Skocz do zawartości
Maniasek

Jaki telewizor do PS4 i sportu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądając fora i czytając o telewizorach już zgłupiałem i nie wiem co kupić potrzebuję telewizora do PS4, filmów i sportu, pozostałe dane to :
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, czasem z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stac
6. Jak słońce świeci w pokoju ? do południa z prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 42PFL5028k
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart TV wi-fi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Naziemna telewizja w przyszłości dekoder cyfrowy Polsat bądź coś innego.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Ps4, SOUNDBAR YAMAHA YAS-103
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? bardzo rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? konsola 50-60%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 48-50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, brak ostrości, brak płynności, słaba jakość obrazu
19. Preferencje co do marki ? SAMSUNG, SONY, PANASONIC PHILIPS raczej nie bo miałem z moim problemy
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie koniecznie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ~3000zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak

Przepraszam za błąd w nazwie tematu.

Edytowane przez Maniasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Do sportu i wieczorów polecam np. Samsung J6200, który ma dobrą czerń oraz panel 120Hz czyli będzie dobry do sportu. Fajny jest też LG LF652 jednak nie ma takiej czerni. Ale ma dobrą cenę i jest też 120Hz. Na koniec Philips na Androidzie model 6550 ale nie wiem czy cenowo się zmieści. Ma ambi też czyli fajowe podświetlenie ekranu z tyłu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla znawców tematu.

Czy input lag w granicach 35-50 ms jest wporzadku i pozwala na płynną i przyjemną grę po sieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego Co ja wiem to każdy telewizor ze 120Hz'cową matrycą ogarnia sport a z 240Hz'cową rozpie***la łeb :P

Z tego co się zdążyłem zorientować to zasada jest taka: im więcej Hz'ów tym płynniejszy obraz przy szybkich scenach.

A w rozgrywkach sportowych zawsze ruch jest szybki. Chyba że to szachy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 49UF675V a ktoś może mi powiedzieć coś na temat tego telewizora ? jaki ma input lag i ogólnie jak się sprawuje i jak działa system na nim czy się nie zawiesza ?

Edytowane przez Maniasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny postanowiłem zwiększyć budżet na telewizor do ~3600zł i zastanawiam się nad 4k gdyż telewizor chciałbym już użytkować przez najbliższe 5-6 lat i go nie zmieniać a w tym czasie chyba już 4k będzie standardem i chciałbym być przygotowany na to. Oczywiście ważny będzie input lag i jakość obrazu wiem, że przeskalowanie 1080p na 4k pogarsza lekko obraz ale później będzie lepiej :) myślałem nad sony kdl-49X8005C ale podobno nie jest on najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh a jaką masz odległość od ekranu? Na 49" jak odpalisz coś 4K to żeby zobaczyć różnicę to musiałbyś być w odległości trochę ponad 1m ; ) http://hdtvpolska.com/page/kalkulator_odleglosci_od_tv.html :) I to nie jest żart. W dodatku taki TV jest gotowy tylko na 4K ale już nie na Ultra HD czyli paleta szeroka barw czy HDR. Poważnie bym się zastanowił. Sony to Android. To też wiesz? :) Daj znać. Lagi są teraz spoko i ciężko trafić na jakieś duże odchyły. Szczególnie w 4K TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do androida to wiem i podobno nie zamula on. Czyli z tego co rozumiem to bawienie się w 4k nie ma sensu? Jest to tylko zbędne wydawanie pieniędzy? ale w przyszłości jak będzie telewizja 4k w standardzie czy te telewizory 1080p będą normlanie działać ? Jeżeli tak to do tej samej ceny 3600 jaki full hd TV był by najlepszy bo ja już mam naprawdę spory mentlik w głowie za dużo o tym czytam i głupieje już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy kiedy to będzie standard w TV to ty zmienisz telewizor dwa razy ;). Sens jest z 4K ale jeżeli wiesz czego chcesz. Za rok pewnie będzie z jeden-dwa kanały w TV jako pokaz mocy 4K. Będzie też nośnik nowy w 2016 roku czy Ultra HD Blu-ray. Możesz też grać w 4K z PC. Konsole to Full HD i tak zostanie w tej generacji czyli najbliższe kilka ładnych lat. Z full HD do filmów i sportu: Samsung J6200, Samsung H6400 bo jeszcze można go kupić, Sony W755C na androidzie albo W8XXC. Philips też szybki jest 6550 z ambi i bardzo dobrym kontrastem. Może warto zobaczyć Panasonica CX700? Mimo, że 4K to ma dobrą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawiłem się wczoraj sonym kdl-50W808C i nie zauważyłem żeby jakoś zamulał i ogólnie mi się spodobał tylko input lag ma ponad 36ms H6400 ma o wiele większy input lag z tego co widziałem więc odpada. Co do Panasonica to nie ma go w media expercie umnie więc odpada bo będę miał voucher na 2500zł za mojego starego philipsa i niestety zakupu muszę dokonać w ME. Gmeru testowałeś możę sony 765C badż 808C ? bo jakoś najbardziej mi się one podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w FPS'y online więc im mniejszy tym lepiej :) ale obraz jest najważniejszy i działanie systemu TV jest w sumie najważniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w LF652v czerń jest jakaś fatalna. Wszyscy boją się IPSów a przecież mnóstwo smartfonów czy monitorów jest na matrycy IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam LG55LF652V i jestem bardzo zadowolony z użytkowania, a czy to matryca IPS czy VA to zawsze tylko czerń w odcieniach szarości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle się zastanawiam i waham z decyzją pomiędzy sony a tym LG. Czytam, czytam i czytam i już mam mętlik w głowie jestem w stanie przeznaczyć do 3500-3600zł i nie wiem co wybrać. Każdy pisze, że ten jest dobry tamten jest dobry i już nie wiem co wybrać. Potrzebował bym jakiegoś konkretnego argumentu przemawiającym za danym telewizorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...