Skocz do zawartości
christo

Samsung 32n71 czy Philips 32 5331??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam duzy dylemat w Euro Agd jest promocna na oba TV i nie wiem na ktory sie zdecydowac. Samsung jest drozszy o 700 zl i sie zastanawiam czy oplaca sie doplacac za niego.
Za odpowiedzi z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy do jakich celów masz zamiar używać ten TV.

Philips ma dobrą matrycę, ale w porównaniu do rozwiązań Samsunga jest gorzej. Porównywałem oba na materiałach demo HD i zdecydowanie wybrałbym N71, za czerń, temperaturę barw, która mi bardzo odpowiadała nawet w fabrycznych ustawieniach, a na końcu jakość budowy, przyglądałem się dokładnie z bliska temu Philips`owi i na zdjęciu wygląda ładnie, ale bliższych oględzinach widać już że jakość użytych tworzyw jest niska, jakość montażu to też nie to, widać różne technologiczne otwory itp, Samsung go w tej kwestii dyskwalifikuje; nie porównywałem natomiast obsługi, wyposażenia (dla mnie liczy się tylko to że jest wejście component i wejście HDMI) oraz pilota (używam uniwersalnego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedna subiektywna uwaga, obraz na Philipsie jest bardzo sterylny, typowo ustawiona jak dla mnie zbyt wysoka jakość, nie szukałem testów labolatoryjnych z pokazaną paletą odtwarzanych barw, ale wydaje mi się że jest uboga albo przynajmniej fabrycznie ustawiona temperatura barw była zbyt zimna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam miałem do czynienia z tymi modelami, kilka dni wnikliwie je testowałem. Napisze krótko:

Samsung jest zdecydowanie lepszy w materiałach HD , tam gdzie jest dobry sygnał samsung pokazuje klase.
Zdecydowanie lepsza czerń w porównaniu do philipsa, lepsza dynamika obrazu. o wyposażeniu nie wspominam, bo TV posiada czytnik kart i USB.
z minusów samsunga to napewno bardzo słabe głosniki, błyszcząca obudowa z przodu która odbija światło i przyciaga kurz, oraz marna kołysząca się podstawka.

Philips natomiast lepiej gra na słabym sygnale, tam gdzie na samsungu jest duża pikseloza philips wszystko maskuje.
W materiała wysokiej rozdzielczeości testowałem Xboxa 360, philips gra beznadziejnie w porownaniu do samsunga, słaba czerń, gorsze kolory i ostrość daja się we znaki. w Philipsie czerń wpada w granat.

Ogólnie samsunga N71 nie można porównywać z Philipsem 5331, to nie ta klasa. Samsung jest teraz w promocji dlatego jest taki tani.

Materiały HD samsung

słaby sygnał (kablówka itd) Philips

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...