Skocz do zawartości
bravado

Pioneer PDP-427XA - czy kupić z wystawy?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc Szanownych Forumowiczów - Ekspertów.

Mam okazję kupić plazmę Pioneer PDP-427XA w dobrej cenie. Szkopuł w tym, że jest to egzemplarz wystawowy. Nie wiem jeszcze, ile stoi w sklepie (może to być około miesiąca), ale włączona była od rana do wieczora. Na razie widziałem ją krótko. Obraz miała fatalny, ale to pewnie wina ustawień lub sygnału.

Nie widziałem żadnych wypaleń loga itp. Sprzedawca twierdzi oczywiście, że wszystko jest ok, że stała zbyt krótko, aby coś się stało.

Przygotowuje się do oględzin w sklepie. Wiem, że powinienem sprawdzić licznik przepracowanych godzin (czy można go przestawić?). Na co jeszcze zwrócić uwagę? Słyszałem o docieraniu plazm (nie wiem, na czym to dokładnie polega), czy praca na półce w sklepie mogła skrócić żywotność tej plazmy lub pogorszyć jakość wyświetlanego obrazu?

Co o tym sądzicie? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzet powystawowy powinien kosztowac NIE WIECEJ niz 50% ceny tego "z kartona"
Tak jest w cywilizowanych krajach. W stanach mozna kupic sprzet z półki nawet za 20-30% ceny nowego
Jezeli kupujesz drozej- lepiej sobie odpuść
Kup nowy egzemplarz i starannie go dotrzyj - bedziesz wiedziec co masz i co sie z tym działo. A tu masz nie wiadomo co (moze to byc rownie dobrze poserwisówka)

Osobiscie zawsze łykam sprzet nowy i ZAWSZE wymagam tego by był fabrycznie zapakowany- wczesniej nieotwierany. To warunek od ktorego nie ma odstepstw- inaczej nie płacę
Mam doswiadczenie serwisowe - wiem jakie kombinacje sie odstawia ze sprzetem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, od miesaca jestem posiadaczem pioneera pdp 427xa. zauważyłem,że po obu stronach ekranu pojawiły sie jaśniejsze pasy. wyglada to tak ,ze te pasy sa jasniejsze w obszarze ekranu nieaktywnym przy ogladaniu w formacie 4:3. gdy przełaczam do formatu 16:9 te pasy właśnie sie pojawiają. bardzo mnie to irytuje,czy da sie te pasy jakos zlikwidowac, czy to moze wada a moze normalne? prosze , pomózcie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...