Skocz do zawartości
ElCidX

Zakup uchwytu sufitowego do projektora i organizacja przewodów.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stoję dzisiaj przed problemem wyboru uchwytu sufitowego do projektora, projektor to Optoma HD200X, a problem polega głównie na tym, że od ekranu jest mało miejsca do sufitu.
Prezentuje to zdjęcie:

2hhqirp.jpg


Wielkość ekranu to 100", wysokość od dołu ekranu do samego sufitu to 157 cm, więc obraz 100" będzie miał wysokość 125 cm, więc zostaje nam 32 cm, więc ufając temu co pokazuje PC na temat projekcji z tego projektora,

33nudfk.jpg

Używając uchwytu o wysokości 11 cm, byli byśmy w stanie poprawnie rzucić obraz, bez zabawy z keystone?
Czy moje rozumowanie jest złe? Wiem, że pewnie nie będą tam miał idealnych kątów względem widza etc etc, ale inaczej się nie da, ekran nie pójdzie niżej bo biurko etc.

I teraz który uchwyt był by najlepszy:
http://allegro.pl/uchwyt-4world-do-projektorow-sufitowy-udzwig-8kg-i5617198614.html wydaje się w sam raz, jakaś regulacja jest tylko to pokrętło straszy.
http://allegro.pl/uchwyt-wieszak-projektor-rzutnik-regulacja-libox-i5565252396.html Trochę ładniejszy i wygląda solidniej, ale wielkiej różnicy nie ma?
http://allegro.pl/uchwyt-wieszak-hak-projektora-rzutnika-krakow-new-i5745312274.html Bardzo krótki, ale regulacji prawie tyle co nic, więc nie wiem czy jest wart uwagi, no i jeśli moje obliczenia są prawidłowe, to jest za krótki.

Sufit to podwieszana płyta GK, chyba nie będzie miała problemu (z odpowiednimi kołkami) aby utrzymać projektor?

Co do puszczenia przewodów, na początku myślałem o korytkach, ale to wyglądało by mało estetycznie, przewodu i tak muszą iść tylko pionowo i będą wychodzić za łóżkiem bo tam jest gniazdko.
Więc pomyślałem o zrobieniu otworów w ścianie (też GK) i puszczenia nimi przewodów na dół, na wejściu i wyjściu wstawiło by się takie przelotki jak się często spotyka w biurkach aby przepuścić kable, albo jakieś inne podobne.
Co o tym myślicie?

Jak wy macie poprowadzone przewody u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co bedziesz go ogladal na stojaco? 2.40:1 jeszcze jak maksymalnie obnizysz, to da sie ogladac, ale z 16:9 frajdy raczej nie bedzie i szyja bedzie bolala ;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że za wysoko.Różne opinie słyszałem,jednak osobiście lubię mieć oczy na wysokości środka ekranu... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej nie będzie, a mi się dobrze ogląda, nie mam z tym problemu.

A więc jak wypadają te uchwyty w takim razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej nie będzie, a mi się dobrze ogląda, nie mam z tym problemu.

Ok,ok.Po prostu nie wiedziałem,że po pracy zabierasz siedzenie do domu :D;)

Folding_Referee_Stand.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądał z 4 metrów z kanapy i jest ok.

Uchwyt tylko czarny wchodzi w grę, ciemny sufit - czarny projektor biały będzie za bardzo kontrastował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie padnie chyba na tej uchwyt: http://allegro.pl/uniwersalny-uchwyt-do-projektora-sufitowy-10kg-i5744757189.html
Przykładałem sobie ręcznie projektor do sufitu i wysokość tak na oko z zachowanym poziomem projektora to 30-20 cm do sufitu.

Według obliczeń, 157 cm - 124 (wysokość obrazu przy 100") = 33 cm, a 20 cm to odstęp pomiędzy górą obrazu a projektorem, więc mniej więcej było by, nie mogę znaleźć żadnego bardziej pasującego uchwytu.

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie jeżeli ten 20 cm dystans który jest w komplecie okaże się jednak za krótki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie można otworzyć linku ale wydaje się że odległość od sufitu będzie w tym wypadku znacznie bezpieczniejsza ale też mniej estetycznie będzie to zapewne wyglądało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo znany mi z widzenia model, jakiś trzeba wybrać a keystone jest w końcu najważniejszy w całej tej zabawie. Ogólnie jak tam teraz u Ciebie kiedy emocje już opadły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, oglądam trochę mniej niż na samym początku, teraz akurat oglądam Mad Men.
Jakość nadal mi się podoba, jak już zamocuje projektor będę musiał poświęcić chwilę na ustawienie kolorów i czerni bo nie jest taka jak powinna być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budżetowych projektorach dobra czerń jest tylko w ulotkach reklamowych :) Podobają mi się zapisy w instrukcjach serwisowych dotyczących pomiarów jakie należy dokonać po naprawie projektora z zastrzeżeniem że to co zmierzyliśmy jest wartością prawidłową ponieważ w materiałach marketingowych podano zawyżone wartości i na to nie należy zwracać żadnej uwagi.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego chyba najbardziej żałuję :)
Ale i tak teraz nadal sobie obserwuje rynek, i od tamtego czasu nie pojawiło się nic równie interesującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt że jesteś już ponad miesiąc do przodu z tym tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...