Skocz do zawartości
Wampirek

Słuchawki do TV bez wyjścia analogowego

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni

Telewizor bez wyjścia słuchawkowego (LG 55EG910V). Bezprzewodowo dający możliwość podlączenia jedynie słuchawek tego samego producenta, który ma jedynie modele douszne i żadnego nausznego. W US są jakieś wersje nauszne, ale nie będę ściągał zza oceanu bo wyjdzie strasznie drogo. Inne słuchawki bluetooth nie są przez tv wykrywane.

Pogrzebałem trochę i okazuje się, że nie ja jeden mam podobny problem, ktoś to sensownie opisał sposób podłączenia słuchawek bluetooth tutaj: http://www.howtogeek.com/219326/how-to-add-bluetooth-headphones-to-your-hdtv/

W skrócie - kablem z wyjscia optycznego do konwertera na analog (wszystkie jakie znalazłem mają podwójne wyjście cinch), następnie przejściówką z podwójnych cinchów na jacka 3,5mm i do niego słuchawki.

Ale żeby ułatwić/utrudnić sobie życie, chciałbym przedłużyć sygnał za kanapę stojącą około 3m od tv. Za tv mam wypuszczone kable głośnikowe, biegną w podłodze i wychodzą ze ściany po dwóch stronach kanapy. Chciałbym wykorzystać jeden z tych kabli jako przedłużkę. Kable są 2x1,5mm2, więc mam do dyspozycji jedynie dwie żyły.

No i teraz pytanie zasadnicze do Was jako ekspertów od audio - czy da się wykorzystać taki 2-żyłowy kabel jako przedłużkę?

Rozważam dwa sposoby - na końcach kabla w podłodze byłyby cinche albo jacki.

Gdy patrzę na schematy cincha, to potrzebuje 2 żył (sygnał i uziemienie) - więc brakuje mi uziemień. Schemat jacka - potrzeba 3 żył (2 sygnały i uziemienie). Czy da się to zrobić bez uziemienia?

Czy może lepiej iść w słuchawki bluetooth, do przejściówki 2xCinch-jack podłączyć transmiter bluetooth i z niego ciągnąć sygnał? Tylko on zajmie kolejne gniazdko elektryczne i boję się o zakłucenia sygnału (mam jakieś Sony z własnym nadajnikiem podpinanym do jacka ale one cholernie trzeszczą i co jakiś czas w ogóle tracą sygnał i trzeba je odłączać od napięcia).

Poradźcie jak Wy byście rozwiązali taki temat. Zakup ampli, do którego mógłbym podłączyć słuchawki póki co nke wchodzi w grę.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie temat można zamknąć, znalazłem przed chwilą słuchawki idealnie spełniające wymagania - Sennheiser RS 175. Mają wejście optyczne (i mini jacka) więc kombinacje z przejściówkami itp odpadają. Minusem jest stacja nadawcza, którą postawię chyba na podłodze i zajęte gniazdko elektryczne. No ale dużo mniej kombinacji za to :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...