Skocz do zawartości
Shadow2525

Zakup TV 65" - 75" do 10 tyś

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? - Na Wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej Stać ale Opcja powieszenia też jest rozważana
6. Jak słońce świeci w pokoju ? - Promienie słonecznie nie wpadają do pokoju przez cały dzień . Jest za to akwarium o długości 3m oświetlone dość mocno nie wiem czy ma jakieś znaczenie ,zawsze można przygasić Rybulom światło
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE50HU6900
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Wygodny i szeroki dostęp do internetu ( nie tylko wybrane aplikacje ) Często oglądam filmy z sieci
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Cyfrowy Polsat . Wiem ze samsung ma wypożyczalnie w 4K ale mój net nie osiąga wymaganych 20 mb/s mimo wykupionego pakietu do 100 :( filmy się tną ale to może się zmieni i tutaj chcę to 4 k Wykorzystać
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Zestaw Kina domowego Lg Mam już od kilku lat jestem zadowolony . Często też łaczę się telefonem i oglądam filmiki zdjęcia
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 6-7
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy dokumenty sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? DZIEŃ- WIECZÓR
17. Preferencje co do wielkości? 65" 75"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wszelkie znaczące dla zwykłego użytkownika wady obrazu .Pixeloza smugi itd Zawieszenia bym nie przetrawił
19. Preferencje co do marki ? Samsung - Mam dobre doświadczenia po tym obecnym ale ............
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D nie jest koniecznością a czy aktywne czy Pasywne ? nie mam pojęcia
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 10 tyś chyba ze niewielka dopłata zrobi ogromną różnice w jakości obrazu

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Zdecydowanie TAK

Czy Ekran zagięty czy prosty ? Nie mam zdanie wyrobionego . Jeśli nawet przy takiej przekątnej nie ma to żadnego pozytywnego wpływu na odbiór obrazu to po co przepłacać .. Ale jeśli daje coś na Plus to czemu nie

Sporo już przeczytałem opinii testów itd . Niestety Trudno znaleźć Bardziej niezależne źródło informacji jak Opinie Użytkowników nie mających żadnych powiązań z Producentami przedstawicielami itd. Tu piszą ze najlepszą marka jest Sony Tam ze Samsung Tu ze Android się tnie a Znów Tam ze Tizen jest do bani ..... można zwariować nie wiadomo komu uwierzyć . Wiem ze na moje pytanie nie ma jednej prostej odpowiedzi ale może ktoś coś podpowie nakieruje na konkretne modele o których ewentualnie doczytam .

Oczekuję BARDZO DOBREGO Obrazu wygodnego szerokiego dostępu do neta prostej obsługi menu aplikacji itd prosty wygodny sprawny To chyba Tyle . Dziękuję bardzo każdej osobie która poświeci choć chwile na próbę Pomocy .

Edytowane przez Shadow2525

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75" w tej kwocie to będzie bardzo ciężko. Z 65" wybór ogromny. Generalnie to ja Ci napiszę tak: w tym przedziale podczas testów 2016 nie spotkaliśmy się ze słabym ekranem. Każdy TV był przynajmniej bardzo dobry: Panasonic, Samsung, LG, Sony czy Philips. Serio.... dlatego masz tyle opinii ; ) Ale ja bym brał taki co bardziej Ci się podoba bo wszystkie mają ogromne możliwości smart, wszystko bajery technologiczne itd.... Podaj ewentualnie co wpadło Ci w oko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze mam już samsunga to mam jakąś swoją opinię innych nie miałem... Rozważam serię JU 6500-8500 . Samsung udostępnia materiały w 4k wiec czasem można się nacieszyć ;) Lg - znam kogoś kto pracuje na serwisie pod Wrocławiem cała masa tv wraca i są praktycznie do wywalenia firma od dawna odpuszcza jakość. Źródło bardziej niż Pewne ;). Zastanawia mnie Też kwestia tego tzw cloudingu. Jeden pisze ze w danym modelu samsunga nie ma mowy o czymś takim a za chwilę czytam ze pod tym względem jest masakra. To samo tyczy się Androida czy Tizen. Opinie są tak skrajne ze trudno wyciągnąć wnioski. przez moment myślałem o Oledzie 55 cali rezygnacja z wielkości na rzecz jakości. No ale po przeczytaniu opini użytkowników całkowicie rezygnuje z tej opcji. Wypalające się pixele po 2-3 miesiącach problemy z serwisem gwarancją totalna masakra za kosmiczne pieniądze. Czytając testy rankingi nie da się nie mieć wrażenia ze opinie nie są obiektywne. Tak jak pisałem szukam tv w tej cenie z bardzo dobrym obrazem dobrym systemem bez zawieszania itd. Dużo oglądam z sieci i chce się tym cieszyć a nie denerwować. Może jeszcze jedno. zauważyłem ze niektóre modele podbijają obraz HD do lepszej jakości. Nie wiem jak to w praktyce wygląda ale mile widziane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie zdecydowałem się na dwa Telewizory, ale nie wiem który wybrać , nie widziałem ich obok siebie więc nie mam porównania :

Który z nich ma lepszą czerń i kontrast w nocy ?

LG 65UF950V czy Panasonic 65CX800E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , i na który się zdecydowałeś ? Ten panasonic jest ciekawy ale chyba trudno dostępny , napisz co kupiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem jeszcze , bo cały czas mam wątpliwości co do kątów na CX800 , nie będę oglądał na wprost centralnie, tylko pod katem 20-30 stopni od środka ekranu

a jak mam wydać kilkanaście tysięcy i ma mnie potem trafiać nerw :) że TV gubi kontrast i jakość obrazu to takk więc borykam się z myślami.

Szkoda że w testach robionych tu na forum nie ma informacji pod jakim katem jaki TV gubi parametry ,taka informacja by była pomocna ,gdyby była podawana w stopniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam musze dokopać temat. Kupiłem swój wymarzony tv dołożlem do serii JS a więc. Padło na JS 8500 65" z Saturna. Niestety po pierwszym Wow.... Podświetlenie krawędziowe bije po oczach i to nawet w biały dzień oddaje go do tego skaza na ekranie. Szukam alternatywy czy warto dożyć do JS 9500 on ma pełne podświetlenie może nie będzie mnie to światło tak denerwować. Jakieś propozycje? Jadę w środę oddać wiec czas mnie nagli pozdrowienia i dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...