Skocz do zawartości
Mastino

Epson 5100 vs 5300

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze między projektorami Epson 5100 a 5300. Od razu zaznaczam, że widziałem w akcji projektory DLP, w tym benq w1070 i niestety w tych pieniądzach nie jest to technologia dla mnie, gdyż męczy mi wzrok, mam wrażenie migotającego obrazu i denerwuje mnie efekt tęczy. Ponoć w benq w1070+ jest trochę lepiej, ale nie widziałem go w akcji, a widziane przeze mnie optomy i benq raczej nie zachęcają mnie do testowania kolejnego projektora dlp z niższej pułki. Widziałem w akcji Epson 5200 i pewnie wybór padłby na niego, ale został on już zastąpiony przez 5300, a 5100 jest wyprzedawany z 2 parami okularów epsona w dość atrakcyjnej cenie. Dlatego chciałem zapytać, czy jakość obrazu i ogólnie warunki użytkowania 5300 warte są dopłaty, przy czym nie chodzi o koszt np okularów, które można kupić dość tanio np Samsunga i też nieźle radzą sobie z tymi projektorami. Projektor głównie ma służyć do oglądania bajek w 3d, filmów w 2d oraz czasem do grania na konsoli i oglądania tv sat. Warunki użytkowania to: ekran ok 3m szerokości, oglądany z 5m. Projektor mocowany pod sufitem w odległości optymalnej dla wielkości ekranu, ściany ecru, sufit biały, podłoga ciemna. Przy okazji jakie polecacie ekrany zwijane ( niestety na ścianie zostaje tv), białe czy szare, jaki gain? Czy kontrast podany w specyfikacji 5300 faktycznie jest zauważalny w porównaniu do 5100 ? Czy zaimplementowane w 5300 "polepszacze", czyli interpolacja klatek i polepszenie ostrości nie muszą być na wstępie wyłączone jak to przeważnie bywa.

Proszę o pomoc w wyborze między tymi modelami, lub ewentualnie wskazanie innego projektora 3lcd fullhd w kwocie do 3,5 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od kilku dni szczęśliwym użytkownikiem modelu 5300. Czytałem sporo recenzji, oglądałem wiele testów - wg. mnie warto dopłacić. 5100 ma wyraźnie gorsze parametry a co za tym idzie także i jakość obrazu. Interpolacja nie jest przeze nie wykorzystywana do filmów - ta płynność powoduje dziwne uczucie nienaturalności (wzrok jest jednak przyzwycajony przez lata do innych tak na prawdę gorszych standardów). Podobno przydaje się w sporcie ale jeszze nie sprawdzałem. Wyostrzenie - swietna sprawa - ale max do poziomu 2 lub 3-ciego. Wyżej jest zbyt "ziarniście". Kolory to istna bajka - i to na karmelowej ścianie. Biją te z monitora lcd który posiadam (Benq xl2411z) i spokojnie stają w szranki z niezłą plazmą którą mam w innym pokoju (i rzaczej jej jużnie użyję z prędko). Oczywiście - polecam ogladać nocą - bowiem każde źródło światła ma bardzo negatywny wpływ na kontrast. Czerń to nie smoła ale daje radę - po zakupie ekranu w greyu z jakimś odpowiednim gainem powinno być nieco lepiej. W Eco jset cichutki ak myszka.j Oczu nie męczy praktycznie wcale. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało.

Edytowane przez misq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EH-TW5300, to zupełnie inna bajka niż 5100, czy 5200. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nawet go opisywałem, jednak różnica między 5210, a 5300 jest znaczna( kontrast, interpolacja) , a cena minimalnie wyższa, bardzo minimalnie.

5210 = 2789,00

5300 = 2799,00


5350 = 3289,00 **

** wszystkie ceny w/g Ceneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...