Skocz do zawartości
x007

Telewizor 48-50" do 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje porady w wyborze TV: 1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor: 15m2 2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora: 3m 3.Ile osób zasiada przed telewizorem: 2 4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: na wprost leżymy (sypialnia) 5.Telewizor ma stać czy ma wisieć: wisieć 6.Jak słońce świeci w pokoju: od przodu (ale okno jest po skosie [dachowe] więc światło nie pada bezpośrednio na TV tylko na podłogę) 7.Jaki masz obecnie telewizor: Samsung PS51E8000 8.Co chcemy aby telewizor posiadał: SMART TV 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: UPC, PS4, 10.Jakie urządzenia: Hdd przenośne 11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor: z tygodniu z 5h, w weekendy z 8h 12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą: matową 13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej: Sport i Filmy 14.Czy zamierzasz serfować po internecie: tak 15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie: z 20% 16.Preferencje co do marki: Samsung 17.Preferencje co do wielkości: 48-50 cali 18.Co Cię denerwuje w telewizorach: Hmm, że trzeba je wymieniać 19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień: wieczorami 20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: 4000zł 21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne: Nie musi mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje porady w wyborze TV:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor: 15m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora: 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem: 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: na wprost leżymy (sypialnia)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć: wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju: od przodu (ale okno jest po skosie [dachowe] więc światło nie pada bezpośrednio na TV tylko na podłogę)
7.Jaki masz obecnie telewizor: Samsung PS51E8000
8.Co chcemy aby telewizor posiadał: SMART TV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: UPC, PS4,
10.Jakie urządzenia: Hdd przenośne
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor: z tygodniu z 5h, w weekendy z 8h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą: matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej: Sport i Filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie: tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie: z 20%
16.Preferencje co do marki: Samsung
17.Preferencje co do wielkości: 48-50 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach: Hmm, że trzeba je wymieniać smile.gif
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień: wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: 4000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne: Nie musi mieć

Edytowane przez x007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz oglądać sport (szybkość matrycy), filmy wieczorami (kontrast), posiadać matową matrycę, ma wisieć (więc musi być duży) i mieć sprawnego smarta oraz akceptowalnego IL do gier to proponuję 55H6400 do tego każdy będzie miał swojego pilota i okulary 3D.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, Trochę ciężko przeczytać twojego posta ale przebrnąłem... w pionie byłoby łatwiej. Czyli generalnie potrzebujesz TV, który ma natywną matrycę 120Hz ze względu na sport & film. Podam Ci propozycje w losowej kolejności ale warto byś na początek bliżej przyjrzał się tym ekranom:

Samsung J6200 albo JU7000. Pierwszy Full HD drugi 4K. Wszystko zależy jaki budżet będzie dokładnie. Sprawdź ceny. Ja bym brał na pewno większy zamiast 4K bo póki co to nie ma to większego znaczenia (brak sygnałów 4K sport & film). Mają dobry kontrast, najlepszy ruch i ogromne możliwości Smart (Tizen). Z USB czytają właściwie wszystko.

Dalej LG LF652. Ma matrycę IPS a nie VA jak wyżej czyli kontrast i czerń nie będzie tak dobra. Ale za to jest tani, ma 120Hz i także dobry ruch. Podobnie jak wyżej super Smart TV czyli WebOSa.

Możesz jeszcze także sprawdzić Philips 6550 (jego test wrzucimy w najbliższym tygodniu).

Na koniec Panasonic CX700. Jest 4K, ma 120Hz i szeroki gamut kolorów gotowy na przyszły rok z filmami 4K. Ruch nieznacznie gorszy od powyższych rywali. Ale za to gotowość na przyszłość dużo większa.

To raczej tyle z tego przedziału cenowego i 120Hz TV. Jest więcej ale zazwyczaj czegoś nie ma taki TV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, Trochę ciężko przeczytać twojego posta ale przebrnąłem... w pionie byłoby łatwiej. Czyli generalnie potrzebujesz TV, który ma natywną matrycę 120Hz ze względu na sport & film. Podam Ci propozycje w losowej kolejności ale warto byś na początek bliżej przyjrzał się tym ekranom:

Samsung J6200 albo JU7000. Pierwszy Full HD drugi 4K. Wszystko zależy jaki budżet będzie dokładnie. Sprawdź ceny. Ja bym brał na pewno większy zamiast 4K bo póki co to nie ma to większego znaczenia (brak sygnałów 4K sport & film). Mają dobry kontrast, najlepszy ruch i ogromne możliwości Smart (Tizen). Z USB czytają właściwie wszystko.

Dalej LG LF652. Ma matrycę IPS a nie VA jak wyżej czyli kontrast i czerń nie będzie tak dobra. Ale za to jest tani, ma 120Hz i także dobry ruch. Podobnie jak wyżej super Smart TV czyli WebOSa.

Możesz jeszcze także sprawdzić Philips 6550 (jego test wrzucimy w najbliższym tygodniu).

Na koniec Panasonic CX700. Jest 4K, ma 120Hz i szeroki gamut kolorów gotowy na przyszły rok z filmami 4K. Ruch nieznacznie gorszy od powyższych rywali. Ale za to gotowość na przyszłość dużo większa.

To raczej tyle z tego przedziału cenowego i 120Hz TV. Jest więcej ale zazwyczaj czegoś nie ma taki TV...

Oki a powiedz mi o sądzisz o tych modelach:

Samsung UE55H7000

Samsung UE48 lub 55 H8000

Philips 48 lub 55 PFS8109

Samsung UE55HU7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy z nich to H8000 ale wszystkie pozostałe też ok. Jednak jeżeli pytasz o ten naj naj to H8000. Jak masz w dobrej cenie to brać jak nic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy z nich to H8000 ale wszystkie pozostałe też ok. Jednak jeżeli pytasz o ten naj naj to H8000. Jak masz w dobrej cenie to brać jak nic!

A powiedz mi jak z czernią bo czytałem ze Philips PFS8109 jest tym który może rywalizować z KURO :)

Powiedz mi twoim zdaniem czy nie lepiej kupić H8000 czy dołożyć do HU7200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dobry dow[beeep]. Ciekawe gdzie takie rzeczy wypisują :lol: :lol: :lol: Nie ma LCD, który może rywalizować z Kuro. Z Kuro może rywalizować tylko plazma (ZT60, VT60) albo OLED. A ten ostatni go oczywiście pokonuje ale to chyba oczywiste przy oled). Teraz w dobie OLED wszystko się zmieniło. Tylko tam masz do czynienia z prawdziwą reprodukcją czerni.

Jak znam życie to takie kity wciska sprzedawca. A skoro piszesz w sieci to domyślam się kto ; ) Możesz nas utwierdzić tylko, pisząc gdzie takie rzeczy wyczytałeś :D

A teraz do rzeczy. Philips ma bardzo dobrą (jak na LCD baaaardzo dobrą) czerń co wyszło też w naszym teście. Poszukaj bo wszystko jest w dziale testy. Tam, jak odpalisz jeszcze ambi to ten efekt potęguj dobrą czerń) a H8000 ma także bardzo dobrą czerń. HU7200 będzie dalej. Philips to model z 2014 roku i jest tam android ale trochę starsza wersja. Generalnie musisz sam podjąć decyzję co dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dobry dow[beeep]. Ciekawe gdzie takie rzeczy wypisują :lol: :lol: :lol: Nie ma LCD, który może rywalizować z Kuro. Z Kuro może rywalizować tylko plazma (ZT60, VT60) albo OLED. A ten ostatni go oczywiście pokonuje ale to chyba oczywiste przy oled). Teraz w dobie OLED wszystko się zmieniło. Tylko tam masz do czynienia z prawdziwą reprodukcją czerni.

Jak znam życie to takie kity wciska sprzedawca. A skoro piszesz w sieci to domyślam się kto ; ) Możesz nas utwierdzić tylko, pisząc gdzie takie rzeczy wyczytałeś :D

A teraz do rzeczy. Philips ma bardzo dobrą (jak na LCD baaaardzo dobrą) czerń co wyszło też w naszym teście. Poszukaj bo wszystko jest w dziale testy. Tam, jak odpalisz jeszcze ambi to ten efekt potęguj dobrą czerń) a H8000 ma także bardzo dobrą czerń. HU7200 będzie dalej. Philips to model z 2014 roku i jest tam android ale trochę starsza wersja. Generalnie musisz sam podjąć decyzję co dla Ciebie.

Tą informacje przeczytałem na innym forum. Jak dla mnie każda opinia jest ważna bo obecnie wybieram TV a od czasu gdy kupowałem swój stary to trochę się zmieniło.

Philipsa wykluczę ANDROID + Podświetlenie jakoś do mnie nie przemawia (Zwiechy + Rozpraszać mnie będzie to podsśietlenie). Wybierać będę między H8000 lub HU7200. Chyba ,że ktoś jeszcze mi dorzuci jakąś sensowną propozycje. Trochę kusi mnie ten 4K bo nie chce wymieniać TV co chwilę a tutaj mam coś nowszego niż FHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat. Czy jestem w stanie kupić dobry telewizor 50'' do 3500zł? Oto moje dane:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~4 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i lekkim bokiem nie przekraczającym 20*
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? plazma Panasonic TH-37PV8P
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart TV, wifi,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? telewizja satelitarna nc+
10.Jakie urządzenia? Xbox 360, Xbox One
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? głównie sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? sporadycznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak
16.Preferencje co do marki ? nie jestem uprzedzony
17.Preferencje co do wielkości ? 50''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? kiepski obraz przy oglądaniu piłki nożnej, slaby obraz przy kanałach SD (moja obecna plazma 37`` radzi sobie z tym świetnie)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem, w dzień również ale rzadziej
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 3500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi

Miałem na testach Philipsa 55PFT6550, ale obraz przy piłce i na kanałach SD był fatalny. Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być do sportu, gier i koniecznie 50 cali to najlepiej wypada Sony model 755C.

Jeśli możne być 55 cali to jeszcze warto zobaczyć Samsunga modele H6400 i J6200.

ps. ale nie licz na to że obraz SD będzie równie dobry jak na plazmie.

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta przesiadka z plazmy może boleć...

Wysłane z mojego DRIVE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od roku Samsunga 55H6700 z matrycą AUO i po 6 latach używania plazm Panasonica absolutnie nic mnie nie boli, jest nieustający banan na mojej facjacie :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który telewizor sprawdziłby się lepiej przy dekoderze nc+: Sony 50W755 czy Toshiba 47L7453?

Wysłane z mojego DRIVE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...