Jump to content
Wampirek

Słuchawki do TV bez wyjścia analogowego

Recommended Posts

Szanowni

Telewizor bez wyjścia słuchawkowego (LG 55EG910V). Bezprzewodowo dający możliwość podlączenia jedynie słuchawek tego samego producenta, który ma jedynie modele douszne i żadnego nausznego. W US są jakieś wersje nauszne, ale nie będę ściągał zza oceanu bo wyjdzie strasznie drogo. Inne słuchawki bluetooth nie są przez tv wykrywane.

Pogrzebałem trochę i okazuje się, że nie ja jeden mam podobny problem, ktoś to sensownie opisał sposób podłączenia słuchawek bluetooth tutaj: http://www.howtogeek.com/219326/how-to-add-bluetooth-headphones-to-your-hdtv/

W skrócie - kablem z wyjscia optycznego do konwertera na analog (wszystkie jakie znalazłem mają podwójne wyjście cinch), następnie przejściówką z podwójnych cinchów na jacka 3,5mm i do niego słuchawki.

Ale żeby ułatwić/utrudnić sobie życie, chciałbym przedłużyć sygnał za kanapę stojącą około 3m od tv. Za tv mam wypuszczone kable głośnikowe, biegną w podłodze i wychodzą ze ściany po dwóch stronach kanapy. Chciałbym wykorzystać jeden z tych kabli jako przedłużkę. Kable są 2x1,5mm2, więc mam do dyspozycji jedynie dwie żyły.

No i teraz pytanie zasadnicze do Was jako ekspertów od audio - czy da się wykorzystać taki 2-żyłowy kabel jako przedłużkę?

Rozważam dwa sposoby - na końcach kabla w podłodze byłyby cinche albo jacki.

Gdy patrzę na schematy cincha, to potrzebuje 2 żył (sygnał i uziemienie) - więc brakuje mi uziemień. Schemat jacka - potrzeba 3 żył (2 sygnały i uziemienie). Czy da się to zrobić bez uziemienia?

Czy może lepiej iść w słuchawki bluetooth, do przejściówki 2xCinch-jack podłączyć transmiter bluetooth i z niego ciągnąć sygnał? Tylko on zajmie kolejne gniazdko elektryczne i boję się o zakłucenia sygnału (mam jakieś Sony z własnym nadajnikiem podpinanym do jacka ale one cholernie trzeszczą i co jakiś czas w ogóle tracą sygnał i trzeba je odłączać od napięcia).

Poradźcie jak Wy byście rozwiązali taki temat. Zakup ampli, do którego mógłbym podłączyć słuchawki póki co nke wchodzi w grę.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie temat można zamknąć, znalazłem przed chwilą słuchawki idealnie spełniające wymagania - Sennheiser RS 175. Mają wejście optyczne (i mini jacka) więc kombinacje z przejściówkami itp odpadają. Minusem jest stacja nadawcza, którą postawię chyba na podłodze i zajęte gniazdko elektryczne. No ale dużo mniej kombinacji za to :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...