACJA ZMORĄ DLA POSIADACZY NIEKTÓRYCH TV

Rekomendowane odpowiedzi

Jak poinformował mnie użytkownik [size=1]kop_mar[/size] po aktualizacji jego tv LG 32LC2R NIE DZIAŁA Z NKĄ po hdmi a wcześniej działał mimo że z problemami [size=2]JEŚLI MASZ LG 32LC2R NIE AKTUALIZUJ NBOXA HDTV[/size] napiszecie jeśli wasze tv też mają taki problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to sa naprawde jaja mam LG32 55 i tez po aktualizacji HDMI nie dziala.Ja mam tego juz dosyc ,tych eksperymentow na nas za nasze pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Veyron' post='30603' date='20.12.2006, 23:54 ']
Ja po aktualizacji jego tv LG 32LC2R NIE DZIAŁA Z NKĄ po hdmi
[/quote]


ktos moze to potwierdzic? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to, ze abonenci n - ki staną się po woli znawcami, moze to n powinno im płacić jak beta testerom :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą wpisałem w innym temacie więc się powtórzę. Mi nie działa po HDMI z projektorem Panasonic PT AX-100, wczoraj działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mojego przyjaciela przestało działać na Panasonicu 42PV60, a działało wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Veyronowi za napisanie tego postu. Mam nadzieję, że niedługo sam zaczne się wypowiadać na różne tematy. Potwierdzam, że po aktualizacji, mój i tak niedziałający z hdmi TV (działał tylko gdy hdmi był włożony do połowy i tylko do momentu gdy rekorder nie był wyłaczony) teraz nie dział wogóle!!!
Jak ktos ma ten sam problem niech pisze! Ja czekam jeszcze tylko na nowy soft, ale czy to coś da....?
Zapomniałem dodać, że przed aktualizacja nie miałem problemu z CNN, a teraz mam! Tzn nie mam CNN!!!
Dzięki N!!! Edytowane przez kop_mar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='inkora' post='30645' date='21.12.2006, 02:22 ']
Witam zrobiłem upgrade działa wszystko co jest napisane wcześniej.Po hdmi działa lepiej niż przed upgradem.Wcześniej kilka razy res żeby zaskoczył.teraz jest chyba lepiej po włączeniu boxa obraz wskakuje odrazu.Mam tv LG 42LC2R
[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomcie n-boxa na minimalnej rozdzielczości a następnie jak będzie obraz zwiększajcie rozdzielczość :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lukas' post='30650' date='21.12.2006, 07:47 ']
Uruchomcie n-boxa na minimalnej rozdzielczości a następnie jak będzie obraz zwiększajcie rozdzielczość :unsure:
[/quote]
zmiana miedzy DVI i HDMI na wyjsciu boxu ,poprzez przytrzymanie RES 3sekundy .U mnie zadzialalo.Mam lacze DVI i po przeprogramowaniu nie mialem obrazu ani na 720 ani na 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie na SONY 55A2000 przed aktualizacją jedynym problemem była renegocjacja HDMI co kilkanaście minut (objawem był zanik głosu na kilka sekund i wyświetlenie informacji o rozdzielczości połączenia) - teraz renegocjacja jest co kilkanaście sekund i potrafi nie wynegocjować się wcale (czarny ekran) co z kolei wymusza wyłączenie n-boxa z prądu i ponowne przechodzenie od 576i w górę.

KOSZMAR!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie zrobili porządek z hdmi-dvi. Poprzednio często musiałem wyłaczać z prądu lub odłączać na chwilę złącze dvi.
Po aktualizacji nic nie pomagało, zamiast obrazu miałem sieczkę.
Przypomniałem sobie o kombinacji z res i innymi klawiszami na nbox. Zacząłem naciskać i wskoczył obraz.
teraz mogę włączać, wyłączać tv i nbox w dowolnej kolejności i wszystko zawsze gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BartekB' post='30661' date='21.12.2006, 08:49 ']
U mnie na SONY 55A2000 przed aktualizacją jedynym problemem była renegocjacja HDMI co kilkanaście minut (objawem był zanik głosu na kilka sekund i wyświetlenie informacji o rozdzielczości połączenia) - teraz renegocjacja jest co kilkanaście sekund i potrafi nie wynegocjować się wcale (czarny ekran) co z kolei wymusza wyłączenie n-boxa z prądu i ponowne przechodzenie od 576i w górę.

KOSZMAR!
[/quote]

Sprobuj w trybie DVI (dzwiek trzeba polaczyc osobno). Zeby wejsc w DVI trzeba chyba przytrzymac RES przez kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale sie rano wkur ...
Mam TV BenQ DV3750 z DVI i oczywiście rano przestało działać - już miałem dzwonić na infolinię z awanturą ale zaglądnąłem na forum i wiem w czym problem ;-). Jak wrócę do domu to ponownie uruchomię całe to dziadostwo. N sobie jaja robi z klientów - forumowicze szybko naprawią problem ale co z resztą klientów N ? Wydaje mi się, że wypuścili nirdopracowany produkt - zabrakło czasu na porządne testy. Trochę się N pośpieszyła z wejściem na rynek - mogli poczekać z miesiac albo dwa - przecież i tak nie mieli konkurencji w HDTV.
Oczywiście jestem zadowolony z jakości ;-)
A swoją drogą nie mam kanałów niemieckich - SAT, RTL i podobne ? To normalne czy nie ? Resztę mam

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przyjściu do domu widzę na ekranie komunikat o wgraniu nowego softu i jego trzech głównych cechach.
Jest polecenia naciśnięcia OK dla potwierdzenia przyjęcia.
Wykonałem OK.
Potem przeszedłem na HDMI i Discovery HD.
Natychmiast zadziałało połączenie po HDMI.
TV mam pionka 436XDE.
Potem przeszedłem na połaczenie po Scart RGB i jak poprzednio zadziałało i oglądałem TVN Fakty bo akurat Disc.HD mnie chwilowo nie interesowało.
Wieczorem oglądałem MGM HD po HDMI i przełączało bez problemów.
Koledzy może któryś z wkurzonych nie nacisnął potwierdzenia OK i to jakoś zaburzyło soft.
Jeżeli tak było to też błąd wg. mnie bo jeżeli soft jest niepotwierdzony to system powinien to przypominać do diabła
pozdrawiam i rozumiem rozżalenie
ale idą Święta i wszystkiego najlepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lukas' post='30650' date='21.12.2006, 06:47 ']
Uruchomcie n-boxa na minimalnej rozdzielczości a następnie jak będzie obraz zwiększajcie rozdzielczość :unsure:
[/quote]
Lukas, dziękuję bardzo. Co prawda samo przełączanie, w moim przypadku, nie pomogło. Pomogło przytrzymanie przycisku RES na najmniejszej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='krzyku' post='30681' date='21.12.2006, 10:30 ']
Lukas, dziękuję bardzo. Co prawda samo przełączanie, w moim przypadku, nie pomogło. Pomogło przytrzymanie przycisku RES na najmniejszej rozdzielczości.
[/quote]

Ważne że pomogło - a co do sposobu to ktoś kiedyś powiedział - ,,że są dwie szkoły -falenicka i otwocka,,

pozdr. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podlaczenie po componecie i DD przez optyka. Wsio dziala na LX-600P i LX-60P
ale wczoraj mialo miejsce cos takiego...

19.12 - wersja softu starsza: jakosc sygnalu na np. TVN - 100% a TVP1 75-85%
20.12 - przed aktualizacja softu godz. 19:00 na TVN - 50-60% a na TVP2 - 20-25%

Po podaniu poszukiwania aktualizacji nowego softu.....NIE ZNALEZIONO.
Po modyfikacji anteny i konwertera jakosc sygnalu wskoczyla na 80%.
Po ponownym poszukiwaniu aktualizacji nowego softu....ZNALEZIONO.
Po aktualizacji softu sila sygnalu...20-30% na TVP1 a na TVN 70-80%.
Po modyfikacji anteny i konwertera jakosc sygnalu na TVP1 - 60% a na TVN - 100%.

Czy to oznacza, ze:
1. jak jest jakosc sygnalu ponizej np. 30-40% to dekoder nie znajdzie aktualiacji ?
2. jak jest aktualizacja oprogramowania to mam za kazdym razem modyfikowac ustawienia anteny ?
3. zamiana aktualizacji oprogramowania wplywa na jakos sygnalu (zmiany na transponderach ?)

Czy to tylko ja mialem takie cos ?

Pozdrawiam All

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie na LG RZ32 LZ55 dziala DVI bez problemu poprzednio tez dzialalo ale dodam tak po ostatniej aktualizacji za pierwszym razem nie chcial DVI zadzialac wyskoczyl komunikat "Blad HDCP" ale poklikalem po RES'ie poprzez kilka trybow od 576i do 1080i i zaskoczyl w koncu i dziala normalnie po DVI we wszystkich trybach, po wylaczeniu i wlaczeniu rowniez zadnych problemow z DVI

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy aby nie jest tak, ze aktualizacja 20.12 wprowadzila jeszcze inne zmiany o ktorych nie szlo poczytac:

- zmiana jakosci sygnalu (spadek przed pobraniem aktualizacji i spadek po aktualizacji)
i tym samym koniecznosc korekty ustawien anteny i konwertera ? Dziwne, ale tak mialem.

- lepsza jakosc obrazu na 720p a spadek jakosci na 1080i ? Dziwne, bo do 19.12 obraz 1080i byl super
a 720p byl slabszy. Po pobraniu aktualizacji 20.12 - tryb 720p jest super a 1080i - gorszy.

Czy istnieje mozliwosc powrotu do starszej wersji oprogramowania nBoxa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='romanow74' post='30659' date='21.12.2006, 08:41 ']
co to k..wa jest!!!!
[/quote]
Telewizja nowej generacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...