Skocz do zawartości
kuzior

Telewizor 55" - 60" do 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w ostatecznym wyborze telewizora .Od miesiąca próbuje sfinalizować zakup Samsunga 55H6400 ale każda kolejna przesłana ze sklepu sztuka ma widoczny clouding. Ostatni ma matrycę Samsunga i myślę, że te poprzednie też miały bo świeciły podobnie.

Zdecydowałem się już na PANASONIC TX55CX700E ale po przeczytaniu kilku ostatnich postów na waszym forum w podobnym temacie mam dylemat co wybrać. Dobry FHD czy 4k ? Dylemat między wielkością a jakością. Nie zmienię już szybko TV. Chyba, że sie popsuje.

Mam wybór zawężony do dostępnych w sklepie modeli, które wytypowałem po przeczytaniu testów i forum. Odsyłam telewizor na początku przyszłego tygodnia i muszę znów na coś się zdecydować.

W sklepie dostępne są :

SAMSUNG UE60J6200 za 4500 zł - u dostawcy

PANASONIC TX-55AS740E za 4700 zł

SONY KDL-55W805C za 4700 zł

PANASONIC TX55CX700E za 4770 zł

SAMSUNG UE55JU6800 za 4900 zł

PANASONIC TX-65C320E ZA 5060 zł - ???

SAMSUNG UE55JU7000 za 5900 zł

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? część dzienna ma ok. 25 m ale całe pomieszczenie z jadalnią 40 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? dorośli na kanapie 4,5 m od TV a dzieci na dużej pufie 2-2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 dorosłych lub 3 dzieci
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? z regóły na wprost, czasami z jadalni pod kątem ale mam duży obrotowy wieszak po plaźmie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony, od południa na telewizor ale mam rolety zewnętrzne
7. Jaki masz obecnie telewizor ? plazma panasonic 42"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? obsługę USB - filmy z dysku, DLNA do połączenia z telefonami i tabletem Samsunga, (ew. 3D - ale bez musu), prosty smart (Samsung H6400 ma bardzo prosty i szybki)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? dekoder nc+ i antena naziemna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dysk twardy, czasem laptop, tablet
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie znam się - ale chyba matowa tak nie odbija światła ?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy w HD, dzieci bajki z dysku i Youtube
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak czasami, mam dobrą klawiaturę Logitecha z gładzikiem do sparowania
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? dzieci w dzień ja wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55" lub 60"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? awaryjność i jakość wykonania - moja plazma gra juz ponad 8 lat - kupiony telewizor ma byc na lata, nie zmienię go szybko
19. Preferencje co do marki ? byłem nastawiony na Samsunga. Teraz może być znów Panasonic lub Sony ? Philips i LG m jakoś nie leży
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne ? bez znaczenia, może tylko dzieci kiedyś z tego skorzystają
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? zaczynałem od 3600 - chcę już dołożyć do ok. 5000 zł i mieć telewizor na kilka lat

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? chyba tak

Edytowane przez kuzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w ostatecznym wyborze telewizora .Od miesiąca próbuje sfinalizować zakup Samsunga 55H6400 ale każda kolejna przesłana ze sklepu sztuka ma widoczny clouding. Ostatni ma matrycę Samsunga i myślę, że te poprzednie też miały bo świeciły podobnie.

Zdecydowałem się już na PANASONIC TX55CX700E ale po przeczytaniu kilku ostatnich postów na waszym forum w podobnym temacie mam dylemat co wybrać. Dobry FHD czy 4k ? Dylemat między wielkością a jakością. Nie zmienię już szybko TV. Chyba, że sie popsuje.

Mam wybór zawężony do dostępnych w sklepie modeli, które wytypowałem po przeczytaniu testów i forum. Odsyłam telewizor na początku przyszłego tygodnia i muszę znów na coś się zdecydować.

W sklepie dostępne są :

SAMSUNG UE60J6200 za 4500 zł - u dostawcy

PANASONIC TX-55AS740E za 4700 zł

SONY KDL-55W805C za 4700 zł

PANASONIC TX55CX700E za 4770 zł

SAMSUNG UE55JU6800 za 4900 zł

PANASONIC TX-65C320E ZA 5060 zł - ???

SAMSUNG UE55JU7000 za 5900 zł

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? część dzienna ma ok. 25 m ale całe pomieszczenie z jadalnią 40 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? dorośli na kanapie 4,5 m od TV a dzieci na dużej pufie 2-2,5 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 dorosłych lub 3 dzieci

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? z regóły na wprost, czasami z jadalni pod kątem ale mam duży obrotowy wieszak po plaźmie

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony, od południa na telewizor ale mam rolety zewnętrzne

7. Jaki masz obecnie telewizor ? plazma panasonic 42"

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? obsługę USB - filmy z dysku, DLNA do połączenia z telefonami i tabletem Samsunga, (ew. 3D - ale bez musu), prosty smart (Samsung H6400 ma bardzo prosty i szybki)

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? dekoder nc+ i antena naziemna

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dysk twardy, czasem laptop, tablet

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5 godzin

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie znam się - ale chyba matowa tak nie odbija światła ?

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy w HD, dzieci bajki z dysku i Youtube

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak czasami, mam dobrą klawiaturę Logitecha z gładzikiem do sparowania

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? dzieci w dzień ja wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? 55" lub 60"

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? awaryjność i jakość wykonania - moja plazma gra juz ponad 8 lat - kupiony telewizor ma byc na lata, nie zmienię go szybko

19. Preferencje co do marki ? byłem nastawiony na Samsunga. Teraz może być znów Panasonic lub Sony ? Philips i LG m jakoś nie leży

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne ? bez znaczenia, może tylko dzieci kiedyś z tego skorzystają

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? zaczynałem od 3600 - chcę już dołożyć do ok. 5000 zł i mieć telewizor na kilka lat

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? chyba tak

Wiesz masz dużą odległość mimo wszystko więc wydawałoby się, że najlepszy będzie największy... lista telewizorów jest ok. Wykluczyłbym z niej tylko PANASONIC TX-65C320E ZA 5060 zł - to jakiś dziwny model. Z Panasonic z tej listy skup się na CX700. A reszta modeli jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedzę w MM. Jest ten 65 cali Panasonic. FHD. Duuuzy jest.

Nie widziałem niestety nigdzie tego Samsunga J6200.

Jest XC700 - ładnie wygląda i ładnie gra. Nie bardzo widzę tych ramek na matrycy wokół ekranu o których pisali na forum. Może to wina egzemplarzy ?

Czyli wybór między Samsungiem a Panasonicem.

Dzieki.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe i ten 65" pewnie będzie ok bo ty głównie do filmów, bajek. A jednak mega duży. Na taką odległość za[beeep]isty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Panasonic to taki podstawowy, najniższy model. Nie ma za dużo bajerów.

Samsung J6200 chyba będzie lepiej wyposażony ?

Ale te 65 robi wrażenie. Przeskok z 42 trochę problematyczny. Musiał bym kominek wiecej przesunąć. Na wiosnę robimy remont ale liczyłem na 55-60 cali na styk. Musze jeszcze pomyśleć.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie pisałem, że ten Panasonic to taki bolas ale duży ; ) J6200 tutaj wypada oczywiście lepiej (120Hz matryca itd). To może atakuj 60J6200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zobaczę jak z dastepnoscia w Mall bo piszą ze u dostawcy.

Jak bedzie problem to chyba jednak tego xc700 kupie. Podoba mi się. Nie jest taki plastikowy jak mój Samsung.

Ps. Czy wszystkie matrycę są takie delikatne. Ja dotykam moja w H6400 to tak się ugina. Widać takie białe plamy. Nie ma całe w ślepe innych. Moja plazmą ma chyba szkło? Jak taki ekran później czyścić ? Aż strach dotykać a mam 3 takie male dzieci...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic stosował w późniejszych plazmach szybę ochronną nauczony procesami sądowymi w stanach o to że dziecko uszkodziło telewizor zabawką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie mam do was czy ktoś próbował czy zadziała z J6200 ten mały multimedialny pilot z gladzikiem jaki jest np. w H6400 ? Przyzwyczaiłem się do niego. Świetnie leży w dłoni. Bardzo udany pilot.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma działać, trzeba zabrać pilota do sklepu i sparować z J6300 chyba że trzeba ingerować w menu serwisowe to gorzej jeśli chodzi o sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Also if you purchase the Samsung smart remote separately, will it work with this TV?

...no, it isn't possible to use a separately purchased smart remote with this TV.

Jun 25, 2015

rings.com

Czyli sprawa chyba jasna. Tak było też chyba z zeszłorocznym H6200. Pilot z H6400 nie działał.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebał ktoś w menu serwisowym twierdząc że pilot na 100% nie działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie. Pod testem na rtings. com były pytania użytkowników i odpowiedzi załogi.

Czyli jest szansa. Ale z tym serwisowym to jednak jest problem przy gwarancji chyba ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kuzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde wejście do menu serwisowego jest uwidocznione na liczniku "odwiedzin" nie słyszałem żeby ktoś miał z tego tytułu problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. To spróbuję pójść do MM i jak pozwolą sparować z J6300 jak będzie jeszcze jakiś.

W GB i USA nasz J6200 ma inne oznaczenie - J6300. J6200 to inny model z matryca 60 Hz i starym smart. Wizualnie tez inna obudowa i podstawa. Ich J6300 to nasz J6200 .

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak coś obiło mi się o uszy z tą chamerykańską terminologią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze z innej beczki. Jak najlepiej odtwarzać dźwięk przy oglądaniu TV ? Mam podlaczony dekoder i DVD ze wzmacniaczem ? w moim starym TV i tymczasowym Samsungu nie ma wyjścia Cinch. Jest tylko optyka. A jak słuchać muzyki z YouTube z TV ? W HK 970 mam tylko Cinch. Żadnych HDMI i innych gniazd wejsciowych. Znalazłem gdzieś przelotke HDMI-cinch. Czy to tak zadziała ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wzmacniacz to steteo Harman Kardon HK970.

Edytowane przez kuzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do słuchania muzyki z YouTube na wzmacniaczu bez wejścia optycznego lub HDMI trzeba korzystać z wyjścia słuchawkowego lub zakupić konwerter sygnału optycznego na analog koszt 50 zł.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli musze kupić przelotke z optycznego wyjścia w TV na wejscie stereo Cinch we wzmacniaczu ? Dzieki.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak tylko nie mów przelotkę bo Ci fakofcy uszu natrą za terminologię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Konwerter.

Wracając do mojego wyboru TV. Czy któraś z marek Samsung lub Panasonic jest mniej awaryjna w użytkowaniu ?

Czy któryś z wybranych modeli J600 vs CX700 bardziej straci za rok, dwa na wartości ?

Może to zadecyduje co lepiej kupić ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...