Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze telewizora do salonu. Bez bajerów, liczy się jakość obrazu.

Zastanawiam się nad LG OLED 55EG910V, ale naczytałem się, że nie jest jeszcze wart aż tak wysokiej ceny. A oto dane:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 32 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5-4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? najczęściej 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Różnie, kąty są ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Będzie stał.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Małe okienko z witrażem na zach., światło przez to okienko będzie padało na ekran telewizora.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Plazma Panasonic TH-37PA30 z 2004r.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Rewelacyjnej jakości obraz. Płynny, bez smużenia, z bardzo dobrymi kolorami.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Tuner satelitarny NC+ HD, DVB-T.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok. 8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Głównie mecze, filmy, programy informacyjne.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Prawie w ogóle.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Minimalnie więcej wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? Powyżej 50 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Kiepski obraz i dźwięk.
19. Preferencje co do marki ? Nieważna marka, najważniejsza jakość obrazu.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Bez znaczenia.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do 8 000 zł.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie. Najlepiej jakby nie trzeba było przy nim wiele "grzebać" ;)

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, Piotrek

Edytowane przez Pitexx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dokładnie o tv OLED znalazłem kilka opini które dla mnie osobiście dyskwalifikują ten tv. Obraz genialny ale serwis żywotność to już inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 910 wpadła Ci w oko to brałbym bez zastanowienia. Jakość poraża - głównie w filmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej, że cena zrobiła się bardziej przystępna 7-7,5k, zgodnie zresztą z przewidywaniami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Poczytałem trochę więcej o Oledach i chyba jednak posłucham Shadow2525 i kupię jakiegoś 55 calowego Leda FHD Sony, a jakiegoś Oleda 4K kupi się za kilka lat, jak już go dopracują i będzie większa konkurencja (np. Philips pod koniec roku). Podobno Sony ma najlepszej jakości obraz wśród Ledów FHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie ze nikt nie pisze nie mówi o wadach tych tv. Wiadomo nowa technologia mało użytkowników ale jeśli czytam opinie i testy oczekuje rzetelnych informacji. Niestety promowanie danych firm bierze górę i zwyczajnie pewne fakty lepiej przemilczeć. Ja zdecydowałem się na samsunga ;) jeśli różnica w obrazie między SUHD seria JS a JU będzie duża to dopłace i kupię model wyższy jeśli nie to zostane przy JU 6500 albo 8500zobaczę w sklepie. Powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na samsunga ;) jeśli różnica w obrazie między SUHD seria JS a JU będzie duża to dopłace i kupię model wyższy jeśli nie to zostane przy JU 6500 albo 8500zobaczę w sklepie. Powodzenia i pozdrawiam

I co wybrałeś - JS,czy zostałeś przy JU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...