Skocz do zawartości
AntoniSerdel

Jaki amplituner?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o radę jaki amplituner kupić do telewizora LC-52XD1E. Zależy mi na technologii, gdyż mam zamiar korzystać ze wszystkich eletronicznych dobrodziejstw... Do amplitunera podłączyłbym konsole, DVD, telewizje itp. Limit pienieżny to ok. 5000 PLN. Rozważałem Yamahę RX-V2700 ale ponoć nie nadaje się zbytnio do słuchania muzyki a to dla mnie równie ważne co oglądanie filmów. Ponoc Denony lepiej nadają sie i do tego i do tego ale nie wiem czy dorównuja technologicznie nowym yamahom. Proszę o radę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AntoniSerdel' post='29148' date='14.12.2006, 19:03 ']
Witam. Proszę o radę jaki amplituner kupić do telewizora LC-52XD1E. Zależy mi na technologii, gdyż mam zamiar korzystać ze wszystkich eletronicznych dobrodziejstw... Do amplitunera podłączyłbym konsole, DVD, telewizje itp. Limit pienieżny to ok. 5000 PLN. Rozważałem Yamahę RX-V2700 ale ponoć nie nadaje się zbytnio do słuchania muzyki a to dla mnie równie ważne co oglądanie filmów. Ponoc Denony lepiej nadają sie i do tego i do tego ale nie wiem czy dorównuja technologicznie nowym yamahom. Proszę o radę. Pozdrawiam.
[/quote]

A kto Ci powiedizał że Yamaha nie nadaje się do muzyki ?? Miałem okazje posłuchać kilku amplitunerów Yamahy i nigdy mnie nie rozczarowały. Jest to naprawdę fajny sprzęt. Dla przykładu Yamaha Piano Craft która chyba jest uznana za jeden z najlepszych zestawów stero w swojej klasie.

Denon jest bardzo dobrym sprzetem ( miałem kilka amplitunerów tej firmy ) ale aktualnei Denon jest o krok za Yamahą ( np. HDMI 1.3 itp )

pozdr. dawmac

PS. Denon nie jest jedyną firmą na świecie co potrafi zrobić amplituner, dvd itd ;) Widzę, że na tym forum ( i nie tylko ) dużo osób uważa że jest denon a później reszta świata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam stero od yamaha czyli piano craft + subwower i jestem w 100% zadowolony z niej.
A amplituner mam z denon i jest to nowy 2307 z HDMI z ktorego jestem super zadowolony.
I co teraz ?
Wszystko jest dobre reszta to sprawa gustu i portwela !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
'AntoniSerdel' ale duzo informacji dostałeś w temacie [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2868"]TUTAJ[/url] a teraz pytasz o to samo ??

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AntoniSerdel' post='29148' date='14.12.2006, 20:03 ']
Witam. Proszę o radę jaki amplituner kupić do telewizora LC-52XD1E. Zależy mi na technologii, gdyż mam zamiar korzystać ze wszystkich eletronicznych dobrodziejstw... Do amplitunera podłączyłbym konsole, DVD, telewizje itp. Limit pienieżny to ok. 5000 PLN. Rozważałem Yamahę RX-V2700 ale ponoć nie nadaje się zbytnio do słuchania muzyki a to dla mnie równie ważne co oglądanie filmów. Ponoc Denony lepiej nadają sie i do tego i do tego ale nie wiem czy dorównuja technologicznie nowym yamahom. Proszę o radę. Pozdrawiam.
[/quote]


Witaj ponownie :) Widze, ze jednak inny telewizor i inne ograniczenia budzetowe ? :D
Yamaha nadaje sie do sluchania muzyki jak i wszystkie amplitunery w tym przedziela cenowym (bo przeciez nie mowimy o sprzecie audiofilskim)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedyna dobra odpowiedz: to idz do dobrego sklepu na tych samych zestawach kolum posłuchaj i tyle. No własnie nie zapominaj o doborze kolum to jest dopiero ból głowy. Jak masz dobre kontakty w sklepie to najlepiej zabrać 2 wybrane modele i posłuchac w domu. Kiedyś tak zrobiłem kupując kolumny (rany kiedy to było). Wyszło, ze najlepiej miec dwa zestawy; jedne lepiej nadawały sie do muzyki rock i drugie do innej której słucham. No ale to juz bardzo komfortowa sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, tu nie chodzi o technologię, w obu przypadkach (Denon, Yamaha czy Onkyo) bardzo podobną, ale o słuch ... Bo oba zagraja zupełnie inaczej. Kowalskiemu bardziej przypadnie do gustu Denon, Nowakowi Yamaha. I nie będzie to kwestia róznicy lecz aspiracji cenowo-słuchowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wniosek należy wyciągać taki, że porównywalny sprzęt marki Denon, Yamaha i Onkyo jest niemal identyczny jeśli chodzi o jakość wykonania, niezawodność i funkcjonalność?
Ja się akurat skłaniałem ku ampkowi Onkyo a to ze względu na to, iż chciałbym mieć komplet sprzętu jednej marki a DVD SP504 wydaje mi się wypadać lepiej niż porównywalne cenowo odtwarzacze Denona (np 1930) czy Yamahy.
Natomiast przeglądając dane techniczne amplitunerów z tych trzech stajni nie odkryłem poważniejszych różnic w poszczególnych przedziałach cenowych.

A może ktoś, kto testował tego sprzętu więcej mógłby opisać nieco jakie są ewentualne różnice brzmienia?\

Testowanie w sklepach niestety nie jest najlepsze, kiedy pałętają się ludzie, obok gra inny sprzęt, a sprzedawca chciałby, żebyśmy albo coś kupili albo dali mu spokój.
Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Enigman' post='32697' date='03.01.2007, 21:32 ']Czyli wniosek należy wyciągać taki, że porównywalny sprzęt marki Denon, Yamaha i Onkyo jest niemal identyczny jeśli chodzi o jakość wykonania, niezawodność i funkcjonalność?[/quote]
Ale brzmi zupełnie inaczej. To samo z kolumnami a nawet (możesz się zdziwić) kablami. Jeżeli nie posłuchasz, nigdy się nie dowiesz, czy nie mogłeś kupić za te same pieniądze czegoś lepszego. Ja chciałem kupić coś, co sprawdzi się w stereo. Słuchałem wielu i dopiero brzmienie H/K + JBL Northridge mnie zadowoliło. Gdybym kupił coś innego i kiedyś usłyszał tę kombinację, od tej chwili miałbym niedosyt. Edytowane przez Pablo1964

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja po swojemu: do 5000 to Cambridge Audio Azur 640R v.2. Cała ta supermarketowa japońszczyzna moę się schować ze wstydu. Już o połowę tańszy Azur 540R (ca. 2k pln). na muzyce gra jak Denon za 6k. W swojej klasie cenowej w zasadzie nie mają konkurencji. Ale to oczywiśccie kwestia gustu: jak lubisz um-cyki z gałką basu i trebli na maksa w prawo, to kup cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MARANTZ SR 5001
Poczytaj w styczniowym Audio Video.
[url="http://av.com.pl/index.php?news=151"]http://av.com.pl/index.php?news=151[/url]
Znakomita funkcjonalność.
I tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponowałbym jeszcze przed zakupem zwrócić uwagę jak ampli radzi sobie z HDCP.
Jeśli nie sprawdzimy, to może się okazać, że chcąc podłączyć n-kę będziemy musieli wykombinować inne podłączenie niż HDMI do ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='KrzyHo' post='34895' date='15.01.2007, 16:29 ']Proponowałbym jeszcze przed zakupem zwrócić uwagę jak ampli radzi sobie z HDCP.
Jeśli nie sprawdzimy, to może się okazać, że chcąc podłączyć n-kę będziemy musieli wykombinować inne podłączenie niż HDMI do ampli.[/quote]

... co biorąc pod uwagę kulejące HDMI w n-boxach wyjdzie nam tylko na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...